Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Mantar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Utku Uzunkaya
    Mühendis
     YOK
     Gebze
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Kask Tavsiyesi

Motor almak için adım adım ilerliyorum ama galiba motordan önce koruma kıyafetlerini almak daha mantıklı. Bütün parayı motora verip ondan sonra kelle koltukta gezmeyelim

Kasktan başlamayı düşünüyorum. Daha önce spyder kullanmış bir arkadaşım kendi kullandığı kask LS2 F351 mono'yu tavsiye etti. http://sharp.direct.gov.uk/ sitesinde de 4 yıldız almış fiyatına göre güvenli ve güzel bir kask gibi. Tipi ve rengi de kapalı kasklar arasında chopper kullanımına gider diye düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum Bu kaskın fiyat aralığında hangi kaskları tavsiye edersiniz? (Kask 130-140 TL civarında buarada)

Hüseyin Saner
    Lisans
     Honda CBR125
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    o fiyata kask olmaz. canını emanet edeceksin kaskına.
    250 - 500 ₺ arası kasklar
    500 + ₺ kasklar

okan sardag
    serbest
     regal raptor 250 dd 9b
     aydin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    tavsiyem grex G9.1

m
    ö
     r
     i
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Paranın yettiği en pahalı kaskı al dostum, alabiliyorsan Arai al, Nolan al, Shoei al... Chopper kaskı diye bir şey yoktur, iyi kask ve dandik kask vardır...

Ben acemice ve bodoslamasına daldığım için bu dünyaya önce motoru aldım, sonra da aynı dükkandaki bi kaskı... Fakat hiç güvenmiyorum kaskıma... Ne zaman ki kaska 300 euro falan ayırırım, bir o kadar da lastiklere ayırırım, o zaman cc yükseltme, sağına soluna janjan takma işlerine gireceğim... düşünce akıllanıyor insan, umarım düşmeden anlarsın kaskın önemini...

LS2 ve GDR gibi markalar sadece ekonomik oldukları için ve ülkemizde bolca çeşit ve bedende bulundukları için tercih ediliyorlar. Biz millet olarak şekilciyiz, güvenlik falan bizim için anlamsız. 4 yıldız, beş yıldız anlamam ben... Elime alıp inceleyince dandik olduğunu anlayabiliyorum. Bak tekrar söylüyorum, ben de GDR kullanıyorum, çünkü 300 eurom yok kaska verecek ama bu kullandığımız kaskın dandik olduğu gerçeğini değiştirmez. Kimseye de tavsiye etmiyorum...

Nasıl ki Harley Davidson 10 bin tl ye satılmıyorsa, "iyi bir kask" da 100 tl olamaz abicim... Malzeme kalitesi, işçilik, kaskın raf ömrü (2 yılı geçmişse alma) elli bin tane parametre var, yeterince uzun yazdığımı düşünüyorum...
    Erdinç (05.Ağustos.2021) Bunu beğendi.

m
    ö
     r
     i
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    param olsa bu kaskı alırdım ben :

http://www.n11.com/arai-kask-rx-7-rc...aski-P37033705

ersupalit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Suphi Ilhan Yılmaz
    Dişhekimi
     RR Daytona 250cc Beyaz
     Antalya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    5
    Shark Raw veya Shark Vancore, chopper için hem şekil hem de sağlamlık yönünden çok uygun. Ben Shark Raw Soyuz kullanıyorum ve memnunum. Ancak mediumsan large iste çünkü kalıpları biraz dar diğer kasklara göre

m
    ö
     r
     i
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Alıntı ersupalit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shark Raw veya Shark Vancore, chopper için hem şekil hem de sağlamlık yönünden çok uygun. Ben Shark Raw Soyuz kullanıyorum ve memnunum. Ancak mediumsan large iste çünkü kalıpları biraz dar diğer kasklara göre
    iyi seçim... tr de deneyerek alabileceğimiz bir yer bilen var mı peki? ben hiç shark satan dükkan görmedim :(

Ekrem Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ekrem ÖZDEMİR
    Mühendis
     Yamaha XVS 950A
     İstanbul - Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    48
    2013 Teki konuyu nasıl hortlatmışsınız ama
    Bazı şeyleri satın alamazsın; Uğruna savaşıp kazanmak gerekir

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Gerçek anlamda koruma istiyorsanız F1 veya MOTOGP de yarışan pilotların kullandığı kasklardan kullanmalısınız.Bu kasklar kişiye özel üretilip fiyatları da 10000$ civarındadır. Marka vermiyorum çünkü herbiri kullandığımız kaskların standartında üretilmiyor.Hepsi de en üst düzey malzeme kullanılarak en sert ve en acımasız dayanıklılık testlerine tabi tutularak üretiliyorlar.

Ekonomik şartlar gereği bu kasklardan kullanamayacağımıza göre benim edindiğim bilgiler ışığında düşüncem şudur.Markası ne olursa olsun uluslararası güvenlik sertifikalarına sahip tüm kasklar, max 50 km hıza göre oluşan kaza senaryolarına göre üretilip teste tabi tutulurlar ve üretilirler.Dayanıklılıkları hemen hemen aynıdır.Sadece fiyat farkları vardır.Bu da konfor,malzeme ve yapılan reklam tanıtım vs. ye bağlıdır.İşin diğer tarafı da hepsinin kullanım ömrü ve şartı aynıdır.

Kendi fikrime göre.Kask için bir tomar para vermek yerine marka seçiciliği olmadan uluslararası güvenlik testlerinden geçmiş (DOT ECE SHARP) üzerinde ve kullanım kılavuzunda bunu belirten serfikaları olan bütçeme uygun bir kask almak daha doğrudur.

sedarth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sedat Bilge
    Mühendis
     Regal Raptor DD 250 6-c
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Gerekli hersey yazılmış sanırım, konu eskide olsa foruma girenlerin görmesi gereken en önemli konu aslında.Herseyden önce kask alırken ucuza kaçılmamalı zaten bahsettiğimiz güvenlik sertifikalarına sahip ürünler 300 üzeri fiyatlarla satışta oluyor.Bir diğer konuda gerçekten kapalı bir kask sahibi olmak gerekliliğine inanıyorum zira çarpışma anında çene ve yüz bölgemiz ilk temas yüzeyini oluşturmakta maalesef.Ayrıca kapalı bir kask alacaksanız kask içine monte güneşlik vizörü olan ürünlerden kaçının zira kaskın impact bölgesinde önemli ölçüde zayıflamaya sebep olur.Bu zayıflamayı Arai nin birkaç modelinde görmüyoruz fakat onların fiyatlarıda malum.Bu zayıflığı tercih edeceğimize bir güneş gözlüğüyle çözebiliriz bu sorunu diye düşünüyorum.Kafa tasınız için pazarlık yapmayın derim
    Saygı ve sevgiler.

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler