Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Hayatımın Aşkını Buldum [Hyosung GV 250]

Merhabalar,

Dün iş çıkışında sevdiğim bir arkadaşımla Bornova'da buluştuk. Çay çorba derken bana ''müdür aldığım motoru denemek istermisin'' diye sordu. Küçükpark meydana geri dönük. Hyosung GV 250 almış, 2013 model. 9000 Lira ödemiş aşağı yukarı.

Nereden aldın la bunu derken yine Bornova'da ki Hyosung bayisine gittik. Motoru inceldim, üstüne binip sağını solunu kurcaladım. Teşhir amaçlı motoru kullanmak istediğimi söylediğimde kabul etmediler ama arkadaşımın da ısrarı ile nüfus kağıdımı ve ehliyetimin fotokopisini rehin bırakarak izin aldım.

Abi olamaz öyle bir makina ya. Titreşim sıfır nerdeyse. İvmelenmesine aşık oldum. Kız arkadaşım arkamdayken (ben 80 küsür kilo, kızda 55-60 vardır herhalde, toplam 140 kilo. motorun ağırlığı da 180 kilo. 300 kiloluk toplam ağırlığa rağmen) 3. viteste ibre 90km'yi çok rahat bir şekilde gördü. Virajlarda filan hiç korkmadan motoru yatırdım ve şerit kayması yada eksen kayması yaşamadım. Frenaj sistemi de gayet hoş. Alıştıktan sonra durmama gibi bişey söz konusu değil. Ani frenleme denemelerimde de geçer not aldı benden.

Ortalama kilometrede 15-20 kuruş yaktığını söylediler. Mikro enjeksiyon olduğunu yani bu güce rağmen benzini kokladığını anlattı hem arkadaşım hemde satış temsilcisi.

Hem yağ hemde hava soğutma sistemi mevcut. Trafikte dur kalk yaparken bile makine ısınmıyor.

Bayide bir fotoğraf albümü gördüm. Albümün kopyasını almama veya fotoğraflarını çekmeme müsade etmediler. Viyana'lı bir Avusturyalı vatandaş; Hyosung GV 250 ile ( avrupada veya amerika pazarında adının farklı olduğunu söylediler) önce Baltık Denizine, ordan da kıyıyı takip ederek Manş denizi üzerinden Cebeli Tarık Boğazı'na kadar gidiyor. Geçtiği yerde fotoğraflar çekiyor, çekiliyor. Akdeniz kıyılarını takip ederek Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya ve Yunanistanı geziyor. Bu arkadaş Türkiye'ye de uğramış.

1000 kilometrede bir yağ, hava filtrelerini ve bujilerini değiştirdiği, yolda başka bir problemle karşılaşmadığını söylemiş.

Velhasıl bu makinaya resmen aşık oldum. Kasım ayında kredi ödemelerim bitiyor. İlk yapacağım iş bayiye gidip makinayı almak ve gün batımına doğru sürmek olacak...
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı HannibALGan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Dün iş çıkışında sevdiğim bir arkadaşımla Bornova'da buluştuk. Çay çorba derken bana ''müdür aldığım motoru denemek istermisin'' diye sordu. Küçükpark meydana geri dönük. Hyosung GV 250 almış, 2013 model. 9000 Lira ödemiş aşağı yukarı.

Nereden aldın la bunu derken yine Bornova'da ki Hyosung bayisine gittik. Motoru inceldim, üstüne binip sağını solunu kurcaladım. Teşhir amaçlı motoru kullanmak istediğimi söylediğimde kabul etmediler ama arkadaşımın da ısrarı ile nüfus kağıdımı ve ehliyetimin fotokopisini rehin bırakarak izin aldım.

Abi olamaz öyle bir makina ya. Titreşim sıfır nerdeyse. İvmelenmesine aşık oldum. Kız arkadaşım arkamdayken (ben 80 küsür kilo, kızda 55-60 vardır herhalde, toplam 140 kilo. motorun ağırlığı da 180 kilo. 300 kiloluk toplam ağırlığa rağmen) 3. viteste ibre 90km'yi çok rahat bir şekilde gördü. Virajlarda filan hiç korkmadan motoru yatırdım ve şerit kayması yada eksen kayması yaşamadım. Frenaj sistemi de gayet hoş. Alıştıktan sonra durmama gibi bişey söz konusu değil. Ani frenleme denemelerimde de geçer not aldı benden.

Ortalama kilometrede 15-20 kuruş yaktığını söylediler. Mikro enjeksiyon olduğunu yani bu güce rağmen benzini kokladığını anlattı hem arkadaşım hemde satış temsilcisi.

Hem yağ hemde hava soğutma sistemi mevcut. Trafikte dur kalk yaparken bile makine ısınmıyor.

Bayide bir fotoğraf albümü gördüm. Albümün kopyasını almama veya fotoğraflarını çekmeme müsade etmediler. Viyana'lı bir Avusturyalı vatandaş; Hyosung GV 250 ile ( avrupada veya amerika pazarında adının farklı olduğunu söylediler) önce Baltık Denizine, ordan da kıyıyı takip ederek Manş denizi üzerinden Cebeli Tarık Boğazı'na kadar gidiyor. Geçtiği yerde fotoğraflar çekiyor, çekiliyor. Akdeniz kıyılarını takip ederek Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya ve Yunanistanı geziyor. Bu arkadaş Türkiye'ye de uğramış.

1000 kilometrede bir yağ, hava filtrelerini ve bujilerini değiştirdiği, yolda başka bir problemle karşılaşmadığını söylemiş.

Velhasıl bu makinaya resmen aşık oldum. Kasım ayında kredi ödemelerim bitiyor. İlk yapacağım iş bayiye gidip makinayı almak ve gün batımına doğru sürmek olacak...
    Bende Hyosung' u GV250' yi ilk kullandığımda çok şaşırmıştım, vay anasını demiştim :mrgreen: Hala çok güzel olduğunu düşünüyorum. Sende bu kadar güzel olduğunu düşünüyorsan hiç düşünmeden o makineye geç

daytona250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaan Gülcan
    Serbest
     Regal Raptor Daytona 250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2
    v motor mar fatih onda, titreşim yok o yüzden..

sağlamdır, hyosung kullandım ben daha önce, cidden sağlamdır..kalitelidir..

inşallah kısmet olur kardeşim, sadece biraz ufak gibi geliyor bana kasası ya..

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı daytona250 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    v motor mar fatih onda, titreşim yok o yüzden..

sağlamdır, hyosung kullandım ben daha önce, cidden sağlamdır..kalitelidir..

inşallah kısmet olur kardeşim, sadece biraz ufak gibi geliyor bana kasası ya..
    Aynen abi V motordan dolayı titreşimi sıfırlamışlar. Oldukça cüsseli ve fiziki olarak da bana uygun geldi. Mesela spyder'ları bir türlü sevemedim. Kötü makina demiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece bana güvensiz geldi, pozitif bir elektrik alamadım spyder'lardan.

Şuan tercih yapacak olsam;

Spyder mı, Daytona mı? Cevap Daytona

Daytona mı, GV 250 mi? Cevap GV 250

GV 250 mi, Dragstar mı? Cevap GV 250 Çünkü o kadar zengin değilim
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

nevzat
    mühendis
     regal raptor 250E-9B
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ahh ahh ben de para bulursam kawasaki VN 900 custom alıcammm:((
    we believe in the sky, and we don`t believe in the sunroof

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Üzülmeyin arkadaşlar, dünyadaki en iyi motor sahip olduğumuz motordur. Bu felsefeyle olayın keyfini çıkarmaya çalışın

Mustafa Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa hoca
    öğretmen
     dominar 400
     istanbul
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    15
    ben regal aştırırken arkadaşım çok ısrar etmesi ile 800 kmde 2009 trafiğe çıkışlı GV250 buldum aldım. İlk motorum diğer motorlarla kıyas edemeyeceğim ama iyi ki aldım diyorum. iki üç ustaya götürdüm. ustalar çok iyi makina dediler. Ben de bindikçe biniyorum. hatta geçen sene bu siteye Regal almak istediğimi de yazmıştım. Nasipten öte köy yokmuş.

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    para bulursam Suzuki LS 650 Savage.. insallah
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)