Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 119 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

17-19 Mayıs Yuvacık Bölgesi Kampı

Henüz 17 mayıs tarihine 22 gün var ama gelmek isteyen arkadaşlarımız için kendilerini ayarlamaları bakımından erkenden yazmayı uygun gördüm

tarihi seçmemdeki neden ise havaların halen soğuk olması, özellikle çadırda kalınca gerçekten büyük dezavantaj oluyor ,geri döndükten sonra hasta olanlar falan filan...
    ikinci neden ise gündüzlerin uzunluğunun had safhada olması yani hava kararması o tarihte 20:30 olması.daha ileri tarih olmaması sebebi ise: sonraki haftalarda motosiklet festivallerinin başlaması
    Buna da gelemeyecek arkadaşlarla kısmet festivallere kalacak

Detaylara gelecek olursak
    İzmite bağlı yuvacık barajı ve çevresinde bol miktarda yayla, vadi ve bunların içerisinde yürüyüş parkuru ve bol miktarda akarsu ,şelaleler bulunmakta
    soğukdere kanyonu,inönü yaylası,serindere yaylası, menekşe yaylası kazandere ve aytepe bunlar şimdi aklıma gelen yerler, bi o kadarda görülmesi gereken köy var.

kamp yapılacak yer konusunda ise 2 yer var alternaf ve tamamen tercih meselesi
    iaytepe kampı ve ya
    aytepe karaaslan kamping tesisleri

aytepe kamp alanı hakkında kısa bilgi
    Temiz su kaynağı bulunmaktadır.
    Ulaşım: İzmit üzerinden Yuvacık Mahallesi, Yuvacık Barajı, Servetiye Camii Köyüne oradan da Aytepe’ye varılır.
    İstanbul’a uzaklığı: 135 kilometre

Samanlı dağlarında bulunan Aytepe 950 metre rakımlı bir mahalle ve geniş çayırların bulunduğu bir alandır. Soğuk dere kanyonuna hâkim sarp kayaların üstündedir. Kanyona hâkim Ayı tepe 994 metre kamp alanına 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Aytepe kamp bölgesi eko turizm için ideal bir bölgedir. Kamp alanın etrafı mağaralar, kanyonlar ve trekking alanları ile çevrilidir. Aytepe’de Veysel Candan abimizin özel kamp alanı bulunmaktadır. Bölgede Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait Soğuk Su tesisleri ve yararlana bileceğiniz mesire yeri bulunmaktadır. Temiz su kaynağı ve tuvaletler mevcuttur.
    Burada kalmak istersek Veysel dayıyla iletişime geçmemis gerek,özellikle motosikletlerimizle ulaşabilirmiyiz öğrenmeliyiz.
    Veysel Dayının yeri: Ahmet Candan tel: 0 536 599 4537

aytepe karaaslan kamping tesisleri
    sitesi:
    http://www.karaaslanalabalik.com/

konumu:
    http://goo.gl/maps/QUNFw
    Kod:
    <iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="https://maps.google.com/maps?f=d&amp;source=s_d&amp;saddr=%C5%9Eht.+Astsubay+%C3%87v%C5%9F.+Bilge+%C4%B0lhan+Sk&amp;daddr=Bilinmeyen+yol&amp;hl=tr&amp;geocode=FW9UbQIdZOLIAQ%3BFXAVbAIdfc3IAQ&amp;sll=40.678295,29.939117&amp;sspn=0.14138,0.338173&amp;t=h&amp;mra=dme&amp;mrsp=0&amp;sz=12&amp;ie=UTF8&amp;ll=40.67517,29.939117&amp;spn=0.14138,0.338173&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="https://maps.google.com/maps?f=d&amp;source=embed&amp;saddr=%C5%9Eht.+Astsubay+%C3%87v%C5%9F.+Bilge+%C4%B0lhan+Sk&amp;daddr=Bilinmeyen+yol&amp;hl=tr&amp;geocode=FW9UbQIdZOLIAQ%3BFXAVbAIdfc3IAQ&amp;sll=40.678295,29.939117&amp;sspn=0.14138,0.338173&amp;t=h&amp;mra=dme&amp;mrsp=0&amp;sz=12&amp;ie=UTF8&amp;ll=40.67517,29.939117&amp;spn=0.14138,0.338173" style="color:#0000FF;text-align:left">Daha Büyük Görüntüle</a></small>

Burası hakkında netten bulduğum kısa bilgi

Genel Bilgiler
    Yiyecek : Tesisteki Restaurant'ta kahvaltı, alabalık, köfte, tavuk, salata, mantar ve soğuk içecekler satılıyor. Ücretsiz Kahve, çay sıcak içecekler içebileceğiniz bir kafesi var.
    Masa/Sandalye : Banklı tahta masa
    Su : Çeşmeler var, su içilebiliyor, bulaşık yada çamaşır yıkamak için özel alan yok, duş yok.
    Elektrik : Alanda aydınlatma mevcut, kişisel kullanım için yok
    Çadır Zemini : Toprak
    Alternatif Konaklama : Bungalov
    Tuvalet : Tuvalet kağıdı ve sıvı sabun var, çok temiz sayılmaz
    Ateş Yakma : Mangal için özel ocaklar var
    Ücret : Konaklama çadır başına 10 TL, bungalov 125 TL
    GPS : 40.639333, 29.937700
    Telefon : 0 (262) 345 0101
    GSM : 0 (533) 687 7634
    Eposta : karaaslankamping@hotmail.com
    Web : http://www.karaaslankamping.com/
    Mekan
    Karaaslan Kamping, bu bölgedeki yürüyüş rotalarının birçoğunun başlangıç noktası olarak biliniyor. Mekan, çoğunlukla bungalovlarda konaklayan yada dere kenarında yemek yemek için gelen müşterilerle dolu. Piknik yapmak isteyenlere masa kiralanıyor. Piknik alanı içerisinde çadır kurulmasına izin veriyorlar. Mangal için özel ocaklar var. Ancak çadır için ayrılmış özel bir alan yok, hatta sezonda piknkçilerin yoğunluğu yüzünden, Pazar günü sabah erkenden çadırınızı toplamanızı istiyorlar.
    Bungalovlarda yada çadırda kalanlara 5-6 masası bulunan bir kafede yaz kış sıcak içecekler ücretsiz ikram ediliyor. Restaurant'da alabalık, köfte, tavuk yiyebilir, soğuk içecekler satın alablirsiniz. Unutmadan söyleyelim kamp alanında kablosuz internet hattı ve masaj yapan koltuk da bulunuyor. Masaj yapan koltuk özellikle uzun rota yürüyüşlerinden sonra gayet iyi geliyor.
    Tuvaletlerde tuvalet kağıdı ve sıvı sabun bulabilirsiniz ancak kalabalık zamanlarda pek temiz değil. Piknik alanı içerisinde bir çeşme var. Su içilebiliyor, bu çeşmede bulaşık da yıkayabilirsinz. Çamaşır için bir yer, sıcak su, duş mevcut değil.

Ama aklımda kalan bazı sorular için burayı dün telefonla aradım.
    soruları ve alıdığım cevaplar
    -cadır kurmak için bir alanınız varmı ,ücreti ne kadar
    -cadır kurlucak alanlarımız mevcut,ücret talep etmiyoruz
    bu iyi

-peki yeme içme olayı nasıl oluyor,dışarıdan yiyecek içecek getirme durumumuz varmı
    -bizim restorantımız var kahvaltsı yemeği herşeyimiz mevcut ama isterseniz dışarıdan yiyeceğinizi getirebilirsiniz bunun içinde bir ücret talebimiz yok,ama
    bu yiyeceklerinizi masalarda hazırlayıp yemek isterseniz 15 tl masa kira ücreti var.

-gece ısınmak için ateş yakabiliyormuz
    -evet ateş yakmak için alanlarımız mevcut.

-WC mevcutmu
    -evet ,ayrıca açık büfe çay,kahvemiz vardık ve ücretsizdir

-tamam bebişim görüşürüz

Şunları yazarken kadar verdim .evet konaklayacamığımız yer karaaslan tesisleri çok mantılkı geldi bunları yazarken

baştada dediğim gibi konuyu erkenden açmamdaki amaç gelmek isyenlerin kendilerini ayarlamaları içindi bu sebeple oraya gidilince hangi gün ve hangi saatlerde gidilecek
    ne yapılacak nereler gezilecek ,ne yenip içilecek gibi sorunlarda katılacak arkadaşlarında görüşleriyle ilerleyen günlerde karara bağlanacak
    ayrıca bölge hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızın bilgilerini bizle paylaşmarını rica ediyorum.

2 yıl önce MT ile günü birlik gezmiştik karaaslan kamping i
    konusu
    http://www.regalraptor.net/forums/sh...ight=yuvac%FDk
    bunlarda elimde olan fotolarından bir kısmı

Konu ağfndrdm tarafından (26.Nisan.2013 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Ağa çok güzelmiş ben varım

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Söz vermiyim, çok zor görünüyor :( çok küçük bi ihtimal... :(
    "CaRPe DieM"

Burakçalık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Burak Çalık
    öğrenci
     DD 150e2
     İstanbul-Anadolu
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bir aksilik olmazsa ben de varım yanıbaşıma geleceksiniz gelmemek olmaz şimdi :D
    SURF RİDER

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı Burakçalık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir aksilik olmazsa ben de varım yanıbaşıma geleceksiniz gelmemek olmaz şimdi :D
    Bu da duruyo duruyo CE EEee yapıyo.. bu taş bana mıydı şimdi
    "CaRPe DieM"

ozguralic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26
    Büyük ihtimalle ben de varım.

This is your life, it's all been ordinary. Until you find all you're worth

Burakçalık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Burak Çalık
    öğrenci
     DD 150e2
     İstanbul-Anadolu
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu da duruyo duruyo CE EEee yapıyo.. bu taş bana mıydı şimdi
    5 dakkalık yol sana bi CE EEE deyip gidersin en kötü ihtimal Bu arada 2 hafta önce falan yahya kaptan ışıklarında görülmüşsün bana öyle bi bilgi geldi :mrgreen: geliyorsun çayımızı içmeden gidiyorsun :?:
    SURF RİDER

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Kim görmüş, iftiraaa... Diyemeyeceğim çünkü doğru görmüşlerdir (Kim görmüş bea). 2 hafta önce perşembe günü öğlen saatinde bi cenaze namazına gittim izmit merkeze... Zamanım olsaydı haberin olurdu. Bir dahakine inşallah
    "CaRPe DieM"

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    cumartesi günü yapılacak olan civar köy ve yaylaların dahil olduğu yaklaşık 40 km olan gezi parkurumuz
    http://goo.gl/maps/bkosB

sonrasında ise
    Konu ağfndrdm tarafından (28.Nisan.2013 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

Serkan Kürkçü
    Asker
     Honda Shadow 750
     İstanbul - Yeşilköy (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    26
    planlı tarihte ist.da olursam bende varım
    Bu arada 4 gün önce antepte,2 gün önce ankarada,1 gün önce adanada,bugun hatay daki regalcileri gördüm yollarda sanki heryerde akrabalarım varmiş gibi hissettim yav =))

Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)