Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

egzozdaki delikler?

Arkadaşlar Herkese selam dün motoru çalıştırdığımda bişey fark ettim her iki egzozda da alt tarafında ufak delikler var yaklaşık yarım santim çapında ve egzoz gazı çıkıyor bunun yanında bi sıvıda damlıyor kokladim benzin değil acaba bu normal mi ve o yoğunlaşan su buharı mı acaba
    Bide motor yaklaşık bir hafta hiç çalışmadı ve dışarıda balkonun altında biranda da duruyor ve ben hiç jikleyi kullanmiyorum bunun bi zararı olur mu motor jiklesiz ilk marşta alıyor zaten
    Bişey daha deneyimli abilerime soruyorum motor biranda altında balkon altında dursa paslanir mi acaba
    Biraz dağınık oldu özür dilerim

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    -o derece büyüklükteki deliklerin bi mahsuru yok sanırım paslanmadan olabilir ama neden paslandı acaba:?
    -çıkan sıvı ise egzoz perdeler arasında kalan korbonmonoksitin yoğunlaşmış halidir,sorun yok
    -hep tavsiye edilen iştir jiklesiz çalıştımak ,motoru jikleye alıştırmamak tek marşla alıyorsa soğuklarda helal senin canavara
    -evet bıranda altında nem yapar ve çürür ,pas yapar ,nikelajlar bi süre sonra atar,bi kremden bahsedilmişti zamanında onu sürüp brandalarsan pasa karşı korunabilir diye ,adını bilmiyorum.
    Konu ağfndrdm tarafından (16.Ocak.2013 Saat 19:13 ) değiştirilmiştir.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Öncelikle delikler fabrikasyon delikler, her motorda var zaten o sıvı akışı için yapılmış olsa gerek diye düşünüyorum.. Ağanın dediği gibi "süblimleşme" olayından dolayıdır sanırım. :mrgreen:

Jikle soğuk havada motora destek olması için fazla yakıt göndererek çalıştırma gerektiğinde kullanılan zımbırtı. Hava, motoru zorlayacak kadar soğuk değildir jiklesiz çalışıyorsa..

Pas olayını da ağa söylemiş. ben hiç konuşmasamıymışım acaba yaa. gideyim en iyisi ben.. ben gideyim.. cevap yazayım dedim ağa hemen girmiş oraya yaa. celil abinin yokluğundan yine faydalanamadım yaa
    "CaRPe DieM"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    Alıntı mrtckrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Herkese selam dün motoru çalıştırdığımda bişey fark ettim her iki egzozda da alt tarafında ufak delikler var yaklaşık yarım santim çapında ve egzoz gazı çıkıyor bunun yanında bi sıvıda damlıyor kokladim benzin değil acaba bu normal mi ve o yoğunlaşan su buharı mı acaba
    Bide motor yaklaşık bir hafta hiç çalışmadı ve dışarıda balkonun altında biranda da duruyor ve ben hiç jikleyi kullanmiyorum bunun bi zararı olur mu motor jiklesiz ilk marşta alıyor zaten
    Bişey daha deneyimli abilerime soruyorum motor biranda altında balkon altında dursa paslanir mi acaba
    Biraz dağınık oldu özür dilerim
    Merhaba murat
    1 - eksoz altındaki delikleri sonradan delmişlerdir eksoz sesi çoğalsın diye yapılıyor zararı yok
    2 - ilk çalıştırmada çıkan sıvı su buharı soğukta normal bir durum makina ısınınca keser
    3 - ilk çalıştırmada jikle kullanmadan çalışıyorsa harika hiç zararı yok faydası var jikle kullanmaya başlayınca alışıyor jiklesiz çalışmıyor
    4 - branda altında ıslanmadan durursa pek sıkıntı olmaz ama kapalı yer gibide olmaz tabi. arada bir brandayı açıp havalandır motoru sil temizle içeride oluşan rutübet gitsin
    Konu CELİL tarafından (16.Ocak.2013 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle delikler fabrikasyon delikler, her motorda var zaten o sıvı akışı için yapılmış olsa gerek diye düşünüyorum.. Ağanın dediği gibi "süblimleşme" olayından dolayıdır sanırım. :mrgreen:

Jikle soğuk havada motora destek olması için fazla yakıt göndererek çalıştırma gerektiğinde kullanılan zımbırtı. Hava, motoru zorlayacak kadar soğuk değildir jiklesiz çalışıyorsa..

Pas olayını da ağa söylemiş. ben hiç konuşmasamıymışım acaba yaa. gideyim en iyisi ben.. ben gideyim.. cevap yazayım dedim ağa hemen girmiş oraya yaa. celil abinin yokluğundan yine faydalanamadım yaa
    hacım uyardığın için saol süblümleşme başka bi olaydı ,yoğunlaşma :mrgreen:

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    Motorda Henüz pas yok sadece merak ettim ondan sordum yorum için teşekkür ederim

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacım uyardığın için saol süblümleşme başka bi olaydı ,yoğunlaşma :mrgreen:
    Hacım onu geçtim de bu Celil abiye takıldım ben. yav o delikler normalde var, sonradan delinmiyor. dikkatli bak bence.. delik egsozun geniş kısmında değil, dar-dirseklerin olduğu kısmın tam altında 5 mlim çapında bir delik. [smilie=greencolorz:

Ağa.. süblimleşiyo mu yoğunlaşıyo mu bilmem ben. lisede bıraktım ben o naftalin konularını sıvıdan buhar fazına geçmesi işte
    "CaRPe DieM"

DR.ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALPASLAN ÖZTAŞ
    Diş doktoru
     RR 250E-9
     BODRUM
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    1.maddeye 3 farklı cevap..ancak celile hak veriyorum..2.ve 3. maddelerde hemfikiriz..nem konusunda turtles ın cilasını kullanıyorum çok da memnunum

DR.ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALPASLAN ÖZTAŞ
    Diş doktoru
     RR 250E-9
     BODRUM
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hacım onu geçtim de bu Celil abiye takıldım ben. yav o delikler normalde var, sonradan delinmiyor. dikkatli bak bence.. delik egsozun geniş kısmında değil, dar-dirseklerin olduğu kısmın tam altında 5 mlim çapında bir delik. [smilie=greencolorz:ben de yok kardeş..

Ağa.. süblimleşiyo mu yoğunlaşıyo mu bilmem ben. lisede bıraktım ben o naftalin konularını sıvıdan buhar fazına geçmesi işte
    aynennnnn

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    Hacım onu geçtim de bu Celil abiye takıldım ben. yav o delikler normalde var, sonradan delinmiyor. dikkatli bak bence.. delik egsozun geniş kısmında değil, dar-dirseklerin olduğu kısmın tam altında 5 mlim çapında bir delik. [smilie=greencolorz:

orjinal eksozda delikleri ben fark etmedim belkide sen haklısındır

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)