Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İntercom

ekinoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat turan
    sigorta
     yok
     bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet abi sadece artciyla konusmana imkan veriyor. Ama tavsiye etmem.zaman her dakka arcimiz konuyor beuninizi yiyor.bari birakalim surerken onlari duymayalim kafamiza gore takilalim
    Ornegin
    -on arabadaki kizi kesme
    -yavas git
    -yalnis yoldan girdik

Pehhhh.
    kesinlikle katılıyorum hatta ben molalarda baktım mevzu karışıyor çayı yarım bırakıp hadi gidelim hayatım diyorum motosiklet gerçekten özgürlük be abi

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin AKAR
    Tekniker Müzisyen Sporcu
     Honda Vfr 800
     İZMİR / Narlıdere
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet abi sadece artciyla konusmana imkan veriyor. Ama tavsiye etmem.zaman her dakka arcimiz konuyor beuninizi yiyor.bari birakalim surerken onlari duymayalim kafamiza gore takilalim
    Ornegin
    -on arabadaki kizi kesme
    -yavas git
    -yalnis yoldan girdik

Pehhhh.

aga sesli güldüm :D:D:D:D::D:D

BİR YERE GİTMEK İÇİN ARABAYA BİNİLİR AMA, MOTORA BİNMEK İÇİN
    HER YERE GİDİLİR !!!

Okancan Yılmaz
    Yönetici
     CBF 600
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar ben de kaç gündür bu konuyu araştırıp duruyorum. Havalar biraz daha ısınınca bir kaç arkadaş eşlerimizi de alıp uzun yola çıkmayı istiyoruz. O yüzden hep birlikte intercom alsak iyi olur diye konuştuk. Araştırdık, interphone markası iyi diyorlar. Bir çok modeli var, motordan motora çoklu görüşmelerde 6 motora kadar çıkabiliyormuşsunuz. Ve açık alanda 1500 m'ye kadar çekiyor diyorlar. 2li setin fiyatı biraz fazla ama bu en gelişmiş modeli

https://www.motosikletaksesuarlari.c...ET_1007.html#0

Eğer sadece tek motorla bağlantı kuracaksanız F4 de oluyor.

https://www.motosikletaksesuarlari.c...ET_1005.html#0

Ya da sadece artçı ile konuşmak isterseniz F3 de var. Ben baya konunun uzmanı oldum 3 günde, bu kadar parayı vericez ya araştıralım dedik.

TA2ADN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tolga
    Bilişim Bilgisayar
     250 e9
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Bluetooth kask aksesuarı hakkında tecrübe

Arkadaşlar merhaba,
    ben bu sistemleri yaklaşık 3 senedir kullanmaktayım. sitede dx de paylaşılan bluetooth aksesuardan da kullanıyorum, kullandığım başka bir aksesuarım daha var.
    öncelikle bu resimdeki ürün

iki farklı cihazdan oluşuyorlar, V1 ve V2 olarak geçiyor, V1 sürücü için V2 artçı için, sürücü ve artçı birbirleriyle full duplex konuşabiliyorlar, sürücü kendi cep telefonunu kullanabiliyor, artçı kendininkini kullanabiliyor, sürücü kendi cep telefonundaki mp3 leri dinlerken artçı kendi cep telefonundaki mp3 leri dinleyebiliyor fakat bu üründen iki tane aldığınızda (toplam 4 kulaklık) sadece v1 olanlar (sürücüler kendi arasında konuşabiliyorlar artçılar diğer artçı yada diğer sürücü ile konuşamıyorlar.) kendi arasında irtibat sağlayabiliyor aynı anda.

artçı ile konuşabilmek için kanal değiştirmek gerekiyor (kanaldan kasıt özellik)
    yani 4 mod var, ya mp3 dinleyeceksiniz yada telefonla konuşacaksınız, ya artçınızla konuşabilirsiniz yada yan sürücü ile konuşabilirsiniz. bunların hepsini aynı anda yapamassınız ama bir öncelik sırası var örneğin ;
    artçınızla yada yan sürücü ile konuşurken telefonunuz çalarsa telefona geçiş yapar, siz müzik dinlerken artçı sizinle konuşmak istediğinizde düğmesine dokunduğun da müzik kesilir artçı ile aranızda konuşmaya başlayabilirsiniz. bunun gibi öncelikleri vardır.

ben bu resimdeki kiti tek olarak aldım eğer sizde bu kit yerine bunun teklisinden iki tane alırsanız artçınız sanki başka bir sürücü gibi olur ve herkesle konuşabilir duruma geçer.

bu kitin iki kötü yanı var, birincisi kabloyu elinizle takmanız gerekiyor ve telefonunuzdaki mp3 leri dinlerken ileri alma özelliği yok.
    http://dx.com/p/bt-interphone-handsf...iece-set-35612

aşağıdaki resimdeki kit hemen hemen bunun aynısı ama artı özellikleri var.

bunu kullanmak daha kolay ve keyifli, buda diğerinin hemen hemen aynısı V1 ve V2 gibi sürücü artçı olarak ayrılıyor, bunun avantajı tak çıkarması çok kolay, mp3 leri ileri geri alabiliyorsunuz ayrıca FM radyosu var.

normal şartlarda 70 metreye kadar cızırtısız bir iletişime sahip fakat 50 60 metrelerde araya kamyon gibi birşey girdiğinde biraz cızırtı oluyor. ama yakın mesafede gayet başarılı, mikrofonları kask vizörünün arkasına getirmek gerekiyor yoksa rüzgar sesi yapabiliyorlar. eğer nazi kaskı gibi açık kask kullanılacaksa diğer kullanıcılar için sıkıntı yada o kullanıcı sadece konuşacağı zaman mikrofonunu aktif edebilir.
    http://dx.com/p/bt-interphone-handsf...-standby-35614

eğer işin içine telsiz iletişimini sokmak istiyorsanız yine bluetooth bir cihaz olan ptt kablosuz butonu önerebilirim. pmr telsizinizin ses ve mikrofon çıkışlarına bağlayarak elinizi gidondan çekmeden ptt düğmesini kullanabiliyor oluyorsunuz.

resimdeki elimin hemen yanına sabitlediğim cihaz telsiz iletişimini sağlıyor, telsizde gidonda kılıfın içinde bu şekilde elimi kaldırmadan telsiz haberleşmesi sağlayabiliyorum, eğer aranızda benim gibi amator telsizci lisansına sahip arkadaşlar amatör cihazlarla 4W çıkış gücü ile uzak mesafelerle irtibata geçilebilir, hatta bölge röleleri kullanılarak bir şehirin bir ucundan diğer ucuna bilgi alınabilir.
    pmr telsizler lede önü açık olduğu zaman hatırı sayılır bir mesafede telsiz görüşmesi yapılabilir tabi.yalnız ikinci resimdeki cihazında bu ptt butonu ile uyumu yok. eğer amaç telsiz konuşması ise ilk resimdeki cihazdan alınması gerekiyor, eğer benim gibi hem mp3 müzik radyo ve telefon kullanıp hemde telsiz kullanmak istiyorsanız o zaman hem ilk resimdeki hem ikinci resimdekinden kaskınıza takmanız lazım.
    tavsiye ederim çok kullanışlı ve zevkli bir yolculuk sağlıyor.
    bluetooth telsiz PTT ile ayrıca ayrı bir mp3 çalar, GPS yada harici aux çıkışı olan bir kaynaktanda kulaklığınıza bilgi alabilir durumda oluyorsunuz. ama hepsini aynı anda dinleme şansınız yok, 3 çıkıştan hangisini seçerseniz o aktif oluyor ve onu kullanıyorsunuz.

bu cihazda 3 giriş var, birisi telsiz, birisi aux1 diğeri aux2 örneğin,
    telsiziniz, mp3 çalarınız(telefon da olabilir) ve gps cihazınızı buna bağladığınız, bunuda ilk resimdeki bluetooth cihazla eşleştirdiniz. bluetooth kulaklığınızdan kaynak seçimi yaparak isterseniz telsize isterseniz telefonunuza isterseniz de gps cihazınıza geçiş yapabiliyor oluyorsunuz.

ayrıca her iki kulaklıkta günlük işe gidip geliş öğlen yemek arası ve biraz gezinti durumunda 1 şarjla neredeyse 1 hafta aktif olarak kullanılabilmektedir.

umarım bu bilgiler işinize yarar, Saygılarımla.
    Can Akkuzuluoglu (02.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    Tolga Aydın B rh(-) Kadıköy 250-E9 2007

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Tolga hepimiz faydalanacağı çok değerli bir paylaşım olmuş çok teşekkürler emeğine sağlık

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)