Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

FIRAT
    TEKNIK PERSONEL
     350 spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Exclamation Yeni Başlayacağım Birisi Bana şu işi Öğretsin

Merhabalar,
    28 yaşındayım, çocukluğumdan beri motorlara, ve motor üzerindeki bir hayata olan özlemim gün geçtikçe büyüyerek devam ediyor, yıllardır bir motor alma sevdası ile yanıp tutuşuyorum, özellikle tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilrse çok sevinirim,

188 boy 125 kilo uzun saçlı metalci , mekanik elektronik vb işlerinden çok iyi anlayan biriyim, tahmin edebileceğiniz üzere ilk ve tek düşüncem de hep chopper lardan yana olmuştur, ve kalıplı oldugum için hep iri makinalara yölendim, yıllarca motorcu arkadaşlarım ve motorcu camiası içinde artçı takıla takıla, vakit geçire geçire bu motor işinin filmlerdeki gibi olmadığını gördüğümde biraz hayal kırıklığı yaşamıştım, ben hep eline zinciri dolamış , it sürüsü gibi, ama bir o kadar da kardeşçe süren ızdırap bir ekip hayal ediyordum, cehennem melekleri vb ile büyüdüm, neyse çocukluk dönemiydi bitti gitti, ancak onca güvenlik önlemi vb işin tekniğine giirldiğinde en binilesi motorların cbf 250 ybr 125 vb olması vb gibi bilgiler sonradan çok canımı sıktı, hangi motorcu abime sorsam bana "aman ilk etapta büyük makineye yanaşma ölürsün" vb gibi bilgiler verdiler, bu bilgilerin doğru olduğunu kesinlikle inkar etmiyorum, ama ben kendime bir türlü yakıştıramadım o küçük ve gösterişsiz başlangıç makinelerini, ve bu şekilde düşüne düşüne öyle büyük bir vakit kaybettim ki anlatamam,

motorla hiç alakası olmayan bir sürü arkadaşım bu zaman zarfında motor aldılar kullandılar heveslerini aldılar ve sattılar, ben ise hala bir motor çekememiştim ve içim içimi yiyordu, etrafımdaki insanlar ban abakıp da benim bir motorum olmadığını öğrendiklerinde çok şaşırıyorlardı, o esnada bir arkadaşımın da satılık custom bir 1400 intruder ı vardı, bence ilk makinem olmak için çok uygundu, hayatımda sadece bir kere motora binmiş ve onda da dümdüz duvara girmiş olan bir kişi olarak ben, 1400 lük intruder a agzımın suyu akarak bakıyordum, nedense beni hiç korkutmuyordu ama onu kontrol edemeyeceğimi bilecek kadar-az da olsa- aklım da vardı,zaten ölmemiş ve şu an burada yazıyor olmamdan o makineyi almadığımı anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum, neyse, sonra anladım ki istemeye istemeye kurallara uymak zorunda kalacağım, bende çok inat etmedim ve a2 ehliyeti için kursa gittim, kursta hiçbir şey öğretmedikleri gibi sınav günü elime gtümün bir lobunun zor sıgdıgı bir scooter verdiler, ben scooter ile sınav alanının yanındaki topraklık tarlayı -tabiri caizse- bi güzel pullayıp geldim, kendi performansımdan o kadar nefret ettim ki sınavı orada bırakıp çekip gittim, sonradan orada edindiğim bir iki motorcu arkadaş da sağolsunlar gelip beni teselli ettiler falan, demem o ki ben öyle normal sıradan bir yurdum insanı değilim, kendime göre arızalarım var, ama iyi çocugumdur, elektrogitarımı, anfimi, pedalımı, herşeyimi sırf piyasadaki mainstream ürünleri beğenmediğim için oturdum kendim yaptım, üzerimdeki giydiğim elbiselerimin bazılarını kendim uydurur yaparım, boş vakitlerimde zihnisinir elektronik/mekanik projeler yaparım, bit pazarından eski rus malı motorlu agac testeresi alıp babamın garajında modernize eder nikelaj kaplatırım vb, garip birisiyim diyebilirim, VE ARTIK MOTOR ALMAK ISTIYORUM, bana beni anlayıp yol gösterebilecek bilgili ve bu bilgisini faydalı bir şekilde kullanmak isteyecek kişiler lazım, sizden akıl istiyorum sayın motordelisi kıdemlileri/çömezleri, artık gardımı düşürdüm öyle cellat makinalara-çok istesem de- bakmıyorum, ufak bir chopper ile başlayacağım, RAPTOR SPYDER düşünüyorum acemiliği atmak için,

iş yerimde çok sevdiğim saydığım bir şefim var, kendisi de motorcu, ama ona RAPTOR SPYDER dediğimde "çinden uzak dur al bi cbf 250 onda öğren" dedi(kaldi ki bende çin motorlarını pek beğenmiyorum), ama nolur sizde şefimle aynısını söylemeyin, daha başka fikri olan varsa duymak isterim. tamam normalde doğrusu bu ama ben normal değilim arkadaş,gözünüzün önüne böyl euzun boylu, kilolu, yaz kış deri ceket ve spike lı bileklik bot çizme vb giyen birisi gelsin, hah işte o benim, ona göre bana birşeyler önerin sevgili arkadaşlar, bütçem 8000 e kadar çıkar,( kaskım montum koruyucular vb zaten yıllardır var ), RAPTOR SPYDER 350 alınır mı, benim istediğim şekilde olanları yaklasık 7000- 8000 TL civarı, yoksa aynı fiyata eskilerden bir dragstar, shadow, nightstar vb mi almak daha mantıklı olur, o da olmadı sahibinden deki 2000-3000 tl lik ucuz çin cruiser ları ile iyice bi öğrenip sonra mı abartsak? mesela başlangıç için şöyle birşeyler de tavsiye eder misiniz, benim çok hoşuma gitti : [Kanuni Caracal 200 Model Chopper / Cruiser Motor Sahibinden ikinci el 2.000 TL - 96864641

Daha önce hiç motor kullanmamış, bisiklete binen, arabayı ise trafikte sürmemiş ama kullanmasını bilen(o da ayrı bir arızam), ve vitesli bir motor kullanmaya başlayacak ve ömrü boyu bırakmayacak benim gibi birisi için özellikle ANKARA da hoca ve okul tavsiyesine ŞİDDETLE İHTİYACIM VAR.

uzunca yazdım kusura bakmayın, ama kendimizi iyice tanıtalım ki yardımcı olmak isteyen arkadaşlar ona göre önerilerde bulunsunlar.

Teşekkürler, güvenli ve kazasız belasız sürüşler dileklerimle.

NOT : EN SON BU IKI MAKINA ARASINDA KALDIM, NE ONERIRSINIZ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04580490/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...14939814/detay

gönlüm biraz daha bobber dan yana, ancak diğer makinayı alıp soyunca da bobber gbi olacak ise onu tercih edebilirim. Ayrıca kafama takılan bazı şeyler var, bunlar;

1. bobber ın şasisi üzerinde örn krom yan kapaklar vb gibi standart spyder parçalarının montajı için montaj kulakları mevcut mu?

2. yedek parça olarak bobber yada spyder fark eder mi? parçaları birbiri ile uyumlu mudur?

Eğer bobber şasisinde ilave montaj kulakları yok ise makinayı istediğimizde toplu hale getiremeyiz anlamına geliyor, aynı zamanda normal bir spyder ı bobber a çevirmek istersek de gerekli söküm/modifikasyonları yaptıktan sonra kullanım dışı kalan kulaklar hoş görünmeyecek anlamına gelir, birisi beni bu klasik spyder ve bobber arasındaki sormuş oldugum sorular açısından aydınlatabilirse çok sevinirim,

Teşekkürler.

Emrehan Demiröz
    Bankacı
     DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Öncelikle hoşgeldin Fırat.

Şimdiye kadar okuduğum en detaylı tanışma yazısını yazmışsın ve çok da iyi etmişsin.

Artık motosiklet sahibi olmanın kesinlikle zamanı gelmiş, haklısın.

Şimdi gelelim cevaplara;

Öncelikle şefine Regal Raptor'u diğer Çinlilerle kıyaslamamasını tavsiye ederim. :mrgreen:
    Gerek tasarım, gerek parça kalitesi, gerekse mekanik olarak RR diğer Çinlilerden üstün bir motor. Bunu ikinci el piyasasından da, fiyatlandırmasından da, servis ve yedek parça sorunu olmamasından da rahatlıkla anlayabilirsin.

Ben boyuna, kilona, bütçene, tarz ve beklentilerine bakarak sana Spyder'ı öneririm başlangıç için.

Bildiğim kadarıyla forumda Bobber kullanan yok. Yine bildiğim kadarıyla Bobber ve Spyder'ı bazı şeyleri takıp çıkararak birbirine benzetmek pek mümkün değil. Birbirinden çok çok farklı modeller. Ardçı koltuğu istemezsen Spyder'ı tek koltukla kullanabilirsin fakar Bobber'a ardçı koltuğu monte etmek o kadar kolay değil.

Son olarak, profesyonel ders için Ulusan Motor'a başvurabilirsin.

Umarım en kısa zamanda hayalindeki motora sahip olur; keyifle kullanmaya başlarsın.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Merhaba berat fırat aramıza hoş geldin
    Tanışma yazın çok iyi kendini tam anlamıyla ifade etmişsin gözümüzde senin profilin az çok canlandı bence sana en uygun kasa en uzun model olan spyder modeli 250cc de olur 350cc de olur bober de tarz anlamında sana yakın ama boyu daha kısa altında küçük kalır
    Bober ve spyder in motor ve yürür aksamı aynı kasası farklı kasa parçaları birbirine uymaz
    regal raptoru çin makinalarıyla aynı tutmak yanlışl olur kalitesi hepsinin çok üstündedir sağlamdır yedek parça servis ikinci el satış sorunu yoktur
    işallah kısa sürede hayalindeki makinaya kavuşursun
    ilandaki spyder forumdan bir arkadaşımıza ait

ahmet kaşıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet kaşıkçı
    Kuyumcu
     Asya Pars 250
     istanbul
    Beğenmiş
    66
    Beğenilmiş
    41
    raptor riders ailesine hoş geldin fırat

!BENİM BİR HAYALİM VAR ! :? hayalimin olması !

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    Kardesim foruma hoş geldin diyerek yonumuzun Rr dan yana olduğunu belirtelim. RR asla diğer çinli makinalar ile kıyaslama tabiki kimse motorunu kotulemez ama rr lar dayanıklılık, ikinci el akışı gibi konular ile çinli motorlara fark atar kasa yapısı gösterisi ne hiç girmiyorum bile fakat senin için asıl soru hangi motor değil hangi Rr olmalı benim fikrim senin cussende birine 350 E 6 yani spyder 350 olur ve senin söylediğin paraya 2012 ama sıfır bile alınabilir gibi düşünüyorum

Herşeyi geçtim hangi motorun böyle forumu var bi araştırmanı tavsiye ederim

Bu arada paylaşımın için teşekkür ederim hislerini açık yüreklilikle paylasman çok ozeldi

eralp_goksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eralp Göksu
    Öğrenci
     Regal Raptor DD250E-9B 2011
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Çok guzel bır tanısma yazısı olmus, tesekkur ederız, memnun olduk
    Sorularına gereklı cevaplar verılmıs zaten, o kısma gırmıyorum.

Hoşgeldin aramıza. Ankara +1

duzunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Devrim UZUNAY
    Kimya Öğretmeni
     mondial mr 250 destro
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hoş geldin umarım en yakında kavuşursun motoruna

Alp DUYGUN
    GÜVENLİK YÖNETİCİSİ
     DD 250 -e
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ahraz aramıza hoş geldin.

Ne diyim.... Geç kalmışsın ama benim kadar değil. Senin 28'inde kalkıştığın işe ben 40'ında kalkıştım. İyi ki de kalkışmışım diyorum.

Ankara'da kurs / hoca olarak Ulusan Motor / Vehbi ile bir görüş derim. En azından yaşadığın olumsuzluklarda başvurabileceğin bir yapısı var.

Evet motorlarımız Çinli. Bu yüzden japon motorlardan beklediğin ya da aldığın kaliteyi, sağlamlığı almayacaksın

Ancak fiyat/performansa bakarsan bence japon üretimi motorları da geçen bir oranı var. Diğer taraftan yağını, bakımını zamanında yaptıran, motorunu katır gibi kullanmayan, 250cc'lik motordan Drag Star performansı almaya kalkmayan en önemlisi onu seven,koruyan, kollayan Regal Raptor'cudan bu güne kadar motorunu kötülediğini, onu yarı yolda bıraktığını görmedim duymadım okumadım. İçin ferah olsun.

Umut can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     YAMAHA DRAGSTAR XVS 650 A
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hoşgeldin aramıza.ankara bir kişi daha arttı hadi bakalım :D sana 350 cc spyder gider diye düşündüm bende.bobber kullanan görmedim en azından ankarada.deneme durumun o yüzden sıkıntılı..gösterdiğin ilandaki spyder celil abimin dediği gibi forumdan bi abimin.motor şimdi bizimde devamlı gittiğimiz usta olan örnek motor tamirde alıcısını bekliyor.örnek tamirin yeri adresi bi başlıkta vardı.onu bulunca yazarım.arayıp görüşebilirsin.umarım en kısa zamanda istediğin makineye kavuşursun.yaz geliyor gazlama vakti artık (barış)

FIRAT
    TEKNIK PERSONEL
     350 spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    ekip çok teşekkür ederim yardımlarınız için,

kafamda güzelce şekillenmeye başladı, ben de spyder a dogru kaydım fikir olarak, aslında bir tane daytona bulmuştum ama o gun satılmış, anlayabileceğiniz gibi daha klasik eski çizgilerden, daha oldschool tasarımlardan hoslanıyorum, spyder ın tek sevmediğim yanı biraz fazla kromajı olması ve arka camurlugunun spor gir kıvrıma sahip olması, ama onlar isin en kolayı, zamanla degistirilir.

Para pul vb hazır zaten, herşey yolunda giderse haftaya değil de ondan sonraki haftaya (haftaya göreve gitmem gerekiyor) bu motorun yeni sahibi ben olurum. (tabi makina iki haftacık daha dayanırsa umarım satılmaz da sonunda benim de bir motorum olur)

Umut Can,

Örnek Tamir şu bulduğum yer mi acaba?

http://www.umitkoyrehberi.com/firma-...mir/index.html

Sağolun beyler,
    Konu AHRAZ tarafından (03.Mart.2013 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncelleme

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)