Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 119 Toplam 224 Sayfadan BirinciBirinci ... 1969109117118119120121129169219 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2238 adet sonuctan sayfa basi 1,181 ile 1,190 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Motoru aldığımdan beri antifirizini değiştireyim diye debelenip duruyordum. Bugün sonunda fırsat bulup aldım elime antifiriz bidonunu ve takım çantasını
    Alıntı kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanına gittim biraz bakıştık biraz sevdim çalıştırdım
    motoru tamamen ısıtmadım biraz ılık oldu stop ettim. Atydınlık bir yere çektim.

Sonra sağını solunu parçaladım. akünün yanındaki antifiriz kapağını açtım, açtım ama nasıl boşaltacağımı buldum bulamadım zor yerlerdeydi.

Radyatörün önündeki korumayı söktürm acaba bir yer bulabilimiyim diye. Radyatörün üstündeki kapağı söktüm cık burdanda olmuıyor. Bi tıpa gibi bir şey aradım bulamadım en son boruları takip ederken motor bloğunun alt tarafında 3 civatalı bir yer buldum önce niyetim boruyu sökmekti baktım elim girmiyor uğraşmadım civataları gevşettim sonra foşur foşur akmaya başladı :D (burası meğer motorun içindeki soyu devirdaim ettirmek için motorun olduğu yermiş :D )

Yaklaşık 1250 Gr su çıktı. 1 lt antifirize 1 lt su katmıştım 2 lt antifirizi öce radyatörün üzerindeki kapaktan doldurmaya başladım taşınca bıraktım.

sonra
    çalıştırdım
    motor ısında devirdaim etmeye başlayınca akünün yanındaki yedek antifiriz deposuna eklemeye devam ettim. yaklaşık 1.5 lt antifiriz aldı. Bu işi bitirmiş olduk.

Motor servisine gittiğimde zincire iyi demişlerdi ama hep bi huzursuzdum. komşudan bijon anahtarı alıp biraz el birazda göz yardımıyla sinciri gerdirdim. Elimle yukarı doğru yokladığımda 1 cm gibi bir gerginlik vardı. yeter diye bıraktım ama bakalım hadi hayırlısı.

Biraz parçalamıştım toparladıktan sonra biraz uzaklaşıp seyrettim sonrada

Yanına gittim biraz bakıştık biraz sevdim çalıştırdım kapalı otoparkta bi turladım
    CELİL (30.Aralık.2017), newmoon06tr (30.Aralık.2017), Ömer (30.Aralık.2017), Zafer (03.Ocak.2018) Bunu beğendi.
    Konu Mehmet A. tarafından (30.Aralık.2017 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    eveeeet bugün motor için yine mızrak uçlu apache gidonun siparişini verdim biraz önce Caner'in teknik çizimini yaptığı ve Recep'in de yardımlarıyla ayak pegelerini ileri almak için demir levha da yapım aşamasında şuan geriye gidon için 2 adet uzun gaz teli, ön fren hidroliği için hidrolik hortumu, debriyaj deli ve elektrik tesisatının uzatılması.. ayak pegleri için de uzun hidrolik hortumu, elektrik tesisatının uzatılması ve ayaklığa bağlı vites milinin uzatılması kalıyor geriye ufak basit şeyler kaldı asıl büyük adımları attım.. yaza motorum ve ben bomba gibi hazırlanıyoruz
    Bypale (20.Şubat.2018), CELİL (20.Şubat.2018), centaur (21.Şubat.2018), Chopper_alp (20.Şubat.2018), FouL (21.Şubat.2018), Mehmet A. (21.Şubat.2018), Ömer (20.Şubat.2018), Raci06 (20.Şubat.2018), WOLF (20.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Chopper_alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alp Moralı
    Öğrenci
     Regal raptor spyder 250E-10
     Ankara
    Beğenmiş
    1,111
    Beğenilmiş
    628
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eveeeet bugün motor için yine mızrak uçlu apache gidonun siparişini verdim biraz önce Caner'in teknik çizimini yaptığı ve Recep'in de yardımlarıyla ayak pegelerini ileri almak için demir levha da yapım aşamasında şuan geriye gidon için 2 adet uzun gaz teli, ön fren hidroliği için hidrolik hortumu, debriyaj deli ve elektrik tesisatının uzatılması.. ayak pegleri için de uzun hidrolik hortumu, elektrik tesisatının uzatılması ve ayaklığa bağlı vites milinin uzatılması kalıyor geriye ufak basit şeyler kaldı asıl büyük adımları attım.. yaza motorum ve ben bomba gibi hazırlanıyoruz
    Abi helal olsun, bu işe harbiden gönül veriyorsun. Taktir ettim, umarım darısı benim başıma

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    nedemek (20.Şubat.2018), Raci06 (20.Şubat.2018) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Chopper_alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi helal olsun, bu işe harbiden gönül veriyorsun. Taktir ettim, umarım darısı benim başıma

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yaparsın yaparsın sen de yaparsın
    Chopper_alp (21.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Efsane geri döndü İbrahim elimizden gelen birşey olursa araman yeterli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Şimdi gidon diyip kudurtma beni. Zaten kaşınıyom hadi bakalım. Sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim. Güzel olacak güzell...

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efsane geri döndü İbrahim elimizden gelen birşey olursa araman yeterli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    eyvallah abi Cumartesi de ıvır zıvır parçaları toparlayıp kısmetse bir sonraki hafta parçaları değiştirip muayeneye sokacağım mart 10 muayene bitiyor

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Bypale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi gidon diyip kudurtma beni. Zaten kaşınıyom hadi bakalım. Sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim. Güzel olacak güzell...
    benim çıkan gidonu vereyim sana? :D

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Gardaşım hayırlı olsun inşallah.. Sevindim
    nedemek (21.Şubat.2018) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gardaşım hayırlı olsun inşallah.. Sevindim
    eyvallah canımın içi abim
    centaur (21.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 119 Toplam 224 Sayfadan BirinciBirinci ... 1969109117118119120121129169219 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler