Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

şehmuz türkoğlu
    memur
     yok
     diyarbakır
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Dd 150e-2 alsam mı acaba?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar...
    Birkaç yıldır içimde olan hevesimi icraata dökmeye karar verdim ve ehliyet almak için başvurdum ve ehliyet alır almaz motor almayı düşünüyorum ama aklımda bi ton soru işareti var...
    regal raptor almaya karar verdim geçen gün bir bayide iyice inceledim.DD 150 E-2 aklıma yattı aslında ama alan, kullanan arkadaşlar varsa artıları ve eksileri konusunda yardımcı olabilirmi..(gönül DD 250 E-9B diyor ama fiyat 7300 e çıkıyor direk.DD 150 4000 tl.)

diyarbakırda yaşıyorum ve işe gidip gelirken kullanıcam.yaklaşık 5-6 km.hava soğutmalı olduğu için sıkıntı olurmu.yılda bi kere de memlekete (1300 km) gidecem,uzun yolda sorun olmaz sanırım hava soğutmalı olması.
    bi de ilk tecrübem olacak o yüzden 150likten başlamak mantıklı geldi bana ama dediğim gibi artı ve eksileri,kronik sorunu varmı diye merak ediyorum.
    yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

rosewood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yusuf deniz kılıç
    memur
     kymco venox 250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    tecrubesiz bir motorcu olarak yardım edeyim hemen 5 6 km yolda cok rahat gidip gelirsin ..kullanımı cok rahat bir alet ve kolay öğrenirsin..hava soğutması kısa mesafede sorun yapmaz..ama 1300 km yol gitmen imkansız...300 km gidersen daha da bir şey isteme.alternatif olarak kuba keeway hyosung lifan gibi markalara bakabilirsin..iknci el bi dd 250 alsan cok daha iyi olabilir senin icin...ben de senin gectiğin surec sonunda keeway supershadow aldım..iyiki 250 cc den baslamısım diyorum su an..150 cc biraz gucsuz kalabilir bir sure sonra..umarım dilediğin makinaya kavusursun

şehmuz türkoğlu
    memur
     yok
     diyarbakır
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı rosewood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tecrubesiz bir motorcu olarak yardım edeyim hemen 5 6 km yolda cok rahat gidip gelirsin ..kullanımı cok rahat bir alet ve kolay öğrenirsin..hava soğutması kısa mesafede sorun yapmaz..ama 1300 km yol gitmen imkansız...300 km gidersen daha da bir şey isteme.alternatif olarak kuba keeway hyosung lifan gibi markalara bakabilirsin..iknci el bi dd 250 alsan cok daha iyi olabilir senin icin...ben de senin gectiğin surec sonunda keeway supershadow aldım..iyiki 250 cc den baslamısım diyorum su an..150 cc biraz gucsuz kalabilir bir sure sonra..umarım dilediğin makinaya kavusursun

fikirlerin ve önerilerin için teşekkür ederim arkadaşım
    1300 km hiç durmadan gidemem tabi illa dura dura gidecem ama motor kaldırabilirmi acaba diye merak etmiştim

mustafa demiryürek
    TEKNİSYEN
     REGAL RAPTOR 250 E-9B
     HATAY
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    150cc ve 250cc kullanan biri olarak bende bir cevap yazayım.
    150cc motor şehir içinde işini çok rahat görür. Ama bir süre sonra 150cc sana yetersiz gelecektir. o zaman keşke 250cc alsaydım diyeceksin. Eğer bütçe kısıtlı değilse 250cc al derim. 5500tl ye 2013 model 500 km de bir motor vardı. sahibinden. ben aramıştım. 5900 yazmıştı ama 5500 bırakırım demişti. ama ben sıfır km aldım. benim bir önceki motorum superlight 150 idi. bir sezon bindim sattım. birde ne kadar çok sorarsan kafan karışır. kendi kalbinin sesini dinle sana ve bütçene uygununu al.
    Örnek vereyim: benim motoru servisten aldım yarım saat sonra bir arkadaş çağırdı gel motoru göreyim diye onunda kardeşi motorsiklet tamircisi ve çelik motor satıyor. oraya gittim arkadaş motoru beyendi ama tamirci olan kardeşi daha motoru görür görmez bu motor 5 para etmrz dedi. motor bloğunu beyenmedim dedi 2 gün sonra dökülmeye başlar dedi. madem motor alacan neden bana gelmedin dedi.
    bende ona dedimki ben bu motoru şimdi çöpe atacam. bana ne önerirsin dedim.
    üstüne 4000-5000tl daha koysaydın honda alırsın dedi.
    şaka gibi. zaten bu motorun parasını denkleştirene kadar 4 yıldır uğraşıyoruz. adam üstüne 4000-5000tl diyor yaw.
    dışardan gazel okuması kolay. sende ne motor var dedim. adam işe bisikletle gidip geliyor. yani anlıyacağın. Ne motorsiklet yapabiliyoruz nede yapanları ve yaptıklarını beyeniyoruz.
    konu nerden nereye gitti bak.

yusuf deniz kılıç
    memur
     kymco venox 250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    3 gunde yavas yavas giderim 15 kere mola veririm diyorsan olabilir elbet ama ben tavsiye etmiyorum..çok zor her türlü fıtık bel ve boyun agrısı cekmen veya yolda kalman buyuk ihtimal aman dikkat

yusuf deniz kılıç
    memur
     kymco venox 250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı demiryurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    150cc ve 250cc kullanan biri olarak bende bir cevap yazayım.
    150cc motor şehir içinde işini çok rahat görür. Ama bir süre sonra 150cc sana yetersiz gelecektir. o zaman keşke 250cc alsaydım diyeceksin. Eğer bütçe kısıtlı değilse 250cc al derim. 5500tl ye 2013 model 500 km de bir motor vardı. sahibinden. ben aramıştım. 5900 yazmıştı ama 5500 bırakırım demişti. ama ben sıfır km aldım. benim bir önceki motorum superlight 150 idi. bir sezon bindim sattım. birde ne kadar çok sorarsan kafan karışır. kendi kalbinin sesini dinle sana ve bütçene uygununu al.
    Örnek vereyim: benim motoru servisten aldım yarım saat sonra bir arkadaş çağırdı gel motoru göreyim diye onunda kardeşi motorsiklet tamircisi ve çelik motor satıyor. oraya gittim arkadaş motoru beyendi ama tamirci olan kardeşi daha motoru görür görmez bu motor 5 para etmrz dedi. motor bloğunu beyenmedim dedi 2 gün sonra dökülmeye başlar dedi. madem motor alacan neden bana gelmedin dedi.
    bende ona dedimki ben bu motoru şimdi çöpe atacam. bana ne önerirsin dedim.
    üstüne 4000-5000tl daha koysaydın honda alırsın dedi.
    şaka gibi. zaten bu motorun parasını denkleştirene kadar 4 yıldır uğraşıyoruz. adam üstüne 4000-5000tl diyor yaw.
    dışardan gazel okuması kolay. sende ne motor var dedim. adam işe bisikletle gidip geliyor. yani anlıyacağın. Ne motorsiklet yapabiliyoruz nede yapanları ve yaptıklarını beyeniyoruz.
    konu nerden nereye gitti bak.
    durumu cok guzel anlatmışsın aklındaki makineyi al ve bakımını iyi yaptır gule gule kullan..paran varsa elbet git honda yamaha al ama bende yok..bu arkadaşta da yokmuş ee sende de yoktur ..çoğu kişide de yok..cok takılma aklına sinen temiz bir makina al bak keyfine..baslangıc olarak 250 cc ye kadar her makineyi düşünebilirsin

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    150 cc uzun yol için uygn değil gücü yetersiz gelir şişme yapar 250 cc su fan soğutmalı olduğundan şişmez ve daha güçlüdür uzun yolda trafik akışına uymak zorundasın uyamazsan tehlikeli durumlar oluşur allah korusun
    bence sıfır makina yerine sıfır ayarında yüksek model düşük km li temiz bir ikinci el al daha iyi tabi son karar senin işallah kısa sürede gönlündeki makinaya kavuşursun kolay gelsin

şehmuz türkoğlu
    memur
     yok
     diyarbakır
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    cevap veren fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    ama 150 lik hava soğutmalı o kadar kötümü gözüm korktu.yani başlangıç olarak 2 sene falan kullanırım diye düşünmüştüm.şehir içinde de sıkıntı hararet yapar mı?uzun yol bu kadar sıkıntılı mı olur?peki şişme yapmasını yada hararet yaptığını nasıl anlarım yada önceden önlem alabilir miyim?daha çok yeni olduğumdan sorular saçma gelebilir kusura bakmayın. :?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı sehoooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap veren fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    ama 150 lik hava soğutmalı o kadar kötümü gözüm korktu.yani başlangıç olarak 2 sene falan kullanırım diye düşünmüştüm.şehir içinde de sıkıntı hararet yapar mı?uzun yol bu kadar sıkıntılı mı olur?peki şişme yapmasını yada hararet yaptığını nasıl anlarım yada önceden önlem alabilir miyim?daha çok yeni olduğumdan sorular saçma gelebilir kusura bakmayın. :?
    makina kötü değil senin beklentilerine uymuyor kısa mesafelerde şehir içi işlerde 150 cc yeter iş görür senin bölge çok sıcak onun için su ve fan soğutma daha uygun
    motor uzun saatler sıcakta çalıştığında çok ısınır şişme yapar bu nasıl anlaşılır motora gaz verirsin ama motor gaz yemez gitmez durup soğuyuncaya kadar beklemen lazım beklemez gitsin diye zorlarsan motor yatak sarabilir büyük masraf açar

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Bir 150cc RR sahibi olarak söylüyorum. Bu makinaya bulaşma. Formdan marlox ile, ilk üye olduğumda bana ''acele etme 250cc alalım'' dedi. Ancak bazı kişisel sebeplerden ve zaman kaygısından dolayı 0 150cc aldım.

Makinamdan memnun değil miyim? Memnunum. Az kahrımı çekmedi. Ayağımı yerden kesti. Haftasonları beni otobüslerden kurtardı. Yüzüme bakmayan kızlar peşimden ayrılmaz oldu vs.

Ama işe gidip gelirken veya trafikte daha güçlü bir makinanın eksikliğini hissediyorum. Bundan dolayı istanbul'dan bir arkadaşla tanıştım, prensipte anlaştık. Makinasını satın alacağım. Yeni gözdem Hyosung GV-250. Sana da şiddetle tavsiye ederim.
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)