Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Bugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buğra Karagönlü
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 350 Harley Davidson Sportster İron 883
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

İlk bakıma gittik ama..

Arkadaşlar resmen sabotaja uğradım. Şaka bi yana Denizli'den Nur Motor yetkili servisim diye geçinmesin. 370 km de ilk bakımına gitti motor ben çalıştığım için eniştem götürmüştü neyse akşam aldım motoru iftar heyecanı hemen eve geldim hiç bi şeyin farkında değilim tabi. Daha sonra arkadaşlarımın yanına gitmek için motora bindiğimde gaz kolunun gevşediğini fark ettim yarıya kadar dönüyor motor ondan sonra gaz alıyor. Vites kolunun gevşediğini fark ettim resmen sallanıyor şangır şangır. Sağ taraftaki enerji, far ve marş butonlarının olduğu kısmın da bayağı bi yukarı çevrildiğini fark ettim baya bi andım arkadaşları.. Ertesi gün tekrar gittim servise en sinir bozucu gaz kolundaki sorunu anlattım hemen ve bana verilen cevap oluyor öyle genelde alışırsın oldu iyice delirdim biraz tartıştık neyse anlattığım sorunları çözdüler hatta gaz kolunu baya bi sıkmışlar bu sefer de gaz bıraktığında kalıyordu öyle daha fazla polemiğe girmek istemedim başka bi usta bulurum deyip çekip gittim eve geldim iftar falan sonra tekrar çıktım ve biraz kullandıktan sonra bi gaz kolu yine aynı sorunu verdi ve sinyallerim yanmıyordu hemen motoru garaja geri park ettim ve kaderime salladım.. Biraz uzun oldu ama bu karşılaştığım ilk sorun ve sizle paylaşmak istedim
    Gün gelecek sadece motorum ve ben çıkacağız yola nereye gittiğimizi bilmeden sadece gideceğiz..

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Buğra geçmiş olsun nedir bu servislerden çelktiğimiz sağlam giren makinalar sorunlu çıkıyor
    senin gaz kolundaki sorun gaz tellerinin motora girdiği yerde 2 tane ayar somunları var onlarla boşluğu alınabiliyor
    sinyallerinde flaşörden fişi çıkmış veya flaşörü bozulmuş olabilir kolay gelsin

Buğra Karagönlü
    Öğrenci
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buğra geçmiş olsun nedir bu servislerden çelktiğimiz sağlam giren makinalar sorunlu çıkıyor
    senin gaz kolundaki sorun gaz tellerinin motora girdiği yerde 2 tane ayar somunları var onlarla boşluğu alınabiliyor
    sinyallerinde flaşörden fişi çıkmış veya flaşörü bozulmuş olabilir kolay gelsin
    Abi sinyalleri kontrol edicem gaz kolu icin soyledigin ayari yaptilar ama yine ayni sey oldu
    Gün gelecek sadece motorum ve ben çıkacağız yola nereye gittiğimizi bilmeden sadece gideceğiz..

Mustafa Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa hoca
    öğretmen
     dominar 400
     istanbul
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    15
    ustalar ustalar ustalar

geçmiş olsun.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Alıntı Bugra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sinyalleri kontrol edicem gaz kolu icin soyledigin ayari yaptilar ama yine ayni sey oldu
    o zaman elcik'in orada bağlantılarda tellerde bir sıkıntı olmuştur boşluk olmaması gerekiyor
    birde aklıma gelen sağ düğme kontrol panelinin yerinden oynadığını yazmıştın elcikte ona bağlı ve onun küçük gidona bağlantısını sağlayan plastik bir çıkıntı mili var kolayca kırılıyor ve sonra elcik ve kumanda paneli olduğu yerde dönmeye başlar ve gaz kolu boşluk yapar onu kontrol et kumandalar yerinde dönüyormu

Buğra Karagönlü
    Öğrenci
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman elcik'in orada bağlantılarda tellerde bir sıkıntı olmuştur boşluk olmaması gerekiyor
    birde aklıma gelen sağ düğme kontrol panelinin yerinden oynadığını yazmıştın elcikte ona bağlı ve onun küçük gidona bağlantısını sağlayan plastik bir çıkıntı mili var kolayca kırılıyor ve sonra elcik ve kumanda paneli olduğu yerde dönmeye başlar ve gaz kolu boşluk yapar onu kontrol et kumandalar yerinde dönüyormu
    Yok abi kumandalar oldugu yerde donmuyor onu vidadan gevseltip halledebilecegimi dusunuyorum baska ustalar aramaya basladim artik bu konulardan hic anlamam cahilligin gozu kor olsun :(

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)