Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

El_Mariachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arka frenin Disk Fren Olarak Değiştirilmesi!!!

arkadaşlar merhaba,
    geçen gün motohobiye öncam taktırmaya gitmiştim. bir regal gordum ve hemen gittim tanıştım.
    üç beş sohbet ederken regalin sahibi Esat abi dedi ki, "yalnıız benim regal seninkinden biraz farklıdır!
    nası yani dedim. benim arka fren, kampana deil dedi.. :?
    nası yani dedim arka fern disk mi, öle bi regal var mı?
    dedi ben yaptım. gittim baktım. esat abinin evinde kendi torna tezgahı varmış kampana freni beğenmemiş ve
    kendisi disk fren yapmış arka fren sistemini. ön fren ile de ufak oynamalar yapmış.
    araba gibi oldu valla, cok güvenli oldu diyor. eski motorculardan olan esat abinin bu
    modifiyesini ben yerinde ve fonksiyonel buldum. yuksek hızlara cıkmak için yapılan modifiyeler yerine bence bu tarz
    modifiyeler bizim için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. kontrolsüz güç güç değildir :mrgreen:
    ama maalesef resim cekemedim. fotoğraf makinem yanımda değildi.
    kendisi bu modifiyenin 500 ytl'ye mal olduğunu söyledi. yaptırmak isteyen olursa arkadaşlar,
    esat abi motohobiye yakın bir yerde oturuyormuş. küçükyalı taraflarında yanlış hatırlamıyorsam.
    telefon numarasını aldım belki meraklı arkadaşlar vardır diye.
    sitemize üye değilmiş. haberdar ettim ve geleneksel buluşmamıza davet ettim.

Esat Abi:
    0535 761 0555

hadi hayırlı sürüşler...
    34 J 1239-A Rh(+)İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir- Goethe-

Serbest Meslek
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Way be , helal olsun esat abiye :D Bilgi içinde sana çok teşekkürler...Umarım esat abi buluşmalara katılır da hem tanışır , hemde yaptığı işi görürüz..

Yalnız arka fren disk olunca daha kuvvetli tutması , tekerin çabuk kitlemesine ve bizim sabun kıvamındaki lastiklerimizinde etkisiyle motorun savrulmasına bayağı yardımcı olacaktır :?

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bu konu bir ara aklıma gelmişti ama nasılsa anlamam diyerek kimseye sormadım. Sadece Uğur Abi'ye bi konusunu açmıştım. "Mümkündür çok zahmetli ve masraflı bir iş" demişti. Araştırıp, uğraşıp yapacak birini bulana ve yaptırana kadar (ki bir yança almak için bile fuardan beri bekliyorum. Ağırım biraz) zaten motoru değiştirmiş olurum diye hiç irdelemedim sonra.

Şimdi ayağımıza kadar geldi bir örneği. En azında bir görmek, fikir edinmek isterim. Yaptıracağımı sanmıyorum. Hoş yaptıracak birini de bulmuş değiliz ya... sadece örnek var elimizde.

Arka lastiği kaydırma işi de Fatih'in dediği gibi lastikle alakalı. Yeni frene adapte olmanın zor olacağını sanmıyorum. Arada sırada kullandığım diğer motosikletler de disk fren konusunda acemilik çekmedim hiç. Sorun olmaz yani.
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

RızaHoşgör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    bilgi paylaşım için teşekkürler
    DİKİLİ BİR AĞACINIZ VARMI?

El_Mariachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar kilitlenme olayı olacağını sanmıyorum, zira bizim ön frenler de kilitlenmiyor. ama dediğiniz gibi belki daha sağlam olduğu için bi kayma söz konusu olabilir lastiklerde. ama yine de güzel. bakalım hatırlat bana demişti geleneksel regal rator buluşmasını. bi arayacağım haftaya. gelmek istediğini söylemişti. inşallah gelir de sizler de görürsünüz.
    34 J 1239-A Rh(+)İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir- Goethe-

kaldera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uğur ceylan
    SİSTEM YÖNETİM.
     KYMCO XCİTİNG 250 İ-YAMAHA YZF R1
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    bu konuda ufak bir not düşeyim arkadaşlar

bizim motorlarda bunu yapmak mümkündür.ancak çok fonksiyonel bir uygulama değldir.arka teker fren sistemini mevcut olandan daha da güçlendirmek hayati anlamda ciddi sorunlar getirir.
    en önemlisi ise arka fren durmak için değildir.
    sert fren,ani fren arka teker merkezli duruşlar sorunludur.bunun bilincinde olup temkinli kullanmak belki çözüm olabilir.ama bu herkezin bildiği
    gibi ne zaman nerde neyin olacağı kestirilemeyen trafikte bir anda yerde olabilirsiniz..
    bu konuda önemle dikkatinizi çekerim.
    Biz istersek meskeni alem,alemi Kral,Kralı soytarı ederiz,
    Biz istersek zamanı alır gunesi batırır kıyameti koparır gideriz....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)