Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Anilgardiyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anıl Demir
    Auto Chip&Beyin
     Regal Raptor Spyder 250-10
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Regal Raptor dendiginde neden Çin diyoruz ki ?

Arkadaşlar herkese merhabalar.

Bugün Antalya'da Regal Raptor satışı yapan bir abimle görüştüm ayrıyetten eski patronum .

öyle sohbet sohbeti açtı vs . dedim abi tek kötü yanı çin olması .

Şöyle bir cevap verdi , saçmalama kullanım klavuzuna uyma sen dedi , Çin değil bu makineler dedi .

e abi dedim böyle böyle yazıyo dedim ..
    Peki sana şöyle söyliyim dedi ve bunu dedi.

2 ay önce fabrikasına gittim gezi amaçlı , Çin'de fabrikası var diye kim diyosa ben bişey diyemiyorum gidip görsünler sadece varmıymış .

Sadece içindeki Conta piston ve segmanlar Çin'de üretiliyo ,
    Bu yüzden yürüyen aksam çin oldugu için , made in China diye basıp yolluyolar , dedi.

Günümüze bakalım TT custom artık nasıl Suudi Arabistan olarak geciyosa , Regal raptor da bilinmedik bir sebepten ötürü Çin olarak geciyo

Yine bakalım , Asya tamamen Çin üretimli bir Asya ülkesi yapımı bir motor ve ghost 350 gibi bir makine üretti ve Şaseye Regal raptorlar aynı firmanın ürünüdür diye etiket basıldı , e peki neden Regal raptor devam ederken Asya bu makineleri devam ettiremedi ?

Neden abi dedim;
    çünkü Daytona'nın kalitesiyle başedemedi , kısa sürede nikelajları ve kromajları attı , 15.000 kmden sonra motor istedi motor kendini bitirdi , kimse almak istemedi dedi.
    Bunun üzerine Asya garantiden değiştirilen parçalarla baş edemeyip motorun satışını kaldırdılar dedi.

ben geziye Çin'e gidecegimi umarak 1 hafta Çin 'e gidiyorum dedim sağda solda arkadaşıma , ama bir geldi yazı Güney Kore'ye gittim , dedi. ve yerinde bütün herşeyini gördüm dedi..

Durum şu ki ; Motoru görüpte , ya bu ne yapımı diyenlere zaten uyuz oluyodum , Elimde bir koz oldu :D

hatta pc ye gecince bir kaç tane fotoğrafta atacak E-mailime burdan paylaşıcam bende .
    Motosikletle yaşa oğlum ve aradan yıllar geçerse ve ben motosiklete binemeyecek durumda olursam, gel bana maceralarını anlat, nereleri keşfettiğini, kimlerle hırlaştığını, kimlerle dost olduğunu, hangi şarabı kiminle içip, hangi güneşi nerede batırdığını..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Asya devam ediyo satışına.. en azından buradaki bayiide var sıfır motorlar..

Bi de, çin malı değil diyelim; peki ne malı? Bunun en iyi cevabını Emre motor verir..
    "CaRPe DieM"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Benim ne zaman emre motorun sahibi ile muhabbetİm olsa makinalar için çin e gidip geldiğini söyler ben bu işi pek çözemedim reklam kokusu var gibi

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    nerde reklam kokusu var :?
    "CaRPe DieM"

ozguralic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Bizde böyle bi kompleks var ve sittin sene bunu atamayız ülke olarak. Ben şunu anlamıyorum. Çin malı deyip de beğenmeyen süperzeka Ülkedaşlarım bana bu motor gibi veya bundan daha da kalitesiz seri üretim bir YERLİ motor göstersene. Sen ne yaptın da bunları beğenmiyorsun demezler mi adama?

İşte komünist ülkeler bu sebeple büyüdü güçlendi biz de aynı sebeple küçüldük.Hep avrupa amerika özentisi. Beğenmiyorsan binmezsin binene de laf etmezsin. Sen Honda Kawasaki vs. motora binince biz sana Harley'e neden binmiyorsun diyor muyuz? :evil:

Geçen ay fuarda gördük işte, Regal başlattı şimdi tonla su soğutmalı cruiser var ortada hem görüntü güzel hem fiyat/kazanç oranı iyi.

kalite = fiyat/kazanç'tır. Kalite aynı işi gören bi mala 10 kat fazla ödemek değildir.

Raci06 (19.Aralık.2017) Bunu beğendi.

This is your life, it's all been ordinary. Until you find all you're worth

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerde reklam kokusu var :?
    RR un kalitesinin çin kalitesinin üzerinde olduğunu her zaman söylüyoruz ama makinanın fabrikasının güney korede olduğunu söyleyen tek kişi o arkadaş niye güney kore deniyor çünki daha kaliteli ürünleri var ismi daha güvenilir bunun için RR için iyi reklam kokusu var anlamışsındır herhalde

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Çok dolaylı düşünüyosun be abim. Sanmıyorum yani o kişinin o kadar dolaylı düşünebilecek bi kafa yapısında olacağını..

Ama regal raptorun üzerindeki bu kara etiketten bir şekilde kurtulmasını isterdim. "çin" diyip kesip atılıyor...
    "CaRPe DieM"

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Banada gecen yil distribitor sahibi cin de regal fabrikasina gittigini soylemisti.
    Johnny pac inde sitesinde cin referasnlari mevcuttu.
    Sonuc itibariyle kore lafi itibar edilmemwsi gereken reklam olmus.

daytona250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaan Gülcan
    Serbest
     Regal Raptor Daytona 250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2
    benim motorum, karşıdan gelirken herkesin baktığı, durduğum yerde ilgi odağı olan, sorun çıkarmayan bir motor olduktan sonra, çin malımıymış değilmiymiş umrumda değil, biner keyfini alırım, çin malı diye burun kıvırana da sen alma o zaman der geçerim.

rr250e9kırmızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa karaca
    tekniker
     regal raptor daytona 250
     antalya
    Beğenmiş
    123
    Beğenilmiş
    64
    hacı valla ben o sorunun cevabını tak diye yapıştırıyorum aynen şöyle adam geliyor yanıma motorun bayağı güzelmiş nere malı diyor bende direk benim malım diyorum sonuçta benım malım :mrgreen::mrgreen:

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)