Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    cashnows - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

emre xx
    pc
     yok
     tekirdag
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

3. vitesten ses gelmeye başladı ..

250cc raptorum var ama 3.vitesinden ses gelmeye başladı sanırım benmde hastalığı olan sorun basıma geliyor ne kadar dayanır bilmem.. komple dağıldığında bu dişlilerin maliyeti nedir bilen arkadaslar varmı ve satan yer hakkında yardımcı olabilecek

inaona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İNANÇ ONAT
    İŞLETMECİ
     YOK
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı cashnows Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    250cc raptorum var ama 3.vitesinden ses gelmeye başladı sanırım benmde hastalığı olan sorun basıma geliyor ne kadar dayanır bilmem.. komple dağıldığında bu dişlilerin maliyeti nedir bilen arkadaslar varmı ve satan yer hakkında yardımcı olabilecek
    Eğer şanzumanı toplatabileceğin bir ustan varsa bu verdiğim linkten yedek parça sağlayabilirsin

http://www.motorparcalari.net/regal-...50-kat276.html

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    Merhaba Emre
    ses gelmeye başlamışsa seninde tahmin ettiğin gibi dişlinin ömrü bitiyordur
    makinayı tekirdağ dan istanbula getirebilirsen ali ustaya söktür derim ama getiremezsen parçaları ali ustadan alıp iyiyse kendi ustanada yaptırabilirsin komple şanzuman yapmak 850-900 tl yi bulur parça linkini aşagıya yapıştıryorum kolay gelsin

http://www.regalraptor.org/magaza/re...ca-ve-aksesuar

emre xx
    pc
     yok
     tekirdag
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    abi bu nedir ya bin tl bi şanzıman motor kaç paraki ben burda ustamla konustum parça hariç 250 tl işçilik istiyor ama ne kadar iyi yapar bilemem 4-5 sefer toplamıs böyle ... motoruma 3bin tl veriolar suan biri istiyor versemmi acaba :D

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    abi bu nedir ya bin tl bi şanzıman motor kaç paraki ben burda ustamla konustum parça hariç 250 tl işçilik istiyor ama ne kadar iyi yapar bilemem 4-5 sefer toplamıs böyle ... motoruma 3bin tl veriolar suan biri istiyor versemmi acaba :D

size tavsiyem işçiliği neyse verin şanzumanı bi indirtin belki dişlilierden olmayabilir hilallerdendir veya başka birşeydendir.. hilal 60-70 tl..

bi indirip baktırın ucuz yollu yapılacak birşey ise yaptırıp öyle satabilirsiniz.

çünki daha önce başıma geldi şanzumanımda sıkıntı vardı o vaziyette takas teklifi çıkmıştı kabul etmiştim notere giderken şanzuman kitledi arkada tekeri ve kazadan son anda kurtuldum... sonuç 1000 tl'den fazla masraf ben motorun huyunu suyunu biliyorum ama bende olmayabilirdi adama satsaydım ve o yola çıktıktan hemen sonra şanzuman kitleyip kaza yapabilirdi ve sonuçlar şahıs açısından büyük problem olurdu büyük vebal..,

geçmiş olsun umarım fazla masraf çıkartmaz ancak genede indirtin şanzumanı..
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

emre xx
    pc
     yok
     tekirdag
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    indirdikten sonrada şanzımanı gidikse dişli değiştirmek gerek yani o parayı once cebe koymak gerek ... 3. vitese attıgımda zincirden çat çat çat ses geliyor usta dedi dişli gidiyor seside zincire vuruyor dedi ... ya o kadar sevıyorum motorumu memnunumda ama bu kadar da pahalı olmazki parçalar of ya

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    dişliller set olarak değişiyor ortalama 350 tl
    sökülmüşken rulmanlarda değişir 2 tane ortalama 60-80tl
    gerekirse vites geçişleri için hialaller değişir ortalama 100 tl
    conta takımı ortalama 40 tl
    yağ 2 litre ortalama 40tl
    işçilik 250--300 tl
    bunların içinde değişmesi gerekmeyenler değişmez rakam düşer

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    indirdikten sonrada şanzımanı gidikse dişli değiştirmek gerek yani o parayı once cebe koymak gerek ... 3. vitese attıgımda zincirden çat çat çat ses geliyor usta dedi dişli gidiyor seside zincire vuruyor dedi ... ya o kadar sevıyorum motorumu memnunumda ama bu kadar da pahalı olmazki parçalar of ya
    şanzuman dişlisinin zincirde sallama yaptıgını yeni duyuyorum sen makinayı başka motorcuyada bir göster bence o ne diyecek zincirde vurma sallama zincirin oturdugu ön arka dişlide sorun olursa yapar onlarda ucuz zaten

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzuman dişlisinin zincirde sallama yaptıgını yeni duyuyorum sen makinayı başka motorcuyada bir göster bence o ne diyecek zincirde vurma sallama zincirin oturdugu ön arka dişlide sorun olursa yapar onlarda ucuz zaten

aynı fikirdeyim sorunu tam olarak bilemiyorum ancak bu tarz önemli tamir tamirat işlerinde en az 3 ustayla görüşmek gerek kanaatindeyim..

belki sadece hilallerde sorun var... hilallerin ömrü çok uzun değil ve dayanıklı değiller.

hilal set,ön arka dişli ve zincir değişimi belki sorunu çözer.. ( hilal için şanzuman gene inecek.. )

eğerki sorun şanzumandaysa o işçilik ücreti kaçınılmaz..
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Erkan 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan ŞENGÜN
    bisiklet tamircisi + ofisboy
     sattım
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    benimde başıma geldi 3 vites dişli sorunu. ve yaklaşık 4 ay 3. vitessiz dolaştım 1,2-4,5
    en son ali ustaya götürdüm ve komple şanzumanı değiştirdim. yağı felan 650 tutar demişti.
    debriyaj balatası , gaz teli, marş dişlişi, komple genel bakım ve birkaç ıvır zıvır 820 tl ye halletti :( biraz içim gitti parama ama şimdi helal olsun diyorum. 1 ay olmadı yaptıralı toplamda 3800 km yol yaptım saat gibi çalışıyor herşey.

Raptorunu işinin ehli olmayanlara kesinlikle teslim etme derim ben.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)