Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,793
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bunun hakkında ki yorumunuz nedir ? Ama sanırım Başkanım ın kaskı gibi vizörü aşağıya inen daha iyi olur gibi ?

Özellikleri:
    · Malzemesi: Termoplastik
    · Türü: Açık Kask
    · Kaskın ağırlığı:1200 gr.
    · Çoklu Kabuk Yapısı
    · Güvenlik sertifikaları:UN ECE REG 22.05 DOT
    · Sharp****
    · Dahili Güneş vizörü: Yok
    · Çizilmez cam ya da UV filtreli cam:Var
    · Gelişmiş Hava Kanalları
    · Çene bağlantı sistemi:Mikrometrik
    · Yıkanabilir ve çıkarılabilir astar:Var
    · Çene rüzgar pedi ve burunluk:Yok

Eklenti 2014
    Bu pilot kask modeli havalı güzel ama kullanışsız
    Neden diyicen

Kısa vizor kullanışsız ağzına sinekler girer
    Siyah vizor kullanışsız gece görüşü zor sorun
    Üstünde Havalandırma kanalları yok kafan terler
    Eray Aksoy (19.Mart.2019), Mehmet A. (17.Mart.2019), Ömer (16.Mart.2019) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Eray sana kendi yaptığım yöntemi tavsiye edeyim.
    Bir mağazaya girip farklı tarzlarda kasları al ve tak, aynada kendine bak ve ne hissettiğini düşün.
    Doğruyu bulacaksın

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (17.Mart.2019), Eray Aksoy (16.Mart.2019), Mehmet A. (17.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray sana kendi yaptığım yöntemi tavsiye edeyim.
    Bir mağazaya girip farklı tarzlarda kasları al ve tak, aynada kendine bak ve ne hissettiğini düşün.
    Doğruyu bulacaksın

Aslında doğru ve en güzeli bu.Ama sıkıntı benim tecrübesizliğimde.Bir kaskı alıp bakarım ve hoşuma giderse alırım.Ama o kaskın yapısı racing motorlar için uygun olabilir ? Yani öne yatarak kullanan adamlar için tasarlanmış bir şey olabilir ? Bunu bilmem mümkün değil.Sizler gidip nasıl bir şeye bakmanız gerektiğini bilerek onlardan seçebilirsiniz.Ama ben gidip "Abi nasıl bir şey almam lazım Chopper için ?" dediğimde hem fiyattan geçirirler hem de satmak istediklerini "Bu iyidir" diyerek elime tutuştururlar.Zira Manavgat da gerçekten insan sağlığı bazlı düşünen ve tecrübeli olan satıcı yok.Adamların tek derdi para ve işletmelerini bakkal mantığı ile işletiyorlar maalesef.
    CELİL (17.Mart.2019), Mehmet A. (17.Mart.2019), Raci06 (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Ömer Yahşi
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Aslında doğru ve en güzeli bu.Ama sıkıntı benim tecrübesizliğimde.Bir kaskı alıp bakarım ve hoşuma giderse alırım.Ama o kaskın yapısı racing motorlar için uygun olabilir ? Yani öne yatarak kullanan adamlar için tasarlanmış bir şey olabilir ? Bunu bilmem mümkün değil.Sizler gidip nasıl bir şeye bakmanız gerektiğini bilerek onlardan seçebilirsiniz.Ama ben gidip "Abi nasıl bir şey almam lazım Chopper için ?" dediğimde hem fiyattan geçirirler hem de satmak istediklerini "Bu iyidir" diyerek elime tutuştururlar.Zira Manavgat da gerçekten insan sağlığı bazlı düşünen ve tecrübeli olan satıcı yok.Adamların tek derdi para ve işletmelerini bakkal mantığı ile işletiyorlar maalesef.
    Eray sen mağazaya girip farklı tarzlarda kaskları dene, önce kask bedeninin ne olduğunu sonra senin için tarzın olacak modeli belirle. Almak zorunda değilsin
    Sonra İnternete bak fiyatları kıyasla.
    Kendini daha iyi hissedeceksin

Bu arada unutmadan, bu sıkıntıları bizim yaşamadığımız yanlışını kafandan sil. Bu bir süreç ve yaşamayan yoktur

CELİL (17.Mart.2019), Eray Aksoy (17.Mart.2019), Mehmet A. (17.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray sen mağazaya girip farklı tarzlarda kaskları dene, önce kask bedeninin ne olduğunu sonra senin için tarzın olacak modeli belirle. Almak zorunda değilsin
    Sonra İnternete bak fiyatları kıyasla.
    Kendini daha iyi hissedeceksin

Bu arada unutmadan, bu sıkıntıları bizim yaşamadığımız yanlışını kafandan sil. Bu bir süreç ve yaşamayan yoktur

Eyvallah.O halde en iyisi Antalya ya gitmek olacak.Orada büyük bir mağazada çokça seçenek bulurum.Burada seçenek çok az çünkü.Yalnız son bir sorum olacak izninle.Kevlar pantolon meselesi var.Olsa olsa İstanbul da olur.Büyük beden,yani 4 veya 5XL beden Kevlar Kot pantolonu nereden temin edebilirim ? Deneyerek almak elbette daha iyi olur ancak adamlarla önce telefonda görüşüp konuyu hallederim.Küçük veya büyük gelirse değişime yollarım.Olan kargo parasına olur ki onu da artık kabullenmem gerekecek.O bedenlerde bulamazsam dahi belki yaptıracağımız birini bulabiliriz ?
    Mehmet A. (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Ömer Yahşi
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Eyvallah.O halde en iyisi Antalya ya gitmek olacak.Orada büyük bir mağazada çokça seçenek bulurum.Burada seçenek çok az çünkü.Yalnız son bir sorum olacak izninle.Kevlar pantolon meselesi var.Olsa olsa İstanbul da olur.Büyük beden,yani 4 veya 5XL beden Kevlar Kot pantolonu nereden temin edebilirim ? Deneyerek almak elbette daha iyi olur ancak adamlarla önce telefonda görüşüp konuyu hallederim.Küçük veya büyük gelirse değişime yollarım.Olan kargo parasına olur ki onu da artık kabullenmem gerekecek.O bedenlerde bulamazsam dahi belki yaptıracağımız birini bulabiliriz ?
    Forumun biryerlerinde imalatçı bir firma vardı ama bulunca linki paylaşırım

Eray Aksoy (17.Mart.2019), Mehmet A. (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Vallahi süper olur.Onu aradan çıkarmış olurum en azından
    Mehmet A. (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,496
    Beğenilmiş
    2,880
    Eray selam,
    Ekipmanımı motorumu almadan aldım, alevli spyder hayallerimi süslediğinden dolayı, kaskımı da siyah-gri renklerde full-face LS-2 320 modelini tercih ettim. Ankara grubumuzdaki arkadaşlar beni full-face konusunda ikna ettiklerinden dolayı, nazi ve açık kask tercih etmedim. İlk başlarda kaskı tatktığımda daraldım, bundan nasıl nefes alıyorlar diyede çok hayıflandım. Fakat kullandıkça alışmaya başlıyorsun. Rüzgarı kesmek için bir çene aparatı mevcut, acele kaskı taktığım zamanlar, çene aparatı üst tarafta kalıyor ve inan ki düşük km.de giderken bile o aparatın yukarıda kaldığını alttan gelen rüzgar dan dolayı hissediyorum. Full-face kask ile bütünleşmeye başladım, fakat itiraf edeyim açık kasklarda hoşuma gitmiyor değil. Denemedim/kullanmadım hiç, rüzgar durumu, sesi izole/kesme durumu nedir bilmiyorum. Bu gün bir açık kask alacak olsam, ki bu benim tercihim, canlı kanlı görüp denedikten sonra; hoşuma gitmesi durumunda aşağıdaki linkteki kask olurdu, linkteki mağaza da tesadüfen manavgat'ta
    Senin yaşadığın yer olması dolayısıyla, git bir dene derim.

https://urun.n11.com/kask/ls2-verso-...ask-P323246241
    CELİL (17.Mart.2019), Deepoxy (17.Mart.2019), Eray Aksoy (17.Mart.2019), Mehmet A. (17.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konu newmoon06tr tarafından (17.Mart.2019 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.
    OF COURSE, AIR FORCE

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı newmoon06tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray selam,
    Ekipmanımı motorumu almadan aldım, alevli spyder hayallerimi süslediğinden dolayı, kaskımı da siyah-gri renklerde full-face LS-2 320 modelini tercih ettim. Ankara grubumuzdaki arkadaşlar beni full-face konusunda ikna ettiklerinden dolayı, nazi ve açık kask tercih etmedim. İlk başlarda kaskı tatktığımda daraldım, bundan nasıl nefes alıyorlar diyede çok hayıflandım. Fakat kullandıkça alışmaya başlıyorsun. Rüzgarı kesmek için bir çene aparatı mevcut, acele kaskı taktığım zamanlar, çene aparatı üst tarafta kalıyor ve inan ki düşük km.de giderken bile o aparatın yukarıda kaldığını alttan gelen rüzgar dan dolayı hissediyorum. Full-face kask ile bütünleşmeye başladım, fakat itiraf edeyim açık kasklarda hoşuma gitmiyor değil. Denemedim/kullanmadım hiç, rüzgar durumu, sesi izole/kesme durumu nedir bilmiyorum. Bu gün bir açık kask alacak olsam, ki bu benim tercihim, canlı kanlı görüp denedikten sonra; hoşuma gitmesi durumunda aşağıdaki linkteki kask olurdu, linkteki mağaza da tesadüfen manavgat'ta

Ali Abi çok teşekkür ederim.Ah keşke imkanım olsa da yekpare,full face bir kask takabilsem.Ama yazın sıcaklar 50 dereceyi buluyor.Temmuz,Ağustos ve Eylül de pert sin yani.Mayıs,Haziran ve Ekim de ise 30-40 derce arası.Nemler neredeyse %100 seviyesinde.Yani burada öyle bir kaskı ancak Aralık tan Mart a kadar takabilirsin.Linkini verdiğin mağaza bizim Yasin in.Adıyaman'lı bir arkadaş.Yarın bir gidip bakarım.Fiyat olarak da internetten dahi epeyce ucuz.Burada Erdem Motor da var.Ancak burada bulabildiklerin,çeşit falan çok az.Ama gidip bakmakta fayda varmış açıkçası.Ama bu modelden ziyade başkasına bakarım.Biraz daha Chopper vari bir görünümü olsa daha güzel olurdu.Bu daha ziyade Scooter kaskı gibi duruyor.Ama canlı görmek farklı olur elbette.
    newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı newmoon06tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray selam,

Ali Abi Selamlar,

Biraz evvel Manavgat Motor da kask ve diğer malzemelere baktım.LS2kask olmadı.Güneş vizörü olan modeller en fazla 2XL olurmuş.O da bana biraz dar geldi.Saçlar uzamaya başlayınca bir numara kafa da büyümüş oldu.Başka markalara bakmak istedim ama elinde yoktu.Güneş vizörü olmayan bir tanesi uydu ama onun da interkom bağlantı yuvası yoktu ve çok çirkin bir yeşil rengindeydi.

Yazlık ve kışlık montlara da baktım.Söylediğine göre 2XL dan büyük üretilmiyormuş.Ancak ben internette bir kaç yerde 6-7 XL a kadar mont gördüm.

Kevlar kot ise yoktu.Olan pantolonlar da en fazla XL dı.Pantolon konusunda da yardımcı olamadı.

Yani işin özü şu.Adam bıkkın ve bezgin bir tavır içindeydi."Yaa bakarsın gel bir sigara iç önce" diyerek kendisi bir sigara yakıp oturdu ve bilgisayarına gömüldü.Sonra ben de çıkıp gittim.Antalya da büyük mağazalara gidip bakacağım.Tek sorun olmaması gereken bir kask için "Bu olur.En iyisi ve olması gereken bu" dediklerinde inanıp alırım.Zira onun yanlış kask olup olmadığını bilemem.Malum tecrübe olmayınca ikna olmak pek de zor olmuyor.Kendini satıcının insafına bırakıp inanıyorsun.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (17.Mart.2019), newmoon06tr (18.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler