Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Kanuni Tiger mı, Ramzey QM250 mi?

Merhabalar,

Komşumun Motoran marka 100cc bir motoru vardı. Onu satıp 2010 model RR 150 almış. Motoru 5000'de. İzmir Kemalpaşa Kımız Çiftliğinde çalışıyor. ''Abi gitmiyor ya, birgün Belkahvede motoru kucaklıcam bu gidişle'' dedi. Motorunu satılığa çıkarmış ve Kemalpaşa'da biri buna 2008 model Ramzey QM250 motoru ile takas önermiş. Bizim muhitte ki motor tamiri yapan bir arkadaş da Kanuni Tiger 250 ile takas önermişler. Kemalpaşa'da ki arkadaş yaşlı olduğu için şehir içi kullanımda zorlandığından takas etmek istediğini söylemiş. Kanuni ile takas etmek isteyen de oğlu için düşünüyormuş. Dün akşam biraz sohbet ettik bana da sordu. Kanuni'den uzak dur, illa 250cc istiyorsan RR bak dedim. Nakit parası olmadığı için takasa sıcak bakıyor. Bu arada iki makinanın da masrafı yokmuş dediğine göre.

Tabi tercihlere saygı duymak lazım ama bu arkadaş hangisini seçmeli...
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    tiger biraz iri bir makina belki kontrolu biraz daha zor olabilir. ama sanki tiger daha yakın bana tabi renk atma sorunu var o zaman çok dökük görünüyor
    gerçi ramzeylerde çok sorunlu makineler değil diye biliyorum
    hangisi dersen açıkcası motorları görmeden bişey demek yanlış olur gibi ama ben tiger'a yakınım

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    İkisini de seçerse başı çok ağrır. Hele ki Tiger, sıkıntısı bitmeyen ve parçası payalı olan bir motor. Dikkat derim :evil:
    "CaRPe DieM"

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Hocalar iki makina da hayli sıkıntılı kabul ediyorum. Ama bir kötünün iyisini seçmek lazım malesef. 2005-2006 RR 250cc lere baktım sahibindende ama neredeyse hiç biri takas kabul etmiyor. Velev ki etti haftanın 1 günü, yarım gün izinli olan ve diğer günler 07-22 çalışan birinin motorunu göstermesi, motor bakması, satış vermesi veya alması ne kadar zor olur siz tahmin edin...

Ultragore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

enes parlar
    gıda mühendisi
     mct 250 cc
     bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Dostum bahsettigin iki makineyide test etmiş biri olarak çok net söyleyebılırım tiger gerçekten cok kötü bir makına.hem tek silindir hemde çok ağır,yakıt fazla vs..ramzey ise yedek parçada oldukça ucuz ve tiger la kıyasladıgında çok tutulan bir motor ..tip olarak bence tiger daha heybetli ..ama kullanıpta memnun olan pek görmedim

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bence o makinalara hiç bulaşmasın. Analdığım kadarıyla arkadaşının motora ayırabilecek çok bütçesi yok. Bahsettiğin 250cc iki makine de benzin tüketimi yüksek araçlar. Hem de sık sık sorun çıkaracak sürekli uğraştıracak zaten işleri yoğunmuş nasıl uğraşacak. Ben arkadaşının yerinde olsam kredi kartına taksitle illaki tarz olsun demiyorsa honda cb 125 ace 3190tl ye alırdım uzun yıllar ekstra masrafa girmeden kullanırdım. Eğer bütçesi dar ise bir insanın bazı şeylerden taviz vermesi gerekiyor. Bu motor bence yeterli çekişi sağlar. Kuryeler hep bu tip motorları kullanıyorlar. İllaki tarz olsun diyorsa bence RR 150-e2 hala en iyi alternatif.
    Konu Ahmet Çakıl tarafından (13.Haziran.2013 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Bencede iki makinayada bulaşmasın ikiside alınca elinde kalır bu yüzden o makinalar takası kabul ediyor artı arkadaşların dediği gibi zayıf amkinalar sıkıntısı arıza fazla olur ve yaptıracak para ve zaman sorunu olur
    bence makinayı bir bayiye satılıga bıraksın orada satılsın sonra parasına göre az farkla RR 250cc veya HONDA 150cc bir makina bulup alsın

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    İş yerimde bir arkadaşım var, ismi Süleyman. Gayet efendi çocuk. Yemekte ''abi senin makinayı almak istiyorum. bende de 2009 QM250 var. onu al üstüne de 1000 tl vereyim'' dedi. Makinayı denemek için Kemalpaşa tarafından Belkahve yokuşuna çıktım. Makina gayet kuvvetliydi. Oda benim düldülü sürdü tabi.

Şansa bak emi

Şimdi çocuğa olmaz deyip kırmak istemiyorum ama evet demek de bi o kadar zor açıkcası.

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Abi attan inip eşşeğe binme :D o 1000 tl yi 3 ayda harcarsın motora :D Her zaman kaliteli mal başta verdiğin farkı sana uzun vadede geri öder daha uzun vadede kara geçirir ve bu süre zarfında da daha konforlü daha lüks bir mal kullanmış olur dandik malın cefasını çekmezsin.

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı kizil_atli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi attan inip eşşeğe binme :D o 1000 tl yi 3 ayda harcarsın motora :D Her zaman kaliteli mal başta verdiğin farkı sana uzun vadede geri öder daha uzun vadede kara geçirir ve bu süre zarfında da daha konforlü daha lüks bir mal kullanmış olur dandik malın cefasını çekmezsin.
    Müdür dün işten beraber çıktık arkadaşla. Ben Bornova'ya gidecektim, o da Bayraklı'ya. Birbirimizin motorlarını sürdük. Bornova'ya kadar beraber sürdük. 250cc olmasının verdiği güçle rampada çok iyi bir tırmanış sergiledi ama inerken frenlemeye korktum. Benim Süheyla inişlerde motor freni ile bile çok iyi inişler sağlıyorken bu QM250 kıç atıyordu. Bornova'ya geldiğimizde arkadaşa kusura bakmamasını ve motoru ile takas istemediğimi söyledim. Ciddi ciddi binilmez la o motora

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)