Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Regalin Şasesine Müdehale Etmek

İş yerinde arkadaşımda 250cc regal var. 2007 model olduğunu söyledi. Neyse bu arkadaş kaynak atölyesinde olduğu için motoru komple sökmüş ve şasede ki kaynak noktalarına 5mm et kalınlığında ST52 kalite çelik lamalar ile güçlendirmiş. Birde vidaların takıldığı dişi yuvaları plastik takoz eklemiş.

Sarsıntı namına hiç birşey hissetmedim. Motorun eski halini bilmiyorum ama ağırlaşıp ağırlaşmadığı konusunda da pek bir fikrim yok.

Böylesi bir uygulama doğrumudur? Yani şaseyi güçlendireyim derken şaseyi ağırlaştırmak ve motoru yormak söz konusu olabilir mi?
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Şahsen şase ile vibrasyonun pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Vibrasyonu önlemek tamamen motor bloğu bağlantılamasından geçiyor diye düşünüyorum. Veya motor cinsi ve çalışma koşullarının daha titreşimsiz hale gelecek şekilde uyarlanması diyebilirim.

Ayrıca Neden St52.. St37 de hakeza aynı işi görecektir, eğer bu mantık doğru ise..

Ben katılmıyorum bu uygulamaya.. Ağırlığı arttırması da cabası. Hızlanması düşecek, maximum hızı düşecek, motor daha fazla zorlanacak ve haliyle yakış artacak. Hareketli parçaların ömrü azalacak... [smilie=greencolorz:
    "CaRPe DieM"

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsen şase ile vibrasyonun pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Vibrasyonu önlemek tamamen motor bloğu bağlantılamasından geçiyor diye düşünüyorum. Veya motor cinsi ve çalışma koşullarının daha titreşimsiz hale gelecek şekilde uyarlanması diyebilirim.

Ayrıca Neden St52.. St37 de hakeza aynı işi görecektir, eğer bu mantık doğru ise..

Ben katılmıyorum bu uygulamaya.. Ağırlığı arttırması da cabası. Hızlanması düşecek, maximum hızı düşecek, motor daha fazla zorlanacak ve haliyle yakış artacak. Hareketli parçaların ömrü azalacak... [smilie=greencolorz:
    Şaseye çelik lama ile müdehale etmiş. Kaynak yerlerini güzelce de taşlamış. Dışarıdan bakınca farkedilmiyor. Bunu şaseyi güçlendirmek için yaptığını söylüyor. O takozları da vibrasyonu önlemek için yapmış. İkisi ayrı mevzu. Haa neden ST52. Çünkü fabrikada ST52 çelik blok ve lamalardan geçilmiyor, çelik çeliktir mantığı yani...
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,677
    Beğenilmiş
    5,821
    Bizim makinalarda kaynakların görüntüsü kötü olsada sağlamdır kıran görmedim kırma olayına çok titreşim sebep olabilir ama bizim makinalarda çok yüksek titreşim yok
    bunun yanında motor bağlantı vidaları ile şase arasına lastik takozlar koymak titreşimi yok etmek kaynaklara olan baskıyı düşürmek , sürüş konforunu arttırmak için çok güzel ve yararlı olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)