Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Şu 3'ün 1'ini alacak olsaydınız? :D

Evet arkadaşlar biraz espriyle konuya başlamak istedim. Umarım takılmazsınız. :D

Her seferinde söylediğim gibi 29 haziranda teorik sınava gireceğim ve yaz sonu a2 eklettiğimde yazlıkta çok dar bir alanda kullandığım mobiletim ve külüstür scooterımdan sonra gerçek manada bir motor sahibi olacağım inşallah. Şu an sıfır beyaz daytona 250cc almayı düşünüyorum ancak bir yandan da pek ihtimal vermesemde gönlümdeki daytonayı tahtından edebilecek 250cc sıfır km. olmak şartıyla chopper/cruiser tarzı motorları araştırıyorum.

Hepinizin bildiği gibi köklü büyük markalar fiyat avantajı pek olmadığı için 250cc lik modellerden getirmiyorlar. En ufak 650cc'den başlıyorlarki onlar da 21000 TL'den başlıyor :D

Bugün Autoshow 2013 moto katalog aldım. Hesapta Türkiye'de satılan tüm modeller içinde var diyor ama RR'a yer vermemeleri beni üzdü açıkçası. Neyse dergiyi karıştırırken daelim daystar 250 yi gördüm. Bu başlığı Daytona, Daystar ve GV250'yi karşılaştıralım diye açtım. Kısaca herbiriyle alakalı fikirlerimi söyleyerek bitireyim.

Daelim Daystar 250: Asya motor bünyesinde ithal edildiği için biraz güven veriyor. Fiyatı 8600 civarı 18 taksit yapıyolar. http://www.daelimtr.com/default.asp adreste bilgiler mevcut. Daelim markası için çok iyi şeyler okudum. Dünyanın en az üretim hatası olan markasıymış. 60 yılından beri var ve çok özel yakıt enjeksiyon sistemi geliştirmişler. Kore markası. Detayları internetten bulabilirsiniz beni oldukça etkiledi. Motora gelince görünüşü güzel gibi 250cc tek piston su soğutmalı 25hp gücüyle oldukça etkileyici ve sıkı durun 1 litre benzin ile 60km yol yapılabiliyor. 60 adet ithal edilmiş siyah ve gri renklerde.

Daytonayı zaten herkes biliyor. Görünüş açısından tek geçtiğim için kararımı ondan yana kullanıyorum. Ancak motor biraz zayıf 18 hp ve çinlilerin en iyisi de olsa nihayetinde çinli. Ancak kesinlikle üzmeyecek bir motor. Su soğutması en büyük artısı. 2013 modelleri tahmini 8000TL civarı olacak.

GV250: Bence görünüş açısından sonuncu ancak V motor ve yağ soğutmalı olması ve 25 hp güç üretmesi,kalitesi ve rahatlığı öne çıkan yönleri. Fiyatı da 9000 TL.

Sonuç olarak aralarında pek fiyat farkı olmamasına rağmen Daytona en ucuz ve en yakışıklı olarak benim için hala 1. sırada. Diğer 2 motor ise kaliteleri ve güçleri ile öne çıkıyor ama insana yolda görünce bir daha dönüp baktırabileceklerini sanmıyorum. Bir de yedek parça sıkıntısı yaşanabilir ancak kaliteleri itibariyle belki çok sık yedek parçaya ihtiyaç da olmayabilir.

Evet arkadaşlar biraz uzun oldu. Sizin düşüncelerinizi bekliyorum. İnternette 3 motor hakkında da detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca bu üçüne alternatif olabilecek sıfır km olmak kaydıyla aynı fiyat seviyelerinde ve aynı tarzda motor tavsiyelerinizi de bekliyorum. Ama sanırım TR'de başka yok.

Herkese Selamlar.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Daelim ile ilgili Altın elbiseli adamın Racing testini izlemeni tavsiye ederim.
    Dystar ile ilgili hiç bir bilgim yok fakat Daelim ile ilgili forumlardan kronik problemlerinden bahsedildiğini okumuştum.
    Özellikle Racing bir motosikleti forumun birinde öve öve göklere çıkaran bir kişinin başka bir forumda motorunu satlığa çıkardığını okuyunca biraz tedirgin oluyor insan. Önemli kronik arızasının başında radyatör delinmesi geliyormuş, bu kullanıcı yorumlarından okuduğum bir bilgidir. Hatta yeni radyatör yaptırmanın kesin çözüm olduğuna kadar giden bir yorumdu bu.
    Titreşim konusunda yine altın elbiseli adamda birkaç kullanıcının yorumu yine (-) olarak sürekli tekrarlanıyordu.
    Tabi yine bunlar racing ile alakalı.
    Sonuçta fiyat ve kalite denklemini unutup çok büyük beklentiler içine girmenin de çok doğru olmadığı kanaatindeyim.
    Kişisel tercihimi ben RR den yana yapan biri olarak taraflı baktığımı düşünebilirsin

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yakıt tasarrufu beni çok etkiledi aslında. Tipi 150cc lik keeway cruiserlara benziyor. Hatta biraz da bizim RR 150cc yi andırıyor. Bi daytona kadar yakışıklı olsa bence düşünülebilirdi. Ben yine de meraktan showrooma gidip bi üstüne oturacağım detayları paylaşırım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)