Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ozguralic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Şu dedikodu yalan çıktı. İptal sebebi tamamen maddiymiş, olaylarla alakalı değil. Sonraki yıl için festival düşünülüyor sanırım.

This is your life, it's all been ordinary. Until you find all you're worth

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Festivallerin iptalinin maddiyata dayandırılmasının sebebinin bir kısmı kulüp yönetiminin yetersiz kalması, bir kısmı da belediyenin yetersiz desteği veya destek vermemesi...

Eğer kulüp yöneticileri sponsor peşine koşsaydı ve elini taşın altına koysaydı festival kolay kolay iptal olmazdı. Ayrca, bir belediye veya bir şehir büyükleri desteğini esirgemeseydi o kulüp de zor duruma düşmezdi..

İki örnek vereyim:

1- Eskişehir Odunpazarı Festivali; tamamen belediye desteği ile yapılıyor. Belediye başkanı bu tip sosyal organizasyonlara o kadar gönülden yaklaşıyorki, organizasyonun dört dörtlük olması için başından sonuna kendi takip ediyor ve şehrin önemli alanlarını kendi tahsis ediyor. Külliye ve müzelerin/sanat merkezlerinin motorculara ziyarete açılması, şehir merkezi meydanının motorculara özel gösterilere, mehter takımı konserlerine ayrılması, şehir merkezinin otomobil trafiğine kapatılıp (Trafik polisleri ve jandarma tarafından) yalnızca motosiklet sürücülerine özel hale getirilmesi gibi. Ayrıca Festival akşamı belediye başkanı gelip, çadırları başında ateş yakıp sohbet eden motorcuları bizzat ziyaret edip bir arzu isteklerinin olup olmadığını sorması, bir eksiklikleri varsa söylemelerini ve bir daha tekrarlanmayacağının söylemesi de cabası...

2- Sakarya Motosiklet Festivali; bu festivale verilen desteğin yıllar önce belediye tarafından kesildiğini ve festivali kulüp kendi cebinden karşıladığını, aynı zamanda büyük bir şehir olmayışından öte gelen sebeplerle, ahım şahım bir sponsor bulunamadığını biliyor muydunuz. Ki gelen sponsorlar ve firmalar, mekan kirası ödemiyor. Yalnızca yapılan yarışmalar için ödül vermesi yetiyor. (Halat çekmede kazanılan ucuz kasklar gibi...)
    Konu cihan54 tarafından (08.Nisan.2013 Saat 10:13 ) değiştirilmiştir.
    "CaRPe DieM"

DR.ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALPASLAN ÖZTAŞ
    Diş doktoru
     RR 250E-9
     BODRUM
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ozguralic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi, GİS AKADEMİ'nin sahibi Halil KILIÇ başlangıçta 1 saat kadar konuştu konuştu konuştu.. ama hiçbirşey anlatmadı felsefeleriyle yedi beynimizi. Sonrasında Bursaenduro üyelerinden biri esas eğitimi vermeye başladı ama artık sabırlar tükendi ve çıktık. Özetle bizim sitedeki makaleleri okumuştum aynı şeyleri anlatıyorlardı. Yine de emek vermişler teşekkür ediyorum. Halil Bey olmasaydı güzel olacaktı.

Bu arada Bursaenduro yetkililerine sordum bu yıl festival yok arkadaşlar
    “Ben doğru motosikleti, beyin, ruh ve beden üçlemesinin bir araya geldiği makina olarak tanımlıyorum. Sıklıkla motosikletin ruhundan bahsedilir. Motosikletteki ruh bence insanın içinde var olan bir duygudur. İnsanın içindeki duygularıyla bütünleşmesini sağlayan bir makinadır motosiklet. Orada kendinden birşeyleri bulabilmek istersin. İnsanın kendi iç dünyasında çoğunlukla farklı farklı duygular her zaman vardır. O yüzden motosiklet olarak tek bir makinaya bağlı kalmayı sıkıştırılmış bir duygu olarak düşünüyorum. Her makinanın kendisine göre teknik özellikleri var. Ancak motosikleti, belli teknik özellikleri olan bir makina olmasının ötesinde toplum için bir sosyal iletişim aracı, birey için bir kişisel gelişim aracı, bir hobi olmaktan çok çok öte yaşamla bütünleşen bir olgu olarak değerlendiriyorum. Motosikletin sosyal boyutu benim için çok önemli. Motosikletin ruhundan kasıt o makinayla hem bireysel hem de toplumsal olarak yaşanmışlıkların çok olmasıdır bana göre.” Özgür bunları söyledi herhal:mrgreen:
    rospada müfettişlik yapan da bir isim..ama işin içine felsefe girince uyuyor insanlar..daha çok pratiğe yönelik anlatsalar keşke

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Abi ezberlemişsin resmen. Aynı lafları döndürdü durdu. Malum iş yorgunluğu felan mahfoldum ben . :|

DR.ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALPASLAN ÖZTAŞ
    Diş doktoru
     RR 250E-9
     BODRUM
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ezber değil..bir siteden alıntı..ne felsefe ama..aslında ''dün yaptığımız gezideki 50km lik lodos ''altında ne yaparsınız gibi bir anlatım olsa daha iyi olurdu

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    Arkadaşlar bunu hepimizin bildiği bir sözle özetleyebiliriz " ucuz etin yahnisi......"
    Adamlar bundan para kazanıyor belki geçimlerini sağlıyor bedava yapmasını beklemek belki biraz haksızlık olur
    Yoksa "art akademi " "rospa" para verilince teorik de uygulamalı da hertürlü olur ....

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı mrtckrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bunu hepimizin bildiği bir sözle özetleyebiliriz " ucuz etin yahnisi......"
    Adamlar bundan para kazanıyor belki geçimlerini sağlıyor bedava yapmasını beklemek belki biraz haksızlık olur
    Yoksa "art akademi " "rospa" para verilince teorik de uygulamalı da hertürlü olur ....
    Ben kalktım İstanbula Art akademinin ücretsiz teori eğitimine gittim. Uğur ERTEKİN eğitimi verdi, 5 saat sürdü. Bi 5 saat daha dinlerdim ki saat gece 1'di eğitim bittiğinde... Mükemmeldi...
    "CaRPe DieM"

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Ben Alp abinin dediği gibi, çeşitli yol şartlarında nelere dikkat edilmeli felan gibi şeyler beklerdim. Neyse hayırlısı olsun.

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Arkadaşlar bursa başlığı altında yer kaplamaması için ve konunun geçerliliği kalmadığından dolayı çöp kutusuna taşıyorum. Fikir paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)