Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı serhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler iyi günler.. öncelikle hepinize merhaba, ben henüz bir motor sahibi değilim, fakat önümüzdeki yaz bir arkadaşımla birlikte iki motor ege,akdeniz turuna çıkmak istiyoruz. arkadaşımla baktığımız da tip ve fiyat olarak regal raptorler hoşumuza gitti. sizler de bu motorların kullanıcısı olarak acaba uzun yol için tavsiye edermisiniz. gördüğüm kadarı ile 250- ve 350 cc lik motorları var sadece. uzun yola dayanıklımıdır, bir depo ile kaç km. yol yapılır(üzerinde çantaları, çadırlar, uyku tulumları vs. düşünürsek..) bu gibi uzun yol için gerekli olan bilgileri araştırıyorum ve azönce bu siteyi buldum. düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi aktarır bu konu da bizi aydınlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim..
    Merhaba serhan aramıza hoş geldin
    konuyu yanlış yerde sormuşsun aşagıya link veriyorum orada konuyu açabilirsin oradan yürürüz

http://www.regalraptor.net/forums/ne...newthread&f=99
    Konu CELİL tarafından (23.Temmuz.2012 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

Emrehan Demiröz
    Bankacı
     DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Ben en sağlıklı olduğunu düşündüğüm teknikle ölçümü tamamladım sonunda ihtiyar abilerim ve de genç kardeşlerim. Hemen özet geçeyim:

Öncelikle, ben de her seferinde dolduruyorum depoyu ama kapağın altında 2 parmağa yakın boşluk bıraktırıyorum. benzin taşar da boyaya zarar verirmiş gibi bir batıl inancım var. :mrgreen:

Son doldurduğumda sıfırladım sayacı; devam ettim. Sabah tek gidip akşam hanımla dönüyorum ve hep şehir içi kullanıyorum. Yolun yarısı artçıyla yapıldı yani.

Yedek depoya düşme - düşmeme kriterini de gözardı ettim; yedeğe de düştüm dün. Bu akşam da aynı yerden; hatta aynı pompadan (pompacı farklıydı ) yine aynı seviyeye kadar doldurdum. 285 km gösteriyordu sayaç; 47,15TL ödedim ve 10,94 Litre benzin aldım. Kilometrede 16,5 Kuruş - 0,038 Litre.

Fena değil sanki?
    Konu Emrehan tarafından (23.Temmuz.2012 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı Umut can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil Abi link? :mrgreen:
    linkli çalmışlar gören varmı
    demicem pardon unutmuşum biraz sonra konu dışı olan yazışmalar kendini yok edecektir :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı Tanis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben en sağlıklı olduğunu düşündüğüm teknikle ölçümü tamamladım sonunda ihtiyar abilerim ve de genç kardeşlerim. Hemen özet geçeyim:

Öncelikle, ben de her seferinde dolduruyorum depoyu ama kapağın altında 2 parmağa yakın boşluk bıraktırıyorum. benzin taşar da boyaya zarar verirmiş gibi bir batıl inancım var. :mrgreen:

Son doldurduğumda sıfırladım sayacı; devam ettim. Sabah tek gidip akşam hanımla dönüyorum ve hep şehir içi kullanıyorum. Yolun yarısı artçıyla yapıldı yani.

Yedek depoya düşme - düşmeme kriterini de gözardı ettim; yedeğe de düştüm dün. Bu akşam da aynı yerden; hatta aynı pompadan (pompacı farklıydı ) yine aynı seviyeye kadar doldurdum. 285 km gösteriyordu sayaç; 47,15TL ödedim ve 10,94 Litre benzin aldım. Kilometrede 16,5 Kuruş - 0,038 Litre.

Fena değil sanki?
    emrehan emegine sağlık amaa yedekte kaç km gittin onu düşmek lazım fakat yinede çok iyi km

Emrehan Demiröz
    Bankacı
     DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emrehan emegine sağlık amaa yedekte kaç km gittin onu düşmek lazım fakat yinede çok iyi km
    Abi 24 km falan olbilir. Emin değilim. Ama bence önemsiz çünkü ben tahminimce full depodan 1 - 1,5 lt falan eksik dolduruyorum her seferinde.

serhan
    harita teknikeri
     yok
     tekirdağ
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı celil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba serhan aramıza hoş geldin
    konuyu yanlış yerde sormuşsun aşagıya link veriyorum orada konuyu açabilirsin oradan yürürüz

http://www.regalraptor.net/forums/ne...newthread&f=99
    teşekkürler.hoşbulduk..

Erkan 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan ŞENGÜN
    bisiklet tamircisi + ofisboy
     sattım
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bende söyle bir istatistik vereyim
    1005 km de 3 depo benzin harcadım (49+50+50 149tl)

1. depo istanbuldan geredeye kadar götürmedi beni, 295 km de yedeğe çektim(otobanda başıma gelenleri diğer konuda anlatacağım ). nedeni ise hızımın 120-130 arasında sabit kalmasından kaynaklanıyor.
    2. depo 340 km bitti. bunun nedeni ise gerededen samsun istikametine saptığın zaman samsuna kadar sürekli bir yol çalışması var, devamlı vites küçültüp yükseltmekten kaynaklandı sabit bir hızda gidemedim bazı yerlerde yüksek devirde kullandım.
    3. depo ise 370 km net götürdü ve istediğim sonuçta hemen hemen buydu sabit 100 km hızla (arada 110 çktım ama geçmedim)

benim elde ettiğim sonuç:
    110+ üstünde hızla gittim zaman 70 km daha az gittim, sabit 90-100 ile gittiğiniz zaman net 360-390 km kadar gidebiliyorsunuz.

Ekrem Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ekrem ÖZDEMİR
    Mühendis
     Yamaha XVS 950A
     İstanbul - Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    48
    theonlygun abim, anlat hatta uzun uzun anlat senin yolda yaşadıklarını sabırsızlıkla bekliyorum... Kısmetse 15 gün sonra sivastan istanbula geleceğim. her bir bilgi altın değerinde
    Bazı şeyleri satın alamazsın; Uğruna savaşıp kazanmak gerekir

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı theonlygun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende söyle bir istatistik vereyim
    1005 km de 3 depo benzin harcadım (49+50+50 149tl)

1. depo istanbuldan geredeye kadar götürmedi beni, 295 km de yedeğe çektim(otobanda başıma gelenleri diğer konuda anlatacağım ). nedeni ise hızımın 120-130 arasında sabit kalmasından kaynaklanıyor.
    2. depo 340 km bitti. bunun nedeni ise gerededen samsun istikametine saptığın zaman samsuna kadar sürekli bir yol çalışması var, devamlı vites küçültüp yükseltmekten kaynaklandı sabit bir hızda gidemedim bazı yerlerde yüksek devirde kullandım.
    3. depo ise 370 km net götürdü ve istediğim sonuçta hemen hemen buydu sabit 100 km hızla (arada 110 çktım ama geçmedim)

benim elde ettiğim sonuç:
    110+ üstünde hızla gittim zaman 70 km daha az gittim, sabit 90-100 ile gittiğiniz zaman net 360-390 km kadar gidebiliyorsunuz.
    Maaşşallahh :?
    "CaRPe DieM"

Ridos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rıdvan DAĞDELEN
    Tekniksiyen
     REGAL RAPTOR 250E 9B
     Mardin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Question

arkadaş lar 250e 9b 4.30 lt ile kaç km yol almalı
    .

Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)