Arkadaşlar herkese merhabalar.

Bugün Antalya'da Regal Raptor satışı yapan bir abimle görüştüm ayrıyetten eski patronum .

öyle sohbet sohbeti açtı vs . dedim abi tek kötü yanı çin olması .

Şöyle bir cevap verdi , saçmalama kullanım klavuzuna uyma sen dedi , Çin değil bu makineler dedi .

e abi dedim böyle böyle yazıyo dedim ..
Peki sana şöyle söyliyim dedi ve bunu dedi.

2 ay önce fabrikasına gittim gezi amaçlı , Çin'de fabrikası var diye kim diyosa ben bişey diyemiyorum gidip görsünler sadece varmıymış .

Sadece içindeki Conta piston ve segmanlar Çin'de üretiliyo ,
Bu yüzden yürüyen aksam çin oldugu için , made in China diye basıp yolluyolar , dedi.

Günümüze bakalım TT custom artık nasıl Suudi Arabistan olarak geciyosa , Regal raptor da bilinmedik bir sebepten ötürü Çin olarak geciyo

Yine bakalım , Asya tamamen Çin üretimli bir Asya ülkesi yapımı bir motor ve ghost 350 gibi bir makine üretti ve Şaseye Regal raptorlar aynı firmanın ürünüdür diye etiket basıldı , e peki neden Regal raptor devam ederken Asya bu makineleri devam ettiremedi ?

Neden abi dedim;
çünkü Daytona'nın kalitesiyle başedemedi , kısa sürede nikelajları ve kromajları attı , 15.000 kmden sonra motor istedi motor kendini bitirdi , kimse almak istemedi dedi.
Bunun üzerine Asya garantiden değiştirilen parçalarla baş edemeyip motorun satışını kaldırdılar dedi.

ben geziye Çin'e gidecegimi umarak 1 hafta Çin 'e gidiyorum dedim sağda solda arkadaşıma , ama bir geldi yazı Güney Kore'ye gittim , dedi. ve yerinde bütün herşeyini gördüm dedi..

Durum şu ki ; Motoru görüpte , ya bu ne yapımı diyenlere zaten uyuz oluyodum , Elimde bir koz oldu :D

hatta pc ye gecince bir kaç tane fotoğrafta atacak E-mailime burdan paylaşıcam bende .