Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Beraber yol yaptığın adamı anlat

Nerden başlasam nasıl anlatsam tam olarak taşları yerine oturtamadığım bir konu ,halbuki yemek yerken her şey o kadar açık ve netti ki.
    Yanlış anlaşılmasın konuyu açmak yemek yerken aklıma gelmedi .bir süredir düşündüğüm bunu nasıl yaparım dediğim bu vuku

Neyse şöyle anlatayım o zaman
    Bu konu beraber yok yaptığın kişiyi iyi yönlü ve özellikle kötü yönlerini eleştirmek
    ayrıca :
    tavsiye,
    öz eleştiri,
    tebrik,
    uyarı,
    telkin de
    vsvs.. bulunmak. Ve bunu yaparken bir gruba değil kişinin şahsına yapmak

Efendim daha geniş açıklamak istiyorum ki soru işaretleri kalmasının kimsede.Bu başlık nedir, ne değildir.
    bu başlık ;eleştiridir ,tartışmadır. olurmu öyle birbirimizle neden bu gibi girişimlerde bulunalım,
    diyecek arkadaşlara tavsiyem bu iki ana maddenin neden var olduğu ,nasıl yapıldığı,neyin amaçlandığını anlamaları için
    http://beta.eksisozluk.com/elestiri--73838
    http://beta.eksisozluk.com/elestiri--73838
    ilgili başlıklardan kendilerine bir sentez yapmalarıdır.

Devam edelim.
    Bu başlık; kişiseldir,fikirdir ,kişisel düşüncedir, bencilliktir,açıksözlülüktür,cesarettir.
    sonuçta sürücünün kendi güvenliği dahil diğer sürücelerin güvenliği açısından
    çıkarımda bulunma ,fikir edinme,kendini savunma,çıkarımdır.
    Hakkında yazılan sürücüyle yol yapma potansiyeli olan diğer sürücülerin ,sürücü hakkında ön bilgiye sahip olmalarıdır.
    En nihayetinde amacına uygun kullanılırsa fevkalade faydalı bir başlıktır.

Bu başlık;Aşağılama ,hakarete varan söylemlerde bulunma, darılmaca gücenmece ,küsme değildir,gruplaşma hiç değildir. Şayet böyle bir durum söz konusu olursa yönetici arkadaşlardan ricam tereddütte düşmeden derhal konunun kilitlenmesidir.

Konunu kimlerin hakkında olacağı konusu genişletmek istiyorum
    en başta,
    -forumda sürekli aktif olan yada olmayan tüm eski ve yeni üyeler.
    -artçılarınız veya bir başkasının arçtısı
    -KENDİNİZ,
    Aklıma gelenler bunlar sizlerde bu ilgide eksik kalanları dahil edebilirsiniz ayrıca.

Madem konuyu ben açtım ilk kurban olmak bana düşer.

Sürekli yol yaptığım arkadaşların söylediği ayrıca kendim inde farkında olduğum eksikliklerim ve hatalarımdan bahsetmek istiyorum. ama sanmayınki bu eksikliklerimle barışığım düzeltme yolunda garyetlerim var.
    Peki nedir bunlar
    İlki: kalabalık grup sürüşlerinde bazen bencil davranıp grubun arkasından yada önünden giderek gözden kaybolmaK.
    buna savunmam ise yok. eğer neden yaptığıma dair bir fikriniz varsa belirtin çok sevinirim
    diğer eleştirilerde sizden duymak isterim

İkinci kurban ise Murat(mrtglc)
    önce kötü sonra iyi eleştiri
    arkadaş bu adam öyle tedirgin oluyor ki motor üstünde (ben öyle hissediyor olabilirm) ben korkuyorum acaba heyecan yapıp üstüme sürermi diye ve bunu sezdiğim zamanlardan takip mesafesini yarı biliçsizce uzattıca uzatıyorum.sollarken filan acaba hakimiyetini kaybederde düşermi,üstüme sürermi diye tırsıyorum vazgeçiyorum ve bunları düşünürken anlık düşünüyorum ve 5 10 sn sonrasında unutuyorum umursamıyorum
    ayrıca buluşmaya saatinde gelemebeliyir ve benzini olmayabilir.
    bu döngü her 5 10 dk oluyor.
    iyi olarak ise
    tedirgin olmasının yanında çok temkinli , yolu nasıl kullacağını bilen
    sağ sola dönüş sollama ve kurallarına aynalarına çok hakim eksiksiz ve sırasıyla uyguluyor.asla beraber çıktığı adamı yolsa bırakmaz
    o sahur vakti arıza verdiğim de salih abiyle evime kadar eşlik ettiğin günü unutmadım.
    son olarak muratla gözüm kapalı düşünmeden her yola giderim bildiğim tanıdığım, iyi sürücülerden.
    Konu ağfndrdm tarafından (07.Mart.2013 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir.

Salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salih Özler
    Serbest
     Harley Davidson XL883L Superlow
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    19
    Murat'ınki tedirginlikten ziyade sanırım çok dikkatli olmanın yol açtığı bir durum.
    Toplu sürüş konusunda ben de
    1-sabırsızım 2- Grupta tanımadığım sürücü varsa gergin oluyorum.
    Senin de gruptan kopup gitmenin nedeni bu olabilir

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Salih abi senin eleştirmek için
    biraz düşündüm ama
    yeminle aklıma olumsuz birşey gelmedi bunu yazarken hala zorluyorum kendimi acaba bişey çıkarmı diye ama yok

senle giderken arkamda yada önümdeyken sürekli bi gözün bizde oluyor ve kafamız rahat bu bizi farkediyor diyorum istediğimdi solluyorum ,yol veriyorum
    biliyorum sende tedirgin kullanıyorsun ama bunu sürüşte bize yansıtmıyorsun.
    şu ana kadar anbiyane tabirle hiç apaciliğini görmedem .zamanında buluşmaya gelmediğini ve benzinsin geldğini hatırlamıyorum
    şimdi düşündümde seni formun en delikanlı sürücüsü diyebilrim.
    buldum
    :;P
    abi fazlayısla cruser bağımlısısın özde bir endro kullanıcı olduğunu çoğu kez söylüyorum ama
    bir gün sende bu potansiyelinin farkına varacaksın

DR.ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALPASLAN ÖZTAŞ
    Diş doktoru
     RR 250E-9
     BODRUM
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    uzun sürüşlerde yola çıkmadan önce brifing verilir..katılım zorunludur..liderler belirlenir..artçılar oluşturulur..haritalar belirlenir..intercomcuların yerleri ayarlanır......

bunlar yapılmazsa sorun her an karşınıza çıkabilir..

bunlar yapılsada sorunlar olabilir...ama en azından tolere etme ve hakim olma şansınız olur..

antalya g.antep güzergahında hiç sorun yaşamamıştık...birazda şans tabii..

inşallah hep beraber büyük sürüşler nasip olsun

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Motordayken tek kalmayı hiç istemiyorum. yalnızlık veya canım sıkıldığından değil.. İpin ucunu kaçırabiliyorum. Dengesizleşiyorum. Dikkatsiz ve aşırı davranabiliyorum. Grup sürüşünü seviyorum. Çünkü Kendimi dizginlemiş oluyorum. Fazer'la, 8-9 beygirlik bi scooter'ın arkasında iki motor, grup sürüşü yapmışlığım bile vardır. Hiç dokunmaz, aksine çok keyif alırım. Kendimi rahat ve güvende hissederim.

Sinir olduğum bir durumsa, grup sürüşünde fermuar düzenindeyken yanımda birinin gittiğini gördüğümde ifrit oluyorum. Üzerine süresim geliyor. O derece e be adam, ne bozarsın düzeni. Herkes uslu mutlu mesut sürerken, senin zıpçıktılığın neden.. Neden ikimizi de tehlikeye atarsın. Ya kör noktama denk gelsen, seni farketmesem de yoldaki bi çukurdan üzerine doğru kaçsam? :?

Son olarak. Motorum soğukken, yeni çalıştırmasında veya kişinin kendi çalıştırdığı gibi yok yere gaz vermesi gaza yüklenmesi motoru bağırtması falan... Allahım o ne büyük bir sabır örneğidir bendeki.. İçimden çok güzel şeyler geçiyor da hadi diyorum kol çıkartırsa, o kolu alıp..... :?
    "CaRPe DieM"

Salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salih Özler
    Serbest
     Harley Davidson XL883L Superlow
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    19
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salih abi senin eleştirmek için
    biraz düşündüm ama
    yeminle aklıma olumsuz birşey gelmedi bunu yazarken hala zorluyorum kendimi acaba bişey çıkarmı diye ama yok

senle giderken arkamda yada önümdeyken sürekli bi gözün bizde oluyor ve kafamız rahat bu bizi farkediyor diyorum istediğimdi solluyorum ,yol veriyorum
    biliyorum sende tedirgin kullanıyorsun ama bunu sürüşte bize yansıtmıyorsun.
    şu ana kadar anbiyane tabirle hiç apaciliğini görmedem .zamanında buluşmaya gelmediğini ve benzinsin geldğini hatırlamıyorum
    şimdi düşündümde seni formun en delikanlı sürücüsü diyebilrim.
    buldum
    :;P
    abi fazlayısla cruser bağımlısısın özde bir endro kullanıcı olduğunu çoğu kez söylüyorum ama
    bir gün sende bu potansiyelinin farkına varacaksın
    Teşekkür ederim Ağa'cığım, geçen gün seninle ''Dışarıdan nasıl görünüyoruz''u tartışmıştık ya hani.. Eğer dışarıdan böyle görünüyorsam ne mutlu bana. Bu arada ben de seninle sürüşte emniyette hissediyorum..
    Ama..
    Enduro beni bozar :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Yine ama..
    Belki bir gün bozarım kendimi hiç belli olmaz :mrgreen:

mrtglc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat GÜLEÇ
    tekniker
     GV 250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ağacım teşekkür ederim eleştirilerin için. bunlardan hem fikir olduklarımız ile ilgili kendime öz eleştiri yapacağım. ama geç kalma konusunda katılmıyorum :D bu konuda çok hassasımdır. hee bide benzin bu doluyken doldurulmaz. bitincede sana denk geliyo :D

bu arada bende senle her yola gelirim

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motordayken tek kalmayı hiç istemiyorum. yalnızlık veya canım sıkıldığından değil.. İpin ucunu kaçırabiliyorum. Dengesizleşiyorum. Dikkatsiz ve aşırı davranabiliyorum. Grup sürüşünü seviyorum. Çünkü Kendimi dizginlemiş oluyorum. Fazer'la, 8-9 beygirlik bi scooter'ın arkasında iki motor, grup sürüşü yapmışlığım bile vardır. Hiç dokunmaz, aksine çok keyif alırım. Kendimi rahat ve güvende hissederim.

Sinir olduğum bir durumsa, grup sürüşünde fermuar düzenindeyken yanımda birinin gittiğini gördüğümde ifrit oluyorum. Üzerine süresim geliyor. O derece e be adam, ne bozarsın düzeni. Herkes uslu mutlu mesut sürerken, senin zıpçıktılığın neden.. Neden ikimizi de tehlikeye atarsın. Ya kör noktama denk gelsen, seni farketmesem de yoldaki bi çukurdan üzerine doğru kaçsam? :?

Son olarak. Motorum soğukken, yeni çalıştırmasında veya kişinin kendi çalıştırdığı gibi yok yere gaz vermesi gaza yüklenmesi motoru bağırtması falan... Allahım o ne büyük bir sabır örneğidir bendeki.. İçimden çok güzel şeyler geçiyor da hadi diyorum kol çıkartırsa, o kolu alıp..... :?
    kardeşim senle fazla yol almasamda beraber sürdüğümüz zamanlara dair bir kaç tespitim var
    ilk sizin festival zamnı buluştuğumuzda spyderin varken önü çekerken poyrazlara doğru yer yer 110 120 kmlere çıkmıştık o zaman dedkimki
    aha bitane daha gazcı
    bu konuda halen öyle düşünüyorum formda fazerle ilgli bir yazınnda 180 kmler farkına varmadan çıktığını yazmıştın bu da bir tespit
    fakat benim sürüşümü tehlikeye düşürdünmü
    Hayır. o yüzden grubun diğer sürücülerini düşündüğünden yarı temkinli sürücüsün
    o zaman içindeki hız tutkusu seni hep korusun diyorum:mrgreen:
    ayrıca
    birde göt atma olayın vardı ama
    onda senin bir günahın yoktu sanırım
    tamamiyle yolun ve motorunun yola uygunluğu ile alakalıydı sanırım.

DR.ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALPASLAN ÖZTAŞ
    Diş doktoru
     RR 250E-9
     BODRUM
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ''ilk sizin festival zamnı buluştuğumuzda spyderin varken önü çekerken poyrazlara doğru yer yer 110 120 kmlere çıkmıştık o zaman dedkimki''

bu tip süratlerde sürüş güvenliği riske girer..heleki tecrübesi az olan sürücüler için tehlikeli olur..bi de poyraz var..sebebini anlamadım:?

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı DR.ALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''ilk sizin festival zamnı buluştuğumuzda spyderin varken önü çekerken poyrazlara doğru yer yer 110 120 kmlere çıkmıştık o zaman dedkimki''

bu tip süratlerde sürüş güvenliği riske girer..heleki tecrübesi az olan sürücüler için tehlikeli olur..bi de poyraz var..sebebini anlamadım:?
    poyrazlar yer ismi doktorum yalnışa mahal vermeyelim durduk yere

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)