Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ibanez_one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem KAYIŞ
    Tüketici Elektroniği Ürün Uzmanı
     Şu Sıra Yok :(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Merhaba Arkadaşlar...
    ibanez_one nickli kardeşiniz Görkem KAYIŞ Ben...
    24.02.1985 İstanbul Doğumluyum...
    Bekarım Ama Kısmetse Bir Evlilik Olayı Olacak Ve Konvoyda Sizleri Görmek Te Nasib Olur İnşallah
    Teknoloji Mağazasında Satış Temsilcisiyim...
    Gitar Çalmayı, Şarkı Söylemeyi, Paten Kaymayı Ve Tabii Ki Motorsiklet Sürmeyi Seven...
    Uzun Saçlı Ama Herkesin Sandığı Gibi Taksim Tayfası Olmayan...Kendine Satanist Bir Adamım İşte:mrgreen: Töbe Estağfurullah:?
    Neyse Hiç Regal Kullanmamış Olsam Da İlk Motosikletimi Almadan Önce İlk
    Üye Olduğum Forumda Böylesine Sıcak Karşılanıp Bir Aileye Sahip
    Olmak İnanılmaz Harika Bir Durum...Hepinize Ayrı Ayrı Çok Teşekkür Ederim...
    Tanıdığım, Tanımadığım Ve Ya Henüz Üye Olmamış Ama Olacak Olanlara Dahi....
    Eninde Sonunda Okuyacaklar Bunları

Nice Buluşmalarda Görüşmek Üzere...
    İlk Göz Ağrım
    Keeway Superlight 150

İkinci Demir Atım
    Hyosung GV250

Şu An Yok :(

TEL; 0536 317 60 57

Just Ride....!!!

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Bekaroglu
    Teknik Eleman
     2005 Honda CBF 600
     Eskişehir
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    16
    Adım Fatih,24 yaşındayım.Evliyim.Gezmeyi çok severim.Modifiyeyi severim.Hızı severim.Arkadaşlık kurmayı severim,Regalraptor.net i sevdiğim gibi.

Evli buldum kendimi Şimdi regal raptor sürücüsüyüm.Motor kullanmayı seviyorum.

Hızlı takılıyorken

Golf 2 filan

Tam bir Golf 1 hastalığıyla başladı hayatım.
    Konu Fatih tarafından (19.Şubat.2013 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin AKAR
    Tekniker Müzisyen Sporcu
     Honda Vfr 800
     İZMİR / Narlıdere
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Selamlar olsun Regal Raptor Ailesine

Ben Marlox... ( Engin Akar )

Bu isim Biz zamanlar büyücülük yapmış olan bir kraliyet mensubunun ismi
    müzisyenlik zamanından sahnede bir abimiz tarafından kafalar çok yüksekken bana söylendi her ne kadar ecnebice olsada OSMANLI TORUNUYUZ HANİ YANLIŞ OLMASIN

Memur bir anne ve memur bir babanın çocuğu olarak
    1983 İzmir doğumluyum

ilk okula bile başlamadan
    1987 de yüzme sporu ile uğraşmaya başlayınca bu bende bir kariyer haline geldi. 9 yıl boyunca çeşitli kulüpler ile çalıştım ve milli takım hayali ile yanıp tutuşurken tam olacak derken
    1996 da talihsiz bir kaza sonrası yüzmeyi bıraktım...
    1998 de kendimi toparladıktan sonra zaten sürekli yaptığım basketbol eğitimime devam ettim
    1999 da lise 1 de beni idmana bile kabul etmeyen okul takımına seçildim ve bunun haricinde lisanslı olarak ta ilk takımıma lise 2 de başladım....
    2000 de lise bittikten sonra müzik ile kendi çapımda ilgilenmeye başladım
    2001 de Isparta Süleyman Demirel üniversitesinde İklimlendirme soğutma bölümünü kazandım..

Üniversitede Boks - Kick Box ve karma dövüş sporlarına merak saldım ( o zamanlar çok lazım oldu )

Boş zamanlarımda okulumuzun müzik grubuna takılırdım herhalde körle yatan şaşı kalkar misali vokalle başlayan bu maceramda davul çalmaya kadar ilerledim

Üniversiteden sonraki bir kaç part time ve geçici işte çalıştıktan sonra
    2004 de doğduğumda beni ağlatan doktor amcadan öcümü almak için İzmir Dokuz Eylül Üni Hastanede işe başladım ( Klimacı mekaniker olarak )
    ama sadece iş temposu beni kesmeyince bir müzik grubu kurup müziğe kaldığım yerden devam ettim...

2005 yılında askere gittim Yeni Foça da komandao olarak acemi birliğimi bitirdikten sonra Ankaraya Paşa koruması olarak geçiş yaptım... 4 ay paşa korumalığı yaptıktan sonra kalan askerliğimi Ankara anıttepe de Çavuş olarak tamamladım

2007 yılında İzmire döndüğümde işime ve müziğe devam ettim Rock - Jazz ve Alternatif müzik tarzları ile İzmir de çeşitli mekanlarda sahne alıp sahne tozunu da yutmuş olduk...

çaldığım grupta vokalistimizin okul durumundan dolayı grubumuz dağıldı ve müzik olayına dur dedik...

Bari Spora devam edeyim boş zamanım çok diyerekten Aikido da işi abarttım ama maddi engellerden ötürü 1uçuk sene da bıraktım

2007 de bir araba alıp ( broadway ) ayağımı yerden kessin diye düşünürken araba o kadar çok sorun çıkardı ve o kadar çok sanayiye gidip geldim ki sanayici dostlarımın sayısı ve arabalara olan ilgim her geçen gün arttı :D

2008 de ikinci arabamı aldım ( 106 ) bazı maddi sorunlar sebebi ile fazla uzun süre kullanamadan satmak zorunda kaldım
    2010 da bir araba daha aldım ( 206 princess )
    2011 de iş yerindeki mekanik bölümde bir kaç sürtüşmemden sonra Hemodiyaliz bölümünde işe başladım

2011 haziran ayında aynı bölümde çalışmakta olan bir hemşireye aşık oldum

2011 sonunda Honda marka araç aldım bu arada bana araba dendiğinde aklıma Honda ve Subaru gelir :D

2012 de eylül 15 de evlendim eşimin ismi Sema

şu anda 5 ay lık bir evliliğim var

Evliliğimin ilk aylarında Honda yı da satıp borçları kapattıktan sonra beni sizlerle tanıştıran Spyder ım a Anka ma kavuştum

Bu zamana kadar olan tarihim bu şekilde
    bundan sonraki talihimi ise hep beraber yazıcaz.....
    Konu marlox tarafından (19.Şubat.2013 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.

BİR YERE GİTMEK İÇİN ARABAYA BİNİLİR AMA, MOTORA BİNMEK İÇİN
    HER YERE GİDİLİR !!!

mrtglc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat GÜLEÇ
    tekniker
     GV 250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Adı : Murat
    Soyadı: Güleç
    Doğum yeri: İstanbul
    Doğum tarihi: 25.05.1983
    Dini : İslam
    Medeni hali: Bekar
    Verildiği yer :Fatih
    Veriliş nedeni: Yenileme

sizler ile ilk motorum olan RR125E sayesinde 2011 aralık ayında tanıştık. telekomünikasyon sektöründe yaklaşık 9 yıldır çalışıyorum. Askerlik görevimin acemilik kısmını İzmir, usta birliği kısmını diyarbakırda tamamladım. Motor üzerinde tüm stresimi attığım gibi mutluluğumuda katlıyorum. Bana ve sizlere daha nice yıllar boyu motor sürmek nasip olur inşallah.

İlk motorum

İkinci motorum

Bu resimlerde hobiden daha ileride, yaşam tarzımızdan birkaç örnek motor,müzik,yüzmek,balık,kamp.

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Merhaba Adım Atilla Türkulusu motor macerası 1998 de bir başladı kudretimizin yettiği yere kadar devam Allah kısmet ederse.
    Konu Rona tarafından (20.Şubat.2013 Saat 03:16 ) değiştirilmiştir.

duzunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Devrim UZUNAY
    Kimya Öğretmeni
     mondial mr 250 destro
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    mobiletle başladı motor tutkum kızımda çok seviyor gezmeyi
    1980 doğumluyum Ankarda yaşıyorum evliyim bir kızım var özel bir dersanede kimya öğretmenliği yapıyorum 2012 ağustosta bu demir canavarı aldım ve sizlerin aranıza katıldım
    [/url][/IMG]
    [/url][/IMG]
    [/url][/IMG]
    Konu duzunay tarafından (20.Şubat.2013 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

ozguralic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Adım Özgür,

Bursa'da yaşıyorum. Size fotoğraflarla bi özet geçeyim ,

umuyorum hakkımda biraz fikir sahibi oldunuz

sayfayı şişirmeyeyim geri kalan anıları festivallerde paylaşırız :D

This is your life, it's all been ordinary. Until you find all you're worth

Anilgardiyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anıl Demir
    Auto Chip&Beyin
     Regal Raptor Spyder 250-10
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Adı:Anıl
    Soyadı: Demir
    Doğum Tarihi : 19.01.1994
    Doğum Yeri:İstanbul/Üsküdar-Zeynepkamil
    Memleket: Giresun/Görele (Erkan Şengün abimle aynı ilçedeniz )

Şu anda bulundugum yer : Örnek Mahallesi , İmar İskan Blokları , Üsküdar/İstanbul

Öğrenim : bunu anlatmak zorundayım :D biraz fırlama bir ufaklık gecirdiğim için , lise 1 'de 2 kere kalarak ve müdür yardımcısının küfürü karşılığında burnunu kırarak (şiddete karşıyız tabi ki ) okuldan atıldım Bende gidip Akşam Lisesi'ne kayıt oldum şu anda Lise son okuyorum , üniversite 2. yılımda olmam gerekirken . Çamlıca'da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'ndeyim şu anda .

Anıl'Gardiyan' : Gardiyan ismi bana 2005 yılında yaptıgım müzik tarzından ve biraz da tanınmışlığım için bir abim söylemişti ve müzik yaparken kullandıgım mahlas'tı .

2005'den 2011 başına kadar müziğe adamıştım , 2006 bitişi 2007 başlangıcında , Üsküdar'ın ilk müzik stüdyosunu açtım tgyyzgn 'yani tugay yazgan kardeşimle , aramıza yeni katılan üyemiz yani '' kendi imkanlarımızla.

2007'de aşırı bi ilgi yaşadım fazlasıyla yükselme biraz da şımarıklık oldu
    2008'de Fanta Festivali'nde sahne yaptım ve güzel bir gün yaşadım , tepkiler cok iyiydi ,(tabi üstadım A.P.O'yu da unutmamak lazım ) herşey onun sayesindeydi ..
    2008 'den 2011'e kadar toplam 27 konser , 77 tane Rap partisinde sahne aldım , bütünn giriş kartları afişleri evimin bir köşesinde duruyo , baktıkça vay bee diyorum

2010 da dükkan sahibiyle anlaşmazlık sonucu , bir ev tuttuk bir arkadaşımla ve Prison Production'u açtık , o bir odada fotoğraf cekimi klip çekimi vs yaparken ben bir odada müzik işleriyle ilgileniyodum ve müşterilerin müziklerini yapıyodum , güzel günler gecirdik ne diyelim ,
    Hatta bir parça yollayalım , 2010'da Prison'da yaptıgımız bir klip , o zamanların imkanlarına ragmen buyrun paylaşalım 2012 yazdıgına bakmayın , 2012'de yayınladığım içinn öyle yazıyo ve bu klipten sonra daha müzikle ilgili hiç bir paylaşımda bulunmadım

Link: http://www.youtube.com/watch?v=tnbGNXunmmM

ve 2011 'de müziği bıraktıktan sonra can sıkıntısı falan derken , baktım baktım yapacak bişeyim kalmadı falan .
    Kömürlükte babamın 2005'den kalma bi motosikleti vardı , ve ben motordan deli gibi tırsan bir insandım :D

Onu cıkardım dışarıyaa tozdan dumandan hiiiç bişey görünmüodu motor leş gibiydi , aldım anahtarını çalıştırayım dedim yok tık yok :D senelerce yatmış sonucta:D motosikletten anlamayan bi insandım , ki babam sadece debriajı göstermişti , iyi bir oto kullanıcısıyım bu arada , otomobil gibi düşünerek , ilk vitesi buldum sonra gaz sonra frenler :D
    Bir yokuşa cıktım otomobil misali vurdurmayı denedim aldı ama hemen stop etti , hemen depoyu koklamak geldi aklıma ve bir kokladım içindeki benzin sudan ibaret :D benzin uçmuuuş , hemen temizleyip gidip 5 tl 'lik benzin aldım :D o zaman 2 litre oluyodu tabi :D neyse motora koydum bir vurdurdum kii çalıştıı , ilk defa motor kullanıyorum diyerk fren debriaj ve yerimde durdum , motor çalıştı ama şimdi kaldırmak götürmek falan derken büyük bi dert dedim :D neyse abandım debriaja 1 e attım gaz debriaj cek falan herşeyi tek başıma öğrendim ve alışım yaklasık 2 sene onu kullandım o da bir Jinlun 150-5 'di , ki bu şekilde hem motordan korkmamayı ve chopper ruhu oluştu içimde Buyrun işte o motor ;

cıkarrdıgımda motoru , 3.000'deydi , 13.000 km'ye geldiğinde yani 27 Aralık 2012 'de hayal gibi olan bende Regal Raptor Spyder 250'yle aranıza katıldım , ama forumda almadan 4 ay öncesine kadar aktiftim , sonrasında daha fazla bağımlılık oluştu ve bu ailenin içindeyim , herkesi de cok seviyorum.. yardımlarınız içinn cok büyük teşekkür herkese
    Spyder'ım da bu ;

motosiklet gecmişim böyle işte , aslında biraz da babadan gelme bu motosiklet bağı , babamda 3tane motosiklet vardı , bi BMW K1100 , Honda 750 Africa Twin , Birde antika çizik bile olmayan bir BMW r62 bobber vardı , babam Kadıköy'de Araştırmada Polis , ve iş sırasında bir kardeşinin başına gelen olaydan sonra tövbe edip , bütün motorları sattı ve bıraktı motosikleti , ama hiç bir zaman bana binemezsin , almam ya da bunu yapma demedi , her zaman bu konuda destekçi oldu biraz da bu motosikletin bbana verdiği mutlulukta onun sayesinde . öyle işte..

Asıl meslegim , Oto Chip , Hp Yükseltme , Motor beyni ve Airbag beyni tamiri.
    ama bu mesleği askerlikten sonraya saklıyorum bir dükkan açma imkanım olursa o şekilde yoluma bakıcam . Bunun yanı sıra , 1 sene barmenlik , 7 ay Elektronik Dimmer Sistemleriyle ilgilendim ..

bir kaç fotoğrafımı atayım

Bu da peder beyimiz , benden daha genc duruyo adam yemin ederim , insan yakışıklı olmasın tabi

öyle bi kardeşinizim işte bende abilerim kardeşlerim ...
    Motosikletle yaşa oğlum ve aradan yıllar geçerse ve ben motosiklete binemeyecek durumda olursam, gel bana maceralarını anlat, nereleri keşfettiğini, kimlerle hırlaştığını, kimlerle dost olduğunu, hangi şarabı kiminle içip, hangi güneşi nerede batırdığını..

iskenderyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iskender yaz
    turizm
     dd 250e-10 spyder
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Adım İskender YAZ yaş 32 evliyim bir kız çocuk babsıyım 10 senedir hotelcilik yapıyorum aslında anlatacak çok şey var ama burdan kendimi anlatmak yerine bir araya geldigimizde uzun uzun sohbet edip kendimi anlatmak ve burdaki tüm arkadaşları daha yakından tanımak isterim.

Konu cihan54 tarafından (25.Şubat.2013 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

FIRAT
    TEKNIK PERSONEL
     350 spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Adım Fırat, bu hafta 30 oldum (yuh ulan!!!)çocukluğumdan beri Ankaradayım, doğma büyüme buralıyım, bu yaşıma kadar madden ve elle tutulur bir şekilde başarabildiğim hiçbir gözle görünür başarım yok, ama manen çok şey başardığıma ve vesile olduğuma inanıyorum. Kendim hakkında söyleyebileceğim fazla birşey yok, hayata tutunabilmek için yelkenlerimi topladım, onca maceradan sonra en sonunda çocukluk arkadaşımla evlendim, evli bir çiftten çok, aynı evi paylaşan iki üniversite öğrencisi gibiyiz.

Yaşadığım hayat bana çoğu şeye olan inancımı ve güvenimi kaybettirdi, yer yer umutsuzluğa kapılama sebep oldu, bu nedenle yanlızlığı ve dağ başlarında doğa ile iç içe olmayı çok severim, özellikle yaklaşık bir yıldır kendime hiç vakit ayıramaz oldum ve bu beni delirtiyor... Hayvanları çok severim, sokak köpekleri ile konuşurum, derdimi anlatırım. Hepis anlayacak diye birşey yok tabii ,ortam müsait olucak...

Sokaklarda, bankamatiklerde yattım, yeri geldi şehirlerarası yolculukları taksiyle yaptım, komşularım ve oturacağım evleri mümkün mertebe alışılmışın dışındaki muhitlerden ve insanlardan seçmeye çalıştım, özellikle fahişelerin, ayyaşların, meczupların oturdugu 1+1 ler mahallelerinde kalmaya özen gösterdim. Ankara nın eski black tayfasındanım, yanlızlığım bu yüzden. Taksim de sayısız gece sarhoş olup evin yolunu yine de buldum, her seferinde tövbe edip ertesi gün ayıldığımda tövbe etmeme kızıp daha beter içtim, yeri geldi bırakın evde kılmayı, 5 vakit namazı da camide kıldım, hiçbir yerde, hiçbir kimsede, hiçbir şeyde yine de kendimi bulamadım. Tam da orta yaş depresif dönemlerimdeyim heralde :D

çeşitlilik ve renklilik ruhumu besler. Bazen tam bir komün savaşçı, kimi zaman da beton kafalı bir faşizm yanlısı oluveririm. Ben bile kendimi anlamam, çok ciddi zamanlar haricinde herşeyim pamuk ipliğine bağlıdır. Yaşadığım hayat nedeniyle de her an herşeyin ters yüz olabileceğine, çok iyi görünen durumların bir anda ne kadar kötüye gidebileceğine yada bütün çıkmazların bir anda nasıl da fırsatlara dönüşebileceğine olan inancım da tamdır.

genelde yüzeysel takılırım ve insanların içime girmesine, izin vermem, çok fazla tanınmaktan hoşlanmam, tüm içimi dökebileceğim ve yanında kendim olduğum insan sayısı 2 yada 3 tür.

Benden ayrılıp da yataklara düşmeyen kız arkadaşım, bana elini kaldırıp da devamını getirebilen bir düşmanım, çok şükür ki şimdiye kadar olmadı. Normalde aşırı nazik, oturmasını kalkmasını bilen, kibar, sevecen , insancıl bir kişiliğe sahibim, ancak kendime sakladığım, ve beni yüzeysel olarak tanıyan çevremdeki insanların hiç görmediği ve bilmeyeceği başka bir tarafım var, işte asıl hayatım bu başka tarafım, bu nedenle bazı şeyleri sadece düşünebiliyor, ama kimseyle paylaşamıyorum.

hayatımdaki bazı çok önemli "ama sadece beni bağlayan" kararları, yazı tura atarak belirlemişimdir, mesela yatılı okula gitmeye, üniversiteyi bırakıp başka bir şehire tek başıma gidip çalışıp hayat kurmaya vb bunlara hep yazı tura atarak karar verdim. Daha nicesine...

Clockwork Orange daki Alex neyse ben de o yum.
    Şöyle özetleyeyim, hayatımın bir dönemi zorbalık ve düşüncesizlikle, kabalık ve en çok da "karanlık" ile geçti, ikinci evremde ise sakin, dingin ve olgun olan benim karşıma hep dayaklık insanlar çıktı ve çıkmaya devam etmekte. Kötü birisi değilim kesinlikle, ama çok garip ortamlarda bulundum, beni tanıyan insanlar ile birlikte bir sürü farklı hayatım var, hiçbirisi birbirine karışmamalı (zaten hepimiz böyleyiz aslında) hiçbir zaman net ve berrak bir zihnim olamadı arkadaşlar, halen de öyledir.

Kendime iyi bakmadım, hayat tarzım yüzünden şimdiden hafif hafif hastalıklar uç vermeye başladı şimdiden, ama işte bu dönemlerimi daha akıllı uslu geçiriyorum, toparlanma umudum var.

Buradaki arkadaşlara sevgimi, dostluğumu, arkadaşlığımı verebilirim, bu yüzden üye oldum zaten foruma,

Bu yazdıklarımla forumdaki Fırat ın büyük ihtimalle hiçbir alakası olmayacak, çünkü siz benim hayatımın bu döneminden itibarenki bir ekipsiniz. Düzgün arkadaşlıklar kurabileceğimize inanıyorum, söylenecek, anlatılacak çok şey var aslında da, zamanı geçti artık...

Öyle çok inançlı birisi değilim, sadece saygı duyarım. Sanata ve bilime, özellikle okültizme ve anatomiye ilgim vardır, amatör olarak müzisyenim, çizerlik vb yaptım, sanırım tekrar başlayacağım, bi ara dövmecilik yapmıştım, işte buna benzer şeyler.

Hayatımda geçirdiğim en eğlenceli haftasonlarından birisi de taksim beyoğlu merkez karakolunun nezarethanesindeydi :D

Hayatımdaki bütün insanların beni görüp de söylediği tek ortak şey de şudur : Lan hiç değişmemişsin!

İşte bu da gurur duyduğum sayılı birkaç şeyden birisi, diğerleri de kardeşim silent, eşim forestcat, ve kızım kömür. Bunlar da yetiyor zaten.

Görüştükçe sohbet eder kaynatırız artık.

Buyrun bunlar da birkaç foto olsun o zaman;

Makinam ve ben

İstanbul da

Kafamı kazıdıktan sonra

Çöp poşeti ve flütlerden yaptığım tulumu çalarken

Öylesine bi heykel çalışmam

Feci kar yağmıştı, bende kardan kurt yapmıştım

neden sonra çevreye Türklük mesajı vermek istedim ve evin bahçesine şunu yapıverdim :D

Öylesine çizdiğim bir resim

Bu da kendime yaptığım gitarım (bu son hali değil, modifiye ettim çok daha çılgın oldu)

İşte böyle, az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur herhalde.

Görüşmek üzere.
    Çağlar (28.Mayıs.2017) Bunu beğendi.
    "Lone Wolf...No Club..."

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)