Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

Lightbulb Inazuma: Gök gürültülü fırtınada çakan şimşek / Menderes Özel

Inazuma: Gök gürültülü fırtınada çakan şimşek / Menderes Özel Motosiklet sezonu, Moto Bike Expo’nun yarın İstanbul’da kapılarını açmasıyla başlıyor. En son modellerin tanıtılacağı fuarda lansmanı heyecanla beklenen motosikletlerden biri de Suzuki Inazuma. 248 cc’lik motosikleti, daha lansmanı yapılmadan bir hafta test ettim.

Inazuma, Japonca ‘gök gürültülü fırtınada çakan şimşek’ demek. Yağmurlu bir günde kamyonla gazeteye getirilen Inazuma’yı gayet havalı bir şekilde indirip üzerine kurulduğumda ilk dikkatimi çeken selesinin alçaklığı oldu. 780 mm. olan sele yüksekliği, kullanıcının her iki ayağını da gerektiğinde yere sağlam şekilde basabilmesini sağlıyor. Bu motosikleti, öncelikli hedef kitlesi yeni başlayanlar ve kısa boylular için güven verici yapıyor.

Kontağı çevirip, Inazuma’yı çalıştırdığımda çıkan ses kulağımı okşuyor. Kaldırımdan inip, yola koyuluyoruz. Yeni bir motosiklet, başlarda (en azından bende) tedirginlik yaratır. Kontroller, tork, manevra ve yatış kabiliyetine alışana kadar sürer bu tedirginlik. Inazuma’daysa, ilk virajı döner dönmez atlatıyorum ‘yeni motosiklet sendromu’nu; motosiklet virajlarda çok güzel yatıyor.

Suzuki, Türkiye fiyatı 11 bin TL olan yeni cadde motoru Inazuma’yı, düşük yakıt maliyetli, güvenilir bir günlük ulaşım aracı mantığıyla tasarlamış. Bu anafikre, jilet gibi bir tasarım ve Suzuki kalitesi eklendiğinde ortaya Inazuma çıkmış.

Suzuki’nin yeni tasarladığı sıvı soğutmalı, iki silindirli motor, altı vitesli Inazuma’ya İstanbul gibi kaotik bir kentin yollarında düşük ve orta hızlarda konforlu bir sürüş sağlıyor. Kent vurgusu sizi yanıltmasın, Inazuma konforuyla, daha uzun menzilli yolculukların da üstesinden gelebilecek kalibrede.

Yakıt ekonomisi, enjeksiyon hacmini ve zamanlamasını çeşitli sensörlerden gelen bilgiler ve sürüş sartlarıyla elektronik olarak kontrol eden yeni enjeksiyon sistemiyle geliştirilmiş.

Inazuma’nın ön tarafının da tasarımı dikkat çekici. Henüz trafikte görülmediği için, peşinize motosikletçilerin takılması ve ilk ışıkta sizi soru yağmuruna tutması garanti. Aynalar Inazuma’nın bir diğer alamet-i farikası; bu motosiklet için tasarlanmış. Bir bütün olarak her açıdan hızlı ve agresif bir canavar gibi görünüyor.

Çifte krom egzoz, (test edilip onaylandı) trafikte diğer motosikletçilerin bir diğer merak odağı.

Kontrol paneli, vites, bakım uyarısı, 3 modlu RPM göstergesi (normal, eco, kapalı), ortada analog bir takometre, LCD kilometre sayacı, yakıt göstergesiyle kullanıcıya ihtiyacı olan tüm bilgileri veriyor.

13.3 litre yakıt kapasitesi olan Inazuma, depo fulken 183 kg. çekiyor. Bir not daha, Inazuma’nın motoru normal şartlarda 45 beygir güç üretebilirken, kullanıcıdan yana ekonomik nedenlerle güç 24 beygirle sınırlandırılmış.

2013’TE YÜZDE 400 BÜYÜME HEDEFi

Inazuma ve Moto Bike Expo şerefine Suzuki Türkiye Genel Müdürü Engin Kubilay’a 3 soru yönelttim:

* Suzuki’nin motosiklette 2013 beklentileri nedir? Bu yıl Suzuki’nin ‘Amiral Gemisi’ ne?

Bayii ağını genişleten, ürün gamını artıran Suzuki, 2012’de 2011’e oranla satışlarında yüzde 280 büyüme kaydetti. 2013’te de yüzde 400’lük bir büyüme hedefimiz var. 2012’de 233 motosiklet sattık, 2013’teyse 1.000 motosiklet satmayı hedefliyoruz. Amiral gemimizse ürün yelpazemize yeni katılan Inazuma modelimiz.

* Inazuma’yla -fiyatını da göz önünde bulundurarak- hangi kitleyi hedefliyorsunuz.

Inazuma şehirde rahat kullanımı ve modern tasarımıyla bir başlangıç motoru olarak da düşünülebilir. Yakıt ekonomisiyle moto-kuryeler için de ciddi bir alternatif.

* Güvenli sürüş eğitimleri planlıyor musunuz?

Suzuki kullanıcılarının güvenliği bizim için çok önemli. Özellikle Suzuki müşteri ailesine yönelik olarak, güvenli sürüş eğitimleri vermek gündemimizde. Bu konuda lokasyon arıyoruz. Lojistik planlamayı 2013 eylem planımıza dahil ettik.

Menderes ÖZEL
    mozel@milliyet.com.tr
    Motosiklet Günlüğü - Menderes Özel'in Yazıları Milliyet Cadde'de yayımlanır.
    27 Şubat 2013 10:11
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

REALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Barış TEKÇİ
    Yönetici
     DAELİM S3
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Merat ettim araştırdım yorumları okudum, tavsiyelerine baktım
    Kısaca insanı tekrardan 250 cc ye dönmeye teşvik ediyor

olur da 250 cc dörsem önceliğimsin
    aramızda platonik aşk başladı

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Bekaroglu
    Teknik Eleman
     2005 Honda CBF 600
     Eskişehir
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    16
    Altın elbiseli adam 250 lik motorları teste soktu.Kullanıcılarını değiştirdi.Ve tüm kullanıcılar inazuma yı övdüler.Gerçekten 250 likte alınabilecek bir motor.

emirhano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emirhan Öznalbant
    Banka bilgi sistemleri. sistem opr.
     Suzuki inazuma 2013
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Geçen Çarşamba aldım. Çok deneyimli bir motorcu değilim ama çok rahat sürüşü olan, sarsıntısı çok çok az olan bir motosiklet. Şimdiden onunla sevgili olduk. Umarım aşkımız daim olur.
    Bu arada sitenize Celil beyin tavsiyesi üzerine üye oldum. Herkese selamlar.

Ruşen
    Turizm İşletmeci,Emlak Expertiz
     2012 250-E 9b
     istanbul/Avp.
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı emirhano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen Çarşamba aldım. Çok deneyimli bir motorcu değilim ama çok rahat sürüşü olan, sarsıntısı çok çok az olan bir motosiklet. Şimdiden onunla sevgili olduk. Umarım aşkımız daim olur.
    Hayırlı olsun Emirhan Aramıza hoşgeldin.Benimde şu anda gönlümden geçen makinadır İNAZUMA ancak motorum çok yeni kıyamıyorum. İlerde motor ile ilgili izlenimlerini yazarsan sevinirim takipteyim.Kazasız,Belasız iyi günlerde sürme temennisi ile...

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Alıntı emirhano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Emirhan aramıza hoş geldin

av. Cevdet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevdet Yılmaz
    Avukat
     Gv 650
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Emirhan hoşgeldin,sefalar getirdin
    Konu av. Cevdet Yılmaz tarafından (12.Eylül.2013 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir.

kayar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

S.A

ŞU ANA kadar kullan arkadaş varmı burda izlenimlerini yazarsa memnun olurum

Ruşen
    Turizm İşletmeci,Emlak Expertiz
     2012 250-E 9b
     istanbul/Avp.
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Mahallede bir komşu almış kırmızı renk, kullandım çok güzel rahat ve yumuşak kullanımlı bir motor, görüntüde güzel teknik olarak su soğutmalı olması ve gösterge panelinde FI (kontak açınca kendini check ediyor) olması ekonomik sürüş seçme gibi detaylarda cabası benden tam puan aldı.Makinam yeni olmasa, direk İnazuma alırdım.
    Konu ruschen tarafından (27.Eylül.2013 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)