Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Dün benim motorda indi.Bakalım sonuç ne olacak?

hopperakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akın B. Kayışoğlu
    Arkeolog
     RR Daytona 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akın dönüp makinayı tekrar servise bıraksaydın demekki senin problemi başka bir yerden
    Abi aradım söyledim, fakat dönecek dermanım yoktu saat geç olmuştu ve harap bitaptım gözüm kesmedi oralardan bir daha motorsuz dönmeyi, metrobüs tam bir çile. Söyledim ama yine getircem diye adam tamam dedi. 3 olcak bakalım garanti prosedürü işleyecek mi.

Usta senin motoru da söylediler bugün geldiler bıraktılar diye, gördüm sanırım
    Ancak herşeyi kaybettikten sonra herşeyi yapmakta özgür oluruz .

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Alıntı hopperakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aradım söyledim, fakat dönecek dermanım yoktu saat geç olmuştu ve harap bitaptım gözüm kesmedi oralardan bir daha motorsuz dönmeyi, metrobüs tam bir çile. Söyledim ama yine getircem diye adam tamam dedi. 3 olcak bakalım garanti prosedürü işleyecek mi.

Usta senin motoru da söylediler bugün geldiler bıraktılar diye, gördüm sanırım
    Garanti işliyecek tabi yapılan işlem sonuca ulaşmadı

hopperakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akın B. Kayışoğlu
    Arkeolog
     RR Daytona 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bu durumda aynı sorun yüzünden servise / tamire 3 kere gelen ürün ya değiştirilir ya da bi üst modelden indirim sağlanır vs diye bir durum vardı onun üzerine oynasam daha iyi :D
    Ancak herşeyi kaybettikten sonra herşeyi yapmakta özgür oluruz .

Önder Karaca
    Sistem & Network Uzmanı
     Ghost 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bilmeyenler için işin tüketici tarafı şöyledir : 4077/2011 sayılı kanunu göre arıza farklılığı kaldırıldı. Yeni kanuna göre ürün arıza gözetmeksizin 1 yıl içinde 4,2 yıl içinde 6 defa teknik servisde müdahale görmüş ise değişime yada bedel iadesine hak kazanırsınız.Yada ürün maldan yararlanmayı mümkün kılmıyorsa bu durumdada Tüketici Haklarına başvurabilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi geren bir konu varki Tüketici Hakem heyetleri tam değeri bilmiyorum ama yaklaşık olarak 1100 TL altı kararlarında bağlayıcılık gösteriyor.Bu değerin üstündeki kararlar sadece emsal olur.Bu Emsali de tüketici Mahkemesinde kullanabilirsiniz.Ama bu demek değildirki Tüketici Mahkemesi lehinize karar verecek. Yineden tavsiyem işin aslını bakanlığın sitesinden bakın 4077 sayılı Tüketici Kanunu.

Cgman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emir Şafak
    Cg Artist/İç mimar
     Daytona 350
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Aynı durum bende de var kafasına göre vites atıyor ve bu yüzden benim analizim sonucunda 3. dişli sıyırdı daha öncede boşa atma sorunu vardı e5 de kazanın eşiğinden döndüm bu yüzden bizim canımız satılık değil parayıda kolay kazanmıyoruz benimn motoruda götürdüm ama tavırları beni sinir etti bakıcaz belki kullanıcı hatası tabi bizde regal almasını istiyoruz v.s. bunu istiyorsan sattığın ürünün arkasında olucaksın sonuna kadar ondan sonra dediğin olur ancak ben bu saatden sonra gerek emre motoru gerekse regali herkese kötlüyceğim ve de alamamaları için elimden geleni yapıcağım. ben sikayetvar.com a şikayet ettim sizde edin sonuna kadar da mücadele ediceğim hayatımda kimseye boyun eğmedim eğmemde hakkımı yedirmemde rockn roll chopper ruhu böyledir zaten

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Alıntı Cgman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı durum bende de var kafasına göre vites atıyor ve bu yüzden benim analizim sonucunda 3. dişli sıyırdı daha öncede boşa atma sorunu vardı e5 de kazanın eşiğinden döndüm bu yüzden bizim canımız satılık değil parayıda kolay kazanmıyoruz benimn motoruda götürdüm ama tavırları beni sinir etti bakıcaz belki kullanıcı hatası tabi bizde regal almasını istiyoruz v.s. bunu istiyorsan sattığın ürünün arkasında olucaksın sonuna kadar ondan sonra dediğin olur ancak ben bu saatden sonra gerek emre motoru gerekse regali herkese kötlüyceğim ve de alamamaları için elimden geleni yapıcağım. ben sikayetvar.com a şikayet ettim sizde edin sonuna kadar da mücadele ediceğim hayatımda kimseye boyun eğmedim eğmemde hakkımı yedirmemde rockn roll chopper ruhu böyledir zaten
    emir biliyorsun görüşme esnasında bende destek için yanındaydım kimse sana yapmıcaz demedi bırak makinaya bakalım dedi önce makinayı bırak yapsınlar sonra memnun olmadığın taraflarını söylersin herkeste bilğilerinden faydalanır ama daha makinaya baktırmadan peşin eleştiriler yanlış

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Emir beraber gittik biliyorsun olaya doğrudan malı kötüleyerek ve para ödemeyeceğini belirterek girdiğin için tavır yedin.Bu durumda servis tavır koyma konusunda haklı.Servis her şanzımanı arıza yapan motosikleti araştırmadan etmeden garantiye sokmaz maalesef .Sonuçta adamlar hertürlü insan profiliyle uğraşıyorlar herkez doğru söyleyecek dürüst olacak diye bir kural yok.Eğer hata sende değilse deforme olan parçaların durumundan zaten bunu anlıyorlar.

Bana da sana verilen cevabın aynısını söylediler.Bende motorumu düzgün kullanıyorum.Hatanın bende olmadığını söylememe rağmen ,açıp bakalım sıkıntı parçadaysa garantiye sokarız dediler.Sorunun kullanımdan kaynaklanmadığı konusunda Kendime güvendiğim için motosikletimi servise bıraktım.

Aynı şey bir Japon veya Amerikan markasının motosikletinde de yaşanabilir zanetmiyorum ki sorgusuz sualsiz araştırmadan incelemeden garanti kapsamına alınsın.Biraz sağduyulu olmak lazım serinkanlı olmak lazım bu konularda.

Cgman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emir Şafak
    Cg Artist/İç mimar
     Daytona 350
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Rona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir beraber gittik biliyorsun olaya doğrudan malı kötüleyerek ve para ödemeyeceğini belirterek girdiğin için tavır yedin.Bu durumda servis tavır koyma konusunda haklı.Servis her şanzımanı arıza yapan motosikleti araştırmadan etmeden garantiye sokmaz maalesef .Sonuçta adamlar hertürlü insan profiliyle uğraşıyorlar herkez doğru söyleyecek dürüst olacak diye bir kural yok.Eğer hata sende değilse deforme olan parçaların durumundan zaten bunu anlıyorlar.

Bana da sana verilen cevabın aynısını söylediler.Bende motorumu düzgün kullanıyorum.Hatanın bende olmadığını söylememe rağmen ,açıp bakalım sıkıntı parçadaysa garantiye sokarız dediler.Sorunun kullanımdan kaynaklanmadığı konusunda Kendime güvendiğim için motosikletimi servise bıraktım.

Aynı şey bir Japon veya Amerikan markasının motosikletinde de yaşanabilir zanetmiyorum ki sorgusuz sualsiz araştırmadan incelemeden garanti kapsamına alınsın.Biraz sağduyulu olmak lazım serinkanlı olmak lazım bu konularda.
    Orası öyle ama dikkat edersen ben üzerine gidince geri vites taktı ve emre motor hakkında söylenenler yazılanlar ortada ben bırakamıyorum çünkü sürekli işe gidip geliyorum bu haftasonuda hava son olarak güzel pazartesi yağmur var önümüzdeki pazar günü bırakacğım bakalım ne olucak.Bu arada o gün söylmeyi unuttum makineye bağlama konusu hakkında bu aletler karbiratörlü büyükte enjeksiyonlu aletler bilgisayarlı olduğu için bilgisayara bağlanarak ayar yapılır bizim makinler ise manuel hortumla bağlanır elle bakılır aklında olsun.

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Orası öyle ama dikkat edersen ben üzerine gidince geri vites taktı ve emre motor hakkında söylenenler yazılanlar ortada ben bırakamıyorum çünkü sürekli işe gidip geliyorum bu haftasonuda hava son olarak güzel pazartesi yağmur var önümüzdeki pazar günü bırakacğım bakalım ne olucak.Bu arada o gün söylmeyi unuttum makineye bağlama konusu hakkında bu aletler karbiratörlü büyükte enjeksiyonlu aletler bilgisayarlı olduğu için bilgisayara bağlanarak ayar yapılır bizim makinler ise manuel hortumla bağlanır elle bakılır aklında olsun.
    Servisin hava ayar makineside hortumlu zaten değeri gösteren ekran dijital sadece manuel aletlerden daha hassas ölçüm yapabiliyor.Enjeksiyon hava ayar makinesi farklı birşey zaten

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)