Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 2240 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konulanmış Görüntüleme

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,468
    Beğenilmiş
    3,372
    Motoru aldığımdan beri antifirizini değiştireyim diye debelenip duruyordum. Bugün sonunda fırsat bulup aldım elime antifiriz bidonunu ve takım çantasını
    Alıntı kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanına gittim biraz bakıştık biraz sevdim çalıştırdım
    motoru tamamen ısıtmadım biraz ılık oldu stop ettim. Atydınlık bir yere çektim.

Sonra sağını solunu parçaladım. akünün yanındaki antifiriz kapağını açtım, açtım ama nasıl boşaltacağımı buldum bulamadım zor yerlerdeydi.

Radyatörün önündeki korumayı söktürm acaba bir yer bulabilimiyim diye. Radyatörün üstündeki kapağı söktüm cık burdanda olmuıyor. Bi tıpa gibi bir şey aradım bulamadım en son boruları takip ederken motor bloğunun alt tarafında 3 civatalı bir yer buldum önce niyetim boruyu sökmekti baktım elim girmiyor uğraşmadım civataları gevşettim sonra foşur foşur akmaya başladı :D (burası meğer motorun içindeki soyu devirdaim ettirmek için motorun olduğu yermiş :D )

Yaklaşık 1250 Gr su çıktı. 1 lt antifirize 1 lt su katmıştım 2 lt antifirizi öce radyatörün üzerindeki kapaktan doldurmaya başladım taşınca bıraktım.

sonra
    çalıştırdım
    motor ısında devirdaim etmeye başlayınca akünün yanındaki yedek antifiriz deposuna eklemeye devam ettim. yaklaşık 1.5 lt antifiriz aldı. Bu işi bitirmiş olduk.

Motor servisine gittiğimde zincire iyi demişlerdi ama hep bi huzursuzdum. komşudan bijon anahtarı alıp biraz el birazda göz yardımıyla sinciri gerdirdim. Elimle yukarı doğru yokladığımda 1 cm gibi bir gerginlik vardı. yeter diye bıraktım ama bakalım hadi hayırlısı.

Biraz parçalamıştım toparladıktan sonra biraz uzaklaşıp seyrettim sonrada

Yanına gittim biraz bakıştık biraz sevdim çalıştırdım kapalı otoparkta bi turladım
    CELİL (30.Aralık.2017), newmoon06tr (30.Aralık.2017), Ömer (30.Aralık.2017), Zafer (03.Ocak.2018) Bunu beğendi.
    Konu Mehmet A. tarafından (30.Aralık.2017 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler