Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    gowster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aziz
    Satınalma
     Regal Raptor DD350E6 Spyder
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2

Question Regal Raptor dadym yağ hortumu

Selam arkadaşlar Aranıza yeni kaltıldım.

Adım Aziz 28 yaşındayım kocaelide yaşıyorum motoru 2nci el aldım 26binde 2006 model.

Sol tarafta fanın altındaki yağ hortumunun Yukarı doğru bakan kısmında sızıntı var bu hortumdan lazım kelepçeleriyle birlikte. kocaelide bulamadım. sponsorlarda aratamadım tam olarak ne diye aratmam gerektiğini bilemedim acemisiyim biraz ilk vitesli motorum

şuanda bu şekilde sürmekte istemiyorum ansızın yağı biterse eyvah derim :(

resimde kırmızı okla gösteriyorum bahsettiğim hortumun yerini

Teşekkürler

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,527
    Beğenilmiş
    5,774
    Merhaba Aziz aramıza hoş geldin yeni makinan hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

bahsettin hortum su devirdaim hortumu onun kaçıran yeri ucundaki kelepçenin dibidir zamanla hortum titreşimden kelepçenin dibinden hortumda çatlama yapar kaçırır kelpçeyi sök hortumu çıkar ucundaki çatlak kaçıran yeri bıçakla kes kelepçeyi üzerine koyup tekrar yerine tak keser (tabi bu işlem daha önce yapılıp hortumun boyu kısalmadıysa )hortumun boyu kurtarıyorsa sorun yok kolay gelsin

av. Cevdet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevdet Yılmaz
    Avukat
     Gv 650
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Aziz doktor teşhisi koymuş sana da uygulamak kalıyor
    Aramıza hoşgeldin,forumda daimi olursun ve motorunu kazasız belasız kullanırsın inş

Aziz
    Satınalma
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Teşekkür ederim, uyguladım nasıl olduysa azda elimi yaktım kabarık biraz şuanda elim sızıntı kesildi evet boyuda kısaldı, bir sonraki aynı sorun için o hortum şart olacağından temin etmek istiyorum yada yerine ısıya dayanıklı uydurma bir hortum bulsam sıkıntı olmaz herhalde ?

şimdiki sorun, şu nikelaj kapaklı yerden (Selenin hemen altından) fokurdama sesi geliyor hararet mi var acaba göstergede sıkıntı yok fokurdama sesi gelirken.

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,527
    Beğenilmiş
    5,774
    Alıntı gowster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, uyguladım nasıl olduysa azda elimi yaktım kabarık biraz şuanda elim sızıntı kesildi evet boyuda kısaldı, bir sonraki aynı sorun için o hortum şart olacağından temin etmek istiyorum yada yerine ısıya dayanıklı uydurma bir hortum bulsam sıkıntı olmaz herhalde ?

şimdiki sorun, şu nikelaj kapaklı yerden (Selenin hemen altından) fokurdama sesi geliyor hararet mi var acaba göstergede sıkıntı yok fokurdama sesi gelirken.
    ilk sorun tamam ikinci sorun dediğin yerde yere en yakın noktada radyatörün yedek su deposu var onun içinde su yarıya kadar dolu olması gerekiyor fazla ise makina atar bu sebepten ses gelmiyorsa fokurdama sesi hararet yaptığına işaret ediyor onunla birlikte radyatöründe kapağından duman çıkarması lazım kontrol altında tut hararet yaparsa öyle kullanma motora zarar verir birde km üzerindeki hararet lanbasına çok güvenme bazen müşürü bozuluyor fark edilmiyor lamba yanmıyor

Aziz
    Satınalma
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk sorun tamam ikinci sorun dediğin yerde yere en yakın noktada radyatörün yedek su deposu var onun içinde su yarıya kadar dolu olması gerekiyor fazla ise makina atar bu sebepten ses gelmiyorsa fokurdama sesi hararet yaptığına işaret ediyor onunla birlikte radyatöründe kapağından duman çıkarması lazım kontrol altında tut hararet yaparsa öyle kullanma motora zarar verir birde km üzerindeki hararet lanbasına çok güvenme bazen müşürü bozuluyor fark edilmiyor lamba yanmıyor
    Peki kontrol altında tutmam için ne yapmam gerekir, günlük işe git gel için kullanıyorum tek sefer 5km civarı durduğumda fokurdamayı rahatca duyabiliyorum ne yapmam gerekir?

Aziz
    Satınalma
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0

Exclamation

Peki kontrol altında tutmam için ne yapmam gerekir, günlük işe git gel için kullanıyorum tek sefer 5km civarı durduğumda fokurdamayı rahatca duyabiliyorum ne yapmam gerekir?
    Yedek depoya sanırım motorun sağ tarafından akünün yanından dolum yada ekleme yapılacak yer var ve bunun kapağı yok açık duruyor ağzı, buda hava almasından dolayı fokurdama yapmasına olanak sağlıyor sanırım şuana kadar duman görmedim (Buhar dumanı galiba) ama ses ketıl gibi, o kapagı kapatabilirsem düzelir galiba.
    Bizde Geri vites yok

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,527
    Beğenilmiş
    5,774
    Yedek depoya sanırım motorun sağ tarafından akünün yanından dolum yada ekleme yapılacak yer var ve bunun kapağı yok açık duruyor ağzı, buda hava almasından dolayı fokurdama yapmasına olanak sağlıyor sanırım şuana kadar duman görmedim (Buhar dumanı galiba) ama ses ketıl gibi, o kapagı kapatabilirsem düzelir galiba.
    yedek su deposunun kapağı dediğin yerde kapağın olmaması fokurdamaya sebep olmaz sanırım ama yinede pet şişe suyu kapağı oraya uyabilir
    kontrol için fan motoru düzenli çalışıp duruyormu kontrol et çalışmıyorsa hararet yapar çalışıyorsa su devirdaim sistemini kontrol için servise götür fokurdama sesi gelmemesi gerekli ters bir şey var gibi

Aziz
    Satınalma
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    yedek su deposunun kapağı dediğin yerde kapağın olmaması fokurdamaya sebep olmaz sanırım ama yinede pet şişe suyu kapağı oraya uyabilir
    kontrol için fan motoru düzenli çalışıp duruyormu kontrol et çalışmıyorsa hararet yapar çalışıyorsa su devirdaim sistemini kontrol için servise götür fokurdama sesi gelmemesi gerekli ters bir şey var gibi
    Abi evet terslik şu şekilde, fanlar devreye girmiyor ve fanlara yakın 2 kablo boşta duruyor yakınında bunları takacağım bir yer bulamadım.

sanırım bunlardan 1iyle yada 2 siyle alakalı bu su kaynatma durumu :(

Birde bu kabloyu buldum takılı olmayan ve bunun da yerini bulamadım.

Bizde Geri vites yok

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,527
    Beğenilmiş
    5,774
    Aziz ilk resimdeki kablolar fanın değil fanınki depo altında dörtköşe plastik içinde uçlar var o kornanın kablosuna benziyor korna çalışıyormu ?
    fanın çalışmama sebebi öncelikle fan müşürü bozulmuş olabilir o sağlamsa fan bozulmuştur en son resimdeki alttan sarkan kablo muhtemelen yan ayak müşürünü iptal etmişler onun kablosuna benziyor kolay gelsin

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)