Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Keeway türkiyeyi bıraktı Keeway'in ürünlerini Kuba üstlendi kendi markası altında piyasaya sunuyorlar bilgim bu yönde yukarıdaki resimdeki gibi bir soğutucu var ise üzerinde alabilirsiniz
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan Tonyalı
    Öğrenci
     Regal Raptor DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Daha gecen gun kullanma imkanim oldu. Bu kisiden kisiye gore degisebilir ama ben ilk oturdugumda bir an motora oturup oturmadigimdan suphe ettim bi garip hissettim. Elcikleri tuttum yok onlari da hissedemedim. Sanki hayalet . Bana bir turlu chopper hissi yasatamadi ki simdiye kadar bindigim aletlerde hic boyle hissetmemistim. Yola ciktim titresim rahatsiz etmedi yani normal bir kullanim seklindeki devir araliginda benim makineden daha iyi diyebilirim. 100un uzerine rahat ciktim. Cok zorlamadan uzun yolda gidilebilir diye dusunuyorum. Indim baktim sagina soluna falan ama pek kaliteli gelmedi bana. Sanki parcalar bi anda hop diye saliverecek kendini. Ben bu motorun 2006 modeline binmistim kesinlikle ve kesinlikle izlenimlerim daha iyiydi diyebilirim. Karar sizin ama bu motordan inince direk kendi motoruma sarilip ohh beee dedim

morevna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Günışığı Aydoğan
    Öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İstanbul
    Beğenmiş
    35
    Beğenilmiş
    15
    Şöyle bir başlık buldum, buradan devam edeyim. Öncelikle Kuba Superlight 200 aldım, ve kesinlikle motosiklet bilgisiyle ilgili bir iddiam yok. Fena değil bence, fiyatına göre güzel bir performansı var. Acemiliği atmak için iyi mi kötü mü bilemiyorum, çünkü şöyle durumlar var. Öncelikle henüz garajdan çıkarmadım motoru, ama garaj içindeki kullanımıma göre arka fren sorunlu. Bu tamamen benim motosikletime ve ya benim acemiliğime göre bir yorum da olabilir, ama durum bu. Arka fren aralığı hiç yok. Küçük bir dokunuşta arka frene son gücümle basmış kadar etki ediyor ve 10 km hızda bile kaydırıyor, ki benim gibi ilk kez trafiğe çıkacak biri için tehlikeli. Orijinal lastikleri olduğu için mi, arka fren problemli olduğu için mi bilemiyorum ama acilen buna bir çözüm getirmem gerek, kazaya sebebiyet verme olasılığı yüksek. Bu konuda önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Bir ikincisi, bir noktada gidon değiştirmek istiyorum, ama superlight için ölçüleri doğrultusunda nereden ne bulabilirim bir fikrim yok. İnternette çok fazla opsiyon var ama bir kullanıcıdan ya da bu değişikliği yapmış birinden ölçüsel olarak bilgi alırsam sevinirim, çünkü ölçü üzerine bir şey bulamadım internette.

Üçüncüsü farları çok yetersiz, zaten muayenede de kusur olarak geçmiş, bununla ilgili çalışma yapan varsa daha önce, bu konu hakkında da bilgi almak istiyorum.

Dördüncüsü ise yağ değişimi. Kimisi 5100 serisini kimisi 3000 serisini önermiş. Emin olamadım, net bir bilgi de yok. Ustaya sorduğumda kendisi 3000 önerdi, ama aynı yerdeki diğer usta bağımsız bir şekilde 3000 olmaz 5100 dedi. Bunu nasıl hallettiniz?

Sorularım çok acemice geldiyse kusuruma bakmayın.
    mxsrn (07.Kasım.2018), Raci06 (31.Ekim.2018), Rutkay Ediz (31.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Freedom Rider

AhmetYalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet yalçın
    Tekniker
     CBF 1000A
     Ankara
    Beğenmiş
    65
    Beğenilmiş
    263
    Fren balatalarin bitmistir onlari degistir. Yag olarak 5100 kullanabilirsin. Uzun sure kullanmayacaksan gidonu hic degistirme bence ama degistircem diyorsan istanbulda custom motor tamirhaneleri var onlara gidip yardım alabilirsin kablolar falan degisecek
    CELİL (31.Ekim.2018), morevna (31.Ekim.2018), Raci06 (31.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Güney Afrika da bir siyah, Avrupa da bir Asya lı, İspanya da bir anarşist, İsrail de bir Filistin li, San Cristobal sokaklarında bir maya yerlisi, Almanya da bir Yahudi, Türkiye de bir motosikletçiyim.
    Subcomandante Marcos

Günışığı Aydoğan
    Öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İstanbul
    Beğenmiş
    35
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı AhmetYalçın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren balatalarin bitmistir onlari degistir. Yag olarak 5100 kullanabilirsin. Uzun sure kullanmayacaksan gidonu hic degistirme bence ama degistircem diyorsan istanbulda custom motor tamirhaneleri var onlara gidip yardım alabilirsin kablolar falan degisecek

Satıcı fren balataları yeni değişti demişti. Ama ben buna bir baktıracağım. Teşekkür ederim. Yağ konusunda da ikilemim kalmadı artık. Gidon için de bilmiyorum. Bu motoru uzun süre kullanma niyetinde değilim, ama bütçesel olarak yakın zamanda da değiştirebileceğimi düşünmüyorum. Trafiğe biraz alıştıktan sonra daha detaylı sorular da soracağım bununla ilgili. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
    Freedom Rider

Rutkay Ediz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rutkay Ediz
    Makine Mühendisi
     RR Daytona 250V -Jessica-
     Ankara
    Beğenmiş
    2,798
    Beğenilmiş
    635
    Öncelikle arka frende pedal vidaları ile oynanarak biraz boşluk verilebiliyor. Arka fren balataları ile de sorun olabilir bildiğim kadarı ile frenlerin kampana dolayısıyla kendin bakamassın arka freni bir ustaya göstermen en güzel seçenek olur ama büyük bir problem kesinlikle değil. Ayrıca kaydırma mevzusu dediğin gibi lastiklerden de kaynaklanıyor olabilir hele ki garajın zemini parlak zeminse zaten kaydırması çok normal asfaltta denemen daha doğru bir sonuç verecektir.

Farlar zaten tüm motorlarda başlı başına bir sorun. Muayeneden farla alakalı neredeyse tüm motorlara minor kusur veriyorlar farın açısı ile alakalı universal farlar var, fiyatları çok çeşitli hoşuna giden bir farı alıp takabilirsin en kötü ekleme yapılarak motora uydurulur ama almadan önce youtubeda incelemleri vardır diye tahmin ediyorum onlara bakman yararlı olur ama forumda vardı daytonaya yeni far konusu oradaki fardan da takabilirsin aydınlatması çok iyi.

Motulun sitesine girip yağ seçiciye tıklayıp motor model ve markası ile baktığın zaman motul 3000, 5100 ve 7100 tavsiye edilenler arasında Ahmet Abinin de dediği gibi 5100 en optimumu gibi duruyor.

Gidon ile alakalı önemli olan bağlantısı mevcut gidonun çapını ölçerek bi fikir edinebilirsin, genellikle onlar da standart en kötü onlar da bir şekilde uydurulur ama değiştirdiğin zaman tüm gaz teli, debriyaj teli, elektrik bağlantıları da değişmek zorunda onlar da ekstra uğraş daha da önemlisi sanki Apehanger takmak istiyormuşsun gibi bir bi his oluştu içimde. Bu da ciddi anlamda bir manevra kabiletinde zorlaşmaya sebebiyet verecek. Benim tavsiyem de önce bu haliyle alışman olacak. Tecrübelendikten sonra bunu konuyu daha ayrıntılı düşünebilirsin.

Alıntı morevna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir başlık buldum, buradan devam edeyim. Öncelikle Kuba Superlight 200 aldım, ve kesinlikle motosiklet bilgisiyle ilgili bir iddiam yok. Fena değil bence, fiyatına göre güzel bir performansı var. Acemiliği atmak için iyi mi kötü mü bilemiyorum, çünkü şöyle durumlar var. Öncelikle henüz garajdan çıkarmadım motoru, ama garaj içindeki kullanımıma göre arka fren sorunlu. Bu tamamen benim motosikletime ve ya benim acemiliğime göre bir yorum da olabilir, ama durum bu. Arka fren aralığı hiç yok. Küçük bir dokunuşta arka frene son gücümle basmış kadar etki ediyor ve 10 km hızda bile kaydırıyor, ki benim gibi ilk kez trafiğe çıkacak biri için tehlikeli. Orijinal lastikleri olduğu için mi, arka fren problemli olduğu için mi bilemiyorum ama acilen buna bir çözüm getirmem gerek, kazaya sebebiyet verme olasılığı yüksek. Bu konuda önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Bir ikincisi, bir noktada gidon değiştirmek istiyorum, ama superlight için ölçüleri doğrultusunda nereden ne bulabilirim bir fikrim yok. İnternette çok fazla opsiyon var ama bir kullanıcıdan ya da bu değişikliği yapmış birinden ölçüsel olarak bilgi alırsam sevinirim, çünkü ölçü üzerine bir şey bulamadım internette.

Üçüncüsü farları çok yetersiz, zaten muayenede de kusur olarak geçmiş, bununla ilgili çalışma yapan varsa daha önce, bu konu hakkında da bilgi almak istiyorum.

Dördüncüsü ise yağ değişimi. Kimisi 5100 serisini kimisi 3000 serisini önermiş. Emin olamadım, net bir bilgi de yok. Ustaya sorduğumda kendisi 3000 önerdi, ama aynı yerdeki diğer usta bağımsız bir şekilde 3000 olmaz 5100 dedi. Bunu nasıl hallettiniz?

Sorularım çok acemice geldiyse kusuruma bakmayın.
    CELİL (31.Ekim.2018), cicada (31.Ekim.2018), morevna (31.Ekim.2018), newmoon06tr (31.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Konu Rutkay Ediz tarafından (31.Ekim.2018 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.

TuruncuBuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    411
    Bir yıla yakın custom superlight 200 kullandım. Motosiklet kullanmayı da superlight ile öğrendim. Uzun yol olarak günde 550km ye kadar yolculuklar yaptım. Motosiklet teklemedi bile, buji hava filtresi yağ değiştirme, ön arka farların patlarsa onları degistirmek çok basit, ben tavsiye ederim. Ama Regal raptor spyderdan aldığım zevki kubadan alamadım. Superlight daha rahat o ayrı zevk meselesi. Frenleri bir ustaya göster istediğin gibi ayarlar. Kazasız belasız kullanman dileğiyle. FotoğrafıIMG_20180703_123604.jpg
    CELİL (31.Ekim.2018), morevna (31.Ekim.2018), Rutkay Ediz (31.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Konu TuruncuBuji tarafından (31.Ekim.2018 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

Günışığı Aydoğan
    Öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İstanbul
    Beğenmiş
    35
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı Rutkay Ediz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle arka frende pedal vidaları ile oynanarak biraz boşluk verilebiliyor. Arka fren balataları ile de sorun olabilir bildiğim kadarı ile frenlerin kampana dolayısıyla kendin bakamassın arka freni bir ustaya göstermen en güzel seçenek olur ama büyük bir problem kesinlikle değil. Ayrıca kaydırma mevzusu dediğin gibi lastiklerden de kaynaklanıyor olabilir hele ki garajın zemini parlak zeminse zaten kaydırması çok normal asfaltta denemen daha doğru bir sonuç verecektir.

Farlar zaten tüm motorlarda başlı başına bir sorun. Muayeneden farla alakalı neredeyse tüm motorlara minor kusur veriyorlar farın açısı ile alakalı universal farlar var, fiyatları çok çeşitli hoşuna giden bir farı alıp takabilirsin en kötü ekleme yapılarak motora uydurulur ama almadan önce youtubeda incelemleri vardır diye tahmin ediyorum onlara bakman yararlı olur ama forumda vardı daytonaya yeni far konusu oradaki fardan da takabilirsin aydınlatması çok iyi.

Motulun sitesine girip yağ seçiciye tıklayıp motor model ve markası ile baktığın zaman motul 3000, 5100 ve 7100 tavsiye edilenler arasında Ahmet Abinin de dediği gibi 5100 en optimumu gibi duruyor.

Gidon ile alakalı önemli olan bağlantısı mevcut gidonun çapını ölçerek bi fikir edinebilirsin, genellikle onlar da standart en kötü onlar da bir şekilde uydurulur ama değiştirdiğin zaman tüm gaz teli, debriyaj teli, elektrik bağlantıları da değişmek zorunda onlar da ekstra uğraş daha da önemlisi sanki Apehanger takmak istiyormuşsun gibi bir bi his oluştu içimde. Bu da ciddi anlamda bir manevra kabiletinde zorlaşmaya sebebiyet verecek. Benim tavsiyem de önce bu haliyle alışman olacak. Tecrübelendikten sonra bunu konuyu daha ayrıntılı düşünebilirsin.

Pedal vidalarını direk olarak soramamıştım. Siz onun üzerinde bilgi verince güzel oldu. Ona bakarım. Garaj parlak zemin değil, kum toz dolu ama yine de kayması için sebep. Söylediklerinizle ilgili kontrollerimi yapacağım.

Far değişimi sanırsam en basiti içlerinde. Ama iyi bir aydınlatma için dediğiniz gibi incelemeri izleyeceğim.

Tam tersi apehanger hiç sevmiyorum. T gidon istiyorum motosiklet için. Boyutunu da çok uzun tutmak istemiyorum. Motor zaten büyük bir motor olmadığından üzerinde absürt durmasını istemem. Universal uçlar olduğunu görmüştüm gidon aparatları için, onlardan kullandınız mı, önerir misiniz?

Bu arada çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.
    CELİL (31.Ekim.2018), Raci06 (01.Kasım.2018), Rutkay Ediz (31.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Freedom Rider

Günışığı Aydoğan
    Öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İstanbul
    Beğenmiş
    35
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı TuruncuBuji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yıla yakın custom superlight 200 kullandım. Motosiklet kullanmayı da superlight ile öğrendim. Uzun yol olarak günde 550km ye kadar yolculuklar yaptım. Motosiklet teklemedi bile, buji hava filtresi yağ değiştirme, ön arka farların patlarsa onları degistirmek çok basit, ben tavsiye ederim. Ama Regal raptor spyderdan aldığım zevki kubadan alamadım. Superlight daha rahat o ayrı zevk meselesi. Frenleri bir ustaya göster istediğin gibi ayarlar. Kazasız belasız kullanman dileğiyle. FotoğrafıIMG_20180703_123604.jpg

Teşekkür ederim çok. Bu fren konusunu işleyeceğim, bakalım. Ama dediğiniz gibi küçük bakımları gerçekten kolay, uzun bir süre inceledim nasılını, forumları okudum; birçok noktada kolaylığı var. Ben de bundan sonra spyder ya da yeni model daytonalardan almayı planlıyorum. Umarım herkes gönlündeki makinaya bir gün kavuşur.
    CELİL (31.Ekim.2018), NanoGuardian (31.Ekim.2018), Raci06 (01.Kasım.2018), Rutkay Ediz (31.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Freedom Rider

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler