Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

tunahan ersöz
    Öğrenci
     YOK
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Merhabalarr motora başlangıç

Merhabalar adım Tuna 1994 doğumluyum Çanakkale'denim . Bir süredir Regal Raptor 350 E Daytona modeline bakıyorum çok ısındım ama aklımda sorularım var bir çok arkadaşım açmış olabilir ama kusuruma bakmayın bir çok sayfadada okudum aslında sizden biraz tavsiye çıkarsada çanakkaleden abilerim kardeşlerim varmı ? bu motoru kullanan bunuda merak ettiğim için bu konuyu açıyorum a2 ehliyetimi allah nasip kısmet ederse 6 sında yapılacak olan direksiyon sınavından sonra alıcam . Ehliyet direksiyon sınavı bir şekilde geçilir ama ben ilk motorum olarak bu modeli istiyorum ve vitesli motor deneyimim yok. Bisiklet ve normal vitessiz motorları kullandım . Bana + ları - leri hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz şimdiden çok teşekkür ediyorum

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Hoşgeldin Tuna..

Bence çok zorlanmazsın. Hem vitessiz motor tecrüben var hem de ehliyetin var. Yani direksiyon sınavını geçiyorsan en azından vitesli motor mantığını kavramışsındır diye düşünüyorum. O yüzden başlarda motorun ağırlığını tartma ve vites-fren pedal senkronlarına alışırsın..

Kolay gelsin, daimi olman dileğiyle..

Bu arada aktif kullanıcıları göz önünde bulundurduğumuzda, Çanakkale'den senden başka kimse yok sanıyorum... :|
    "CaRPe DieM"

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin AKAR
    Tekniker Müzisyen Sporcu
     Honda Vfr 800
     İZMİR / Narlıdere
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Merhaba Tuna aarmıza ve ailemize hoşgeldin öncelikle keyifli forumlar ve hayalindeki motora biran önce kavuşmanı dilerim...

Daytona modeli içinde ailemiz içindeki daytona kullanıcıları cevap yazacaklardır... daimi ve aktif olman dileklerimle...

BİR YERE GİTMEK İÇİN ARABAYA BİNİLİR AMA, MOTORA BİNMEK İÇİN
    HER YERE GİDİLİR !!!

RACER35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BERKAN MAYA
    NE SEN SOR NE BEN SÖYLİYİM
     REGAL BUZDOLABI
     İZMİR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Tuna..

Yani direksiyon sınavını geçiyorsan en azından vitesli motor mantığını kavramışsındır diye düşünüyorum.
    Tuna aramıza hoşgeldin aktif olman dileğiyle kardeşim,
    seçimin ilk motor olarak spyder deseydin zorlanacağını söylerdik ama daytona uygun senin için hayırlısı bakalım...

Cihan kardeşim birde direksiyon sınavında vitesli motorla imtihan yapmıyorlar(SCOOTERLA DERS VERİYORLAR) bence mantığını kavraması imkansız araba kullanmıyor ise... ;)
    MOTOSİKLET HASTASI DEĞİLİZ RÜZGAR BAĞIMLISIYIZ...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı RACER35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tuna aramıza hoşgeldin aktif olman dileğiyle kardeşim,
    seçimin ilk motor olarak spyder deseydin zorlanacağını söylerdik ama daytona uygun senin için hayırlısı bakalım...

Cihan kardeşim birde direksiyon sınavında vitesli motorla imtihan yapmıyorlar(SCOOTERLA DERS VERİYORLAR) bence mantığını kavraması imkansız araba kullanmıyor ise... ;)
    Sıkıdur'la sınav mı yapılır yav. motor kullanmamış olur daha.. Kim nerde sıkıdurla sınav yapıyo? Neyin kafasındalar onlar?
    "CaRPe DieM"

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin AKAR
    Tekniker Müzisyen Sporcu
     Honda Vfr 800
     İZMİR / Narlıdere
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    bende sıkıdur la aldım ehliyeti ama motor 650 km ye geldi :D:D:D:D

BİR YERE GİTMEK İÇİN ARABAYA BİNİLİR AMA, MOTORA BİNMEK İÇİN
    HER YERE GİDİLİR !!!

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Tuna aramıza hoş geldin
    daytona biraz ağır bir makinadır ama alışmak kolaydır vites olayı araba kullanmayı biliyorsan sorun yok hemen kavrarsın ama bilmiyorsan çevrede motor kullanmayı bilen birinden mutlaka azda olsa temel eğitimi alman lazım hatta mümkünse profosyonel bir eğitim almak en doğrusu olur işallah kısa sürede gönlündeki makinaya kavuşursun kolay gelsin

tunahan ersöz
    Öğrenci
     YOK
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hoşbulduk herkese inşallah uzun süreli kalıcı olurum forumda çanakkaleden tek olmam kötü olmuş yaa 2 gündür sürücü kursuna gittim benim vitesli motorda eksiğim var sınava vitessiz ile gelicem ama vitesli motorda pratik yapmak istiyorum dedim onlarda 125cc bir vitesli motorla bana 1 er saat çalıştırdılar vites değiştirmek sandığım kadar zor değilmiş sadece bi süre pratik gerecek ama zorlayacağını zannetmiyorum ilk 10dk sonra rahat rahat vites atıyor motoru zorlamadan dönüşler yapıyor rahatlıkla vites küçültüp düşürebiliyordum 6 sına kadar hergün 1 er saat gidip pratik yapıcam hem motor benim değil :D rahat rahat deneyebiliyorum sınavdada vitessiz motosiklet ile gireceğimden ( ne olur ne olmaz ) diye sorun yaşamam büyük ihtimal motorumuda ya yaz başında yada yaz sonunda alıcam bakalım kısmet

Yiğit Demir
    öğrenci
     Regal Raptor DD250E9B
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dostum sürücü kursu sana ybr tarzı motor vermişlerdir bizim makinalar onun yanında biraz farklı bende motorumu yeni aldım 2 hafta oldu . 350 değilde 250 cclik alsanda rahat edersin aralarında çok olmasada bi kilo farkı var . 250cc alıp adam akıllı kavrayınca daha büyük alırsın 350 değilde daha büyük :D

REALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Barış TEKÇİ
    Yönetici
     DAELİM S3
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba Tuna hoşgeldin Vitessiz motor kullandıysan denge problemin yoktur fakat fitesli bir motorda biraz trafik tecrübe etmen gerekiyor mutlaka alışırsın bu süreci daha hafif bir motorla geçirsen daha sağlıklı olucaktır 125cc yada 150cc commuter cb125e cbf150 gibi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)