Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Lastiklerin kalitesinden çok lastiklere bastığımız havanın basıncıda önemli.Ben daha önce ön arka kaç birim basmalıyız diye sorduğumda 28-30 denmişti.Motoru aldığımdan beride 28-30 lps'de kullanıyorum.
    hatta bu konuda birde örnek vereyim.
    Hafta sonu sancez ile birlikte karaburun'a giderken yolda lastiklerimin hava basıncını onun tavsiyesi ile 34-36 yaptım.Daha girdiğim ilk virajda sol tekerleği yanımda gördüm nasıl toparladığımı hatırlamıyorum ama ömrümden bir 2 sene gitti.
    Akabilinde ileride bir başka virajdada sola dönecekken kendimi bir anda karşı şeridin emniyet şeridinde buldum.(şansıma yol boştu karşıdan araç gelmiyordu.10 sn fark ile) Ayrıca rüzgarı yüksek hızda giderken yanlardan gelen rüzgara göre ön lastik saga sola gidiyordu.Lastiklerin havasını indirip bir sonraki benzinciye kadar devam edip orada düzelttikten sonra pek bir sıkıntım kalmadı ama yinede ömrümden toplamda bir 5 sene gitti.
    Yani şunu anladım motorun kullanım ve kişinin yol tutuş alışkanlığına görede lastikler çok etkili olabiliyor.

gecee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz yılmaz
    IT
     FZ6 Fazer
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    faati dostum,
    evet lastiklerimiz o kadar güzel değil kesinlikle...
    ama şoyle bi durum varki motor üstünde duruşun sürüşün cok etki ediyor,
    suyu gördüğünde panik yapıp firen yaparsan veya motorun o andaki tepkisini anlayamazsan düşme ihtimalin yüksek ...
    4 teker bile kuru zeminden bi anda suya girdiği zaman kayar ...bu lastiklerin o anki zemine hemen uyum sağlayamamasından kaynaklanıyor .

Alıntı ozzymania Nickli Üyeden Alıntı
    Lastiklerin kalitesinden çok lastiklere bastığımız havanın basıncıda önemli.Ben daha önce ön arka kaç birim basmalıyız diye sorduğumda 28-30 denmişti.Motoru aldığımdan beride 28-30 lps'de kullanıyorum.
    hatta bu konuda birde örnek vereyim.
    Hafta sonu sancez ile birlikte karaburun'a giderken yolda lastiklerimin hava basıncını onun tavsiyesi ile 34-36 yaptım.Daha girdiğim ilk virajda sol tekerleği yanımda gördüm nasıl toparladığımı hatırlamıyorum ama ömrümden bir 2 sene gitti.
    Akabilinde ileride bir başka virajdada sola dönecekken kendimi bir anda karşı şeridin emniyet şeridinde buldum.(şansıma yol boştu karşıdan araç gelmiyordu.10 sn fark ile) Ayrıca rüzgarı yüksek hızda giderken yanlardan gelen rüzgara göre ön lastik saga sola gidiyordu.Lastiklerin havasını indirip bir sonraki benzinciye kadar devam edip orada düzelttikten sonra pek bir sıkıntım kalmadı ama yinede ömrümden toplamda bir 5 sene gitti.
    Yani şunu anladım motorun kullanım ve kişinin yol tutuş alışkanlığına görede lastikler çok etkili olabiliyor.

oziii aman yaw dikkat et ...
    34-36 ilk defa duyuyorum...
    hayır ne yükleyeceksiniz ki bu motora o kadar hava basıyosunuz ...
    ben 27-29 kullanıyorum veya 28-29....
    Jour Ambiguous :evil:
    34 VH 7413

541 301 83 62

Alıntı gecee Nickli Üyeden Alıntı
    oziii aman yaw dikkat et ...
    34-36 ilk defa duyuyorum...
    hayır ne yükleyeceksiniz ki bu motora o kadar hava basıyosunuz ...
    ben 27-29 kullanıyorum veya 28-29....
    Yüksel 34-36 kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Yanlışşam akşam kendisi düzeltir.
    Ama şu farkı göz önüne almadık.Yükselin ağırlığı ile benim ağırlığım çok farklı.Neredeyse onun iki katıyım.Buda yaklaşık 20-30 kilo farkeder.Buda motor kullanımında dikkat edilmesi gereken bir etken diye düşünüyorum.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)