Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 216 Toplam 224 Sayfadan BirinciBirinci ... 116166206214215216217218 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2240 adet sonuctan sayfa basi 2,151 ile 2,160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Deniz geçmiş olsun.. İyi ki seleye çantaya falan sarmamışlar.
    CELİL (07.Kasım.2022), endroad (07.Kasım.2022), Mehmet A. (08.Kasım.2022), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Geçmiş olsun Deniz

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    CELİL (07.Kasım.2022), Mehmet A. (08.Kasım.2022), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz geçmiş olsun.. İyi ki seleye çantaya falan sarmamışlar.
    Abi sorma çantalar sele filanda olsaydi yandım derdim
    Alıntı endroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Deniz

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Teşekkür ederim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (08.Kasım.2022), endroad (10.Kasım.2022), Mehmet A. (08.Kasım.2022), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.

Dunya C.
    Akademisyen
     DD250 E-10 Spyder
     Ankara
    Beğenmiş
    455
    Beğenilmiş
    189
    - Yağ değişimi yaptım 1500 kilometrede, bayağı zift olmuş. 1000 kilometrede değiştireceğim artık. Castrol kullandım yine, Motul'dan pek farkı olmadığını söylüyor tüm ustalar.

- Birkaç gün kullanmadıktan sonra motosiklet çok zor çalışıyordu. Dakikalarca marş basmama rağmen akü bitmediği için akünün sorun olmadığını düşündüm. Karbüratör oksitlenme yapmış ustanın dediğine göre, yeni karbüratör gerekiyormuş. Halbuki 2 sene olmuştu sıfırını takalı daha. Manifoldlar da değişmeliymiş. Siparişi verecek artık bakalım.

- Sis farlarının yanına bir çift gözden ışık çıkan kurukafa taktırdım. Geceleri bayağı heybetli duruyor artık ışık açısından ancak arka taraf çok cılız kaldı ışıklı plakalığa rağmen. Bir yandan da düşünüyorum akü bu kadar farı kaldırır mı diye.

- Palet basamak aldım Regal Raptor'ın orjinal ancak uymadı Spyder'a. Mecburen iade ettim. Usta biz hallederiz kendimi yaparız dedi, iki üç haftaya işleri azalınca girişeceğiz bakalım. Gerçekten çok rahatsız palet basamak olmadan kullanmak.

- Müzik sistemi ikinci defa bozuldu. İnternette bir kullanıcı müzik sistemini doğrudan aküye doğrudan bağlamanın beyni yaktığını, bunun yerine kablolara bağlamanın gerektiğini gördüm ama usta anlar mı bilemiyorum (İlgili video https://www.youtube.com/watch?v=5XlRPfdPnjo). Yeni bir müzik sistemi siparişi verdim bu sefer farklı bir model ama üstü cart mavi tuşlu, neyle siyaha kapatırım bilemedim (https://motospartan.com.tr/urun/mts-...cu-radyo/54734)

- Vizör çok yağmurlu günlerde yolu göstermez oluyordu, bir yağmur ve su kaydırıcı aldım. Performansı eh işte, tamamen silmiyor damlacıkları ama farkediyor görüntü, o bile rahatlatıyor.

- Ön fren veya disklerden gelen düşük sesteyken çıkan yüksek gıcırtı sesi için balatalara balata spreyi boşalttım. 10-15 kilometre sorun yok, sonra yine ses çıkıyor düşük hızda fren yapınca. Çözüm bulamıyor hiçbir usta ne olacak ki yav diyorlar ama hakikaten sokak inliyor sesten.

- Diskler feci pas ve kir tutmuştu, onları sildim.

- Jantları jant spreyiyle temizledim. Arka jant yine bir haftaya kirleniyor gerçi.

- Zincir temizliğini yaptım motul temizleme ve yağlama spreyleriyle. Toz toprak çok olduğu için 500-750 km arası temizliyorum.

- Arka amortisör patlak maalesef, aylar önce sorduğumda 5000 liraydı şimdi kimbilir kaçtır. Usta baktığında hala yağ sızdığını söyledi, demek ki tamamen ölmemiş diye teselli ettim kendimi.

- Vites pedal çorabı aldım ayakkabıların üstü simsiyah olduğu için ama uymadı. 20 liraydı zaten pek de üzülmedim.

Yapacak hala iş güç var, jikle çalışmıyor örneğin. Karbüratör ve manifoldların değişmesi var, palet basamak yapılacak. Bir de depo üstündeki dörtgenin yanlarına demir zincirle çevrelemeyi düşünüyorum, bir RR'de görmüştüm çok hoşuma gitmişti.
    bulentbc (10.Ocak.2023), CELİL (09.Ocak.2023), erkopaşa (09.Ocak.2023), Mehmet A. (13.Ocak.2023), newmoon06tr (10.Ocak.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,468
    Beğenilmiş
    3,372
    Alıntı Eluh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Yağ değişimi yaptım 1500 kilometrede, bayağı zift olmuş. 1000 kilometrede değiştireceğim artık. Castrol kullandım yine, Motul'dan pek farkı olmadığını söylüyor tüm ustalar.

- Birkaç gün kullanmadıktan sonra motosiklet çok zor çalışıyordu. Dakikalarca marş basmama rağmen akü bitmediği için akünün sorun olmadığını düşündüm. Karbüratör oksitlenme yapmış ustanın dediğine göre, yeni karbüratör gerekiyormuş. Halbuki 2 sene olmuştu sıfırını takalı daha. Manifoldlar da değişmeliymiş. Siparişi verecek artık bakalım.

- Sis farlarının yanına bir çift gözden ışık çıkan kurukafa taktırdım. Geceleri bayağı heybetli duruyor artık ışık açısından ancak arka taraf çok cılız kaldı ışıklı plakalığa rağmen. Bir yandan da düşünüyorum akü bu kadar farı kaldırır mı diye.

- Palet basamak aldım Regal Raptor'ın orjinal ancak uymadı Spyder'a. Mecburen iade ettim. Usta biz hallederiz kendimi yaparız dedi, iki üç haftaya işleri azalınca girişeceğiz bakalım. Gerçekten çok rahatsız palet basamak olmadan kullanmak.

- Müzik sistemi ikinci defa bozuldu. İnternette bir kullanıcı müzik sistemini doğrudan aküye doğrudan bağlamanın beyni yaktığını, bunun yerine kablolara bağlamanın gerektiğini gördüm ama usta anlar mı bilemiyorum (İlgili video https://www.youtube.com/watch?v=5XlRPfdPnjo). Yeni bir müzik sistemi siparişi verdim bu sefer farklı bir model ama üstü cart mavi tuşlu, neyle siyaha kapatırım bilemedim (https://motospartan.com.tr/urun/mts-...cu-radyo/54734)

- Vizör çok yağmurlu günlerde yolu göstermez oluyordu, bir yağmur ve su kaydırıcı aldım. Performansı eh işte, tamamen silmiyor damlacıkları ama farkediyor görüntü, o bile rahatlatıyor.

- Ön fren veya disklerden gelen düşük sesteyken çıkan yüksek gıcırtı sesi için balatalara balata spreyi boşalttım. 10-15 kilometre sorun yok, sonra yine ses çıkıyor düşük hızda fren yapınca. Çözüm bulamıyor hiçbir usta ne olacak ki yav diyorlar ama hakikaten sokak inliyor sesten.

- Diskler feci pas ve kir tutmuştu, onları sildim.

- Jantları jant spreyiyle temizledim. Arka jant yine bir haftaya kirleniyor gerçi.

- Zincir temizliğini yaptım motul temizleme ve yağlama spreyleriyle. Toz toprak çok olduğu için 500-750 km arası temizliyorum.

- Arka amortisör patlak maalesef, aylar önce sorduğumda 5000 liraydı şimdi kimbilir kaçtır. Usta baktığında hala yağ sızdığını söyledi, demek ki tamamen ölmemiş diye teselli ettim kendimi.

- Vites pedal çorabı aldım ayakkabıların üstü simsiyah olduğu için ama uymadı. 20 liraydı zaten pek de üzülmedim.

Yapacak hala iş güç var, jikle çalışmıyor örneğin. Karbüratör ve manifoldların değişmesi var, palet basamak yapılacak. Bir de depo üstündeki dörtgenin yanlarına demir zincirle çevrelemeyi düşünüyorum, bir RR'de görmüştüm çok hoşuma gitmişti.
    Geçmiş olsun, hayırlı olsun abi
    bulentbc (14.Ocak.2023), CELİL (13.Ocak.2023), Eluh (13.Ocak.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    Bugün yağmur yağmayınca Battalgazi hava almak istedi. Güzelce bi sildim patlattım, biraz yol yaptım lastik havalarını kontrol edip hava bastım. Eve döndüm bi baktım ki sol arka sinyal düştü düşecek vidası yerinden çıkmış. Bu Japonlar hiç pratik değiller, sinyalleri değiştirmek veya tamir etmek gerekince arka stopu tamamen sökmek gerekiyor tek başınada zor oluyor ama hallettim çok şükür.
    Battalgazi pırıl pırıl oldu, 15 gün aradan sonra tek marşta çalıştı bi maşallah deyin değmesin

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bulentbc (16.Ocak.2023), CELİL (15.Ocak.2023), Eluh (16.Ocak.2023), Greywolf (16.Ocak.2023), Mehmet A. (16.Ocak.2023), newmoon06tr (15.Ocak.2023), Raci06 (16.Ocak.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yağmur yağmayınca Battalgazi hava almak istedi. Güzelce bi sildim patlattım, biraz yol yaptım lastik havalarını kontrol edip hava bastım. Eve döndüm bi baktım ki sol arka sinyal düştü düşecek vidası yerinden çıkmış. Bu Japonlar hiç pratik değiller, sinyalleri değiştirmek veya tamir etmek gerekince arka stopu tamamen sökmek gerekiyor tek başınada zor oluyor ama hallettim çok şükür.
    Battalgazi pırıl pırıl oldu, 15 gün aradan sonra tek marşta çalıştı bi maşallah deyin değmesin

Maşallah Battalgaziye. .isim babası olarak ilk maşallahı benden olsun.

SM-A336E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bulentbc (16.Ocak.2023), CELİL (04.Şubat.2023), Mehmet A. (16.Ocak.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa hoca
    öğretmen
     dominar 400
     istanbul
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    15
    şu başlığın sonuna soru işareti koysak mı ?
    CELİL (04.Şubat.2023), Mehmet A. (11.Şubat.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    Başkalarının aşkıyla başlıyor hayatımız
    yaprakla yağmurun aşkı meselâ
    kim olsa serpilen coşturuyor bizi
    ...
    Diyorum hepimizin bir gizli adı olsa gerek
    belki çocuk ve ihtiyar,belki kadın ve erkek
    hepimiz,herbirimiz gizli bir isimle adaşız
    yoksa şimdiye kadar hesapların tutması lâzımdı
    hayatımıza kendi adımızla başlardık

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    18 gündür marşa basmıyordum, insanın içinden gelmeyince işte öyle....
    Neyse sildim, patlattım, bir de marşa bayayım dedim pek ümidim yoktu akü eski, maşallah eski aküye rağmen tek marşta çalıştı Volusia. Şöyle 6-7 km lik kısa bir tur attım, sevdim, okşadım. Maşallah subhaAllah dedim örtüsünü örttüm. Artık ne zaman yollara revan olacağız, bakalım, ya nasip...

bulentbc (24.Şubat.2023), CELİL (23.Şubat.2023), endroad (05.Mart.2023), Mehmet A. (24.Şubat.2023), newmoon06tr (25.Şubat.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18 gündür marşa basmıyordum, insanın içinden gelmeyince işte öyle....
    Neyse sildim, patlattım, bir de marşa bayayım dedim pek ümidim yoktu akü eski, maşallah eski aküye rağmen tek marşta çalıştı Volusia. Şöyle 6-7 km lik kısa bir tur attım, sevdim, okşadım. Maşallah subhaAllah dedim örtüsünü örttüm. Artık ne zaman yollara revan olacağız, bakalım, ya nasip...

Maşallah 👍👌🖐
    bulentbc (24.Şubat.2023), erkopaşa (23.Şubat.2023), Mehmet A. (24.Şubat.2023), newmoon06tr (25.Şubat.2023), Zafer (10.Mart.2023) Bunu beğendi.

Sayfa 216 Toplam 224 Sayfadan BirinciBirinci ... 116166206214215216217218 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler