Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konulanmış Görüntüleme

ozguralic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgür alıç
    Tasarımcı
     RR DD250-E 9B
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    26

Özgür'ün garajı (led sis farı)

Bildiğiniz üzere bizim motorların önden verdiği manzara biraz zayıf malesef, hem bunu kapatmak hem de far'a destek olması amacıyla ön tarafa 4 adet sis monte ettim.

Sis lambaları içinde H3 lambalarıyla birlikte satılıyor, fakat her biri 55w akım çekiyor, bu yüksek bir değer ve akünün kapasitesi buna yeterli değil, bunun önüne geçebilmek amacıyla piyasada "H3 led" ampul aradım fakat malesef sonuç hüsran...

Gelelim çözüme; araştırıken motosiklet.net sitesinde bir arkadaşın yaptığı led far gayet hoştu, ben de bizim tarz motora uygulamak istedim.

orjinal konu

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...si-yapimi.html

konuda gördüğünüz malzemeleri Bursa'da tamamlayamadım ve internetten topluca sipariş ettim ve yarı fiyatına toplamış oldum.

piyasada "power led" adında 1w akım çeken malzemeler bulunmakta, bunların üzerine isteğe bağlı açılarda mercekler satılıyor ben 15 derece açılı mercek sipariş ettim.Açı ne kadar dik olursa ışık o kadar uzağa gidiyor.

Her sis lambasında 6 adet led olacak ve toplamda 24w güç harcayacak. 220w'a göre gayet iyi rakam

Eğer gece güzel sonuç alırsam. Daha adetli ve güçlü ledlerle ön farı da değiştirmeyi düşünüyorum.

Yarın montajını bitirdikten sonra performansını fotoğraflayıp eklerim.
    Konu ozguralic tarafından (04.Mayıs.2013 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

This is your life, it's all been ordinary. Until you find all you're worth

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)