Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Aykut Aktaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aykut Aktaş
    işçi
     dd 250 e-10
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

vt 750 C Shadow vs. dragstar 650 ?

Motor Özelliği 2 silindir, 4 zamanlı, 5 vitesMotor Gücü 44.92 hp @ 5500 rpm. Tork 64 Nm @ 3500 rpm. Ağırlık 256.3 Kg. Sele Yüksekliği 658 mm. Yakıt Kapasitesi 14.60 Litre. Ön Fren 296 mm disk. Arka Fren 180 mm kampana Ön Lastik Ebatları 120/90 – 17 Arka Lastik Ebatları 160/80 – 15 Motor Özelliği 2 silindir, 4 zamanlı, 5 vitesMotor Gücü 44.92 hp @ 5500 rpm. Tork 64 Nm @ 3500 rpm. Ağırlık 256.3 Kg. Sele Yüksekliği 658 mm. Yakıt Kapasitesi 14.60 Litre. Ön Fren 296 mm disk. Arka Fren 180 mm kampana Ön Lastik Ebatları 120/90 – 17 Arka Lastik Ebatları 160/80 – 15 başlıktanda anlaşılıcağı üzere iki model arasında kaldım .. 44 hp 64 nm 5.78/100 km yakıt tüketimi ile shadow..
    40 HP-6.500 devirde Maks. Tork : 5.1 kg-m-3.000 devirde hava soğutmalı dragstar 650 .. siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Bu ikisi arasında shadow'u tercih ediyorlar.. Ama zevk meselesi tabi; ben dragstar'ı tercih ediyorum.. :|
    "CaRPe DieM"

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    Shadow cok daha fazla tercih edilen bir model cevremde en az 4 /5 kiside shadow var ve hepsi de ask duzeyinde bagli makinalarına hepsi cok memnun anlattıklarına göre çok da dengeli bir motor muş
    Dragstar ise genelde 1100 lüğü tutuluyor bir arkadaşımda 650 Dragstar vardı diferansiyel i sorun çıkardı apartopar sattı bazı modelleri şaftlı üretilmiş onlar sıkıntı çıkarabilir
    Şuan yine çevremde 1100dragstar kullanan da 3/4 kişi var onlarda memnun ama 650lik şaft yüzünden biraz düşündürücü
    Ben tercihim i shadow dan yana yapardım
    Bu arada "Suzuki vn 800 vulcan " lara da bakmanı tavsiye ederim

Aykut Aktaş
    işçi
     dd 250 e-10
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    teşekkürler.. suzukiler de aklımda hocam öncelikle spyderımı elden çıkarmam gerek ama )

nevzat
    mühendis
     regal raptor 250E-9B
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Selamlar....
    Ben de motorumu değiştirmeyi düşünüyorum sürekli parçası kolay bulunuyor mu yok sorunlu bir yanı var mı araştırmaktan bıktım ) bazen de şey yapmak gerekiyor galiba üzerine oturup ben bunu istiyorum demek bana da kawasaki VN900 custom çok çekici geliyor bakalım nasip tabi
    we believe in the sky, and we don`t believe in the sunroof

Aykut Aktaş
    işçi
     dd 250 e-10
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    vn 900 ler benimde çok ilgimi çekiyor bu gidişle forumun ismini değiştiricez gibi pek raptor kullanıcısı kalmayacak :D

SERDAR KAYACIK
    EKLEKTRONİK
     XVS-650 DRAGSTAR
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Aykut Aktaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vn 900 ler benimde çok ilgimi çekiyor bu gidişle forumun ismini değiştiricez gibi pek raptor kullanıcısı kalmayacak :D

2-3 ay önce twingo fun dan bayağı kalabalık bir ekip tekrar buluşup nostalji pikniği yaptık ve birçok kişide twi yoktu ama dostluk bakiydi.O sebeple araçlar adı üstünde bahane önemli olan ortamlar ve dostluklar,

Ben de bir Dragstar sahibi olarak 4-5 ay önce aynı araştırmaları yaptım ve Dragstarda karar kıldım ancak bana verilen tavsiyelerde Dragstar açık ara öndeydi.
    Bazı kriterler;
    -Dragstar merkez noktası yere daha yakın daha ufak ve daha oturaklı (Belim sakat olduğu için özellikle dikkat ettim)
    -Dragstar manevra kabiliyeti şehir içinde daha yüksek.
    -Dragstar yağsız bırakmadığın sürece kolay kolay motor arızası yapmaz.Bahsedilen şaft aktarma arızası genel bir arıza değil.
    -Shadow daha seksi ve markadan dolayı daha lüx isme sahip
    -Sahadow su soğutmalı olduğu için extra su,radyator,müşür v.b donanım ile uğraşmak gerekiyor.
    -Shadow daha güçlü ve cc olarak yüksek buda fark yaratıyor tabii
    -Dragstar için Harleye en yakın ses çıkaran makina derler
    -Dragstar tüm dünyada yaygın ve efsanelleşmiş, custom için çok uygun bir motor ve bol parçaya sahip

Bende yeni kullanıcım,bildiklerim bunlar..hayırlısı olsun

kofitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abuzer
    BOŞ
     Marauder 800
     İZMİR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Arkadaşlarımda iki motorda var. Kullanmışlığım oldu. Dragstar shadow c4 modeline göre daha oturaklı daha kıvrak bir makinedir. Radyatörünün olmayışı bana göre avantaj. Hızlanma konusunda shadow önde. Shadow'un black wıdow serisi güzeldir. Ben almaya nasiplendim başkası kaptı. şimdi tekrar iyi bir sport dragstar arıyorum. Bulabilirsem spyderı satıp almaya niyetim var.

Aykut Aktaş
    işçi
     dd 250 e-10
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dragstar bu saydıklarınızla tam bir cruiser .. o yüzdende herkesi cezbediyor bende de ağır basan dragstar tabiki..650 ile 1100 arasında pek fiyat farkı olmayışı 1100 e doğru meyletmeme sebep oluyor ama yakıt konusu düşündürücü

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Ufak motordan ikinci motoruna geçecek olanlar genelde yamaha dragstar, honda shadow, suzuki M800 veya C800 arasında kalıyor, tabi herkes öncelikli olarak fayda maliyet olayını göz önünde bulunduruyor genel olarak. Bu 3 makinenin fiyat ve modelleri hemen hemen aynı düzleme yakın çok az farklar var fiyat olarak, geri kalanı donanım farkından oluşuyor.

Şahsi fikirlerimi sunayım bende fikir vermesi açısından.

Yamaha drag star uzun yıllardan beri değişim geçirmeden üretilmiş bir motor, hava soğutmalı ve şaftlı olması drag starı uzun yol için güvenli bir makine haline getiriyor. Radyatör ve zincirden kaynaklanacak problemleri yaşama korkunuz olmuyor. Ne kadar az özelllik o kadar çok sorunsuzluk anlamına geliyor bu motorda. Bu motor için ortada dolaşan söylemlerden birisi hava soğutmalı olduğu ve arka piston bloğunun yeterince hava alamadığı için ön bloktan daha önce ömrünü tükettiğidir, ama bunu ispatlayan çıkmadı sanırım daha Drag star 650 ile 1100 arasında fiyat farkı yok denecek kadar az, bunun için 1100 tercih etmek rasyonel bir seçimdir her zaman. Ama şöyle bir eksi durum var 1100 için, kronik denirmi bilemem ama ayarları tam olmayan 1100 lerde marş rublesinde problem oluşuyor. (Buna Kick Back diyorlar googledan araştırabilirsiniz)

Honda Shadow yakışıklı bir makinedir ve tercihlerin ilk sırasında gelir, roketatar gibi egzostu değişik bir hava katar ona, alçak ve dengeli bir makinedir, uzun olduğu için şehir içi manevraları zordur biraz, shadow kullancılarının şikayet ettiği durumlardan birisi dönüşlerde gidonu kırdığında elciklerin kullancının dizine değmesidir (uzun boylular için) birde sert bir çukura girdiğinde egzostun manifolddan çıktığını anlatan bir arkadaşın yazısını okumuştum. Genel itibariyle honda sorunsuz bilinir, az yakar çok kaçar modeli bir motordur.

Suzuki ye gelince C800 modeli honda ve yamahadan cüsse olarak iri ve heybetlidir. Sırf bu yüzden bile tercih edeni vardır, suzukide honda gibi su soğutmalı ve şaftlıdır. Selçuk(carvalho) arkadaşımızın vardı bu sitede, bir depoyla 220 km yapıyordu bunu hatırlıyorum. Gayet sorunsuz ve problemsiz kullandı makinesini. Gözünüzü doyurabilecek bir makinedir.

Bu makinelerin birbirlerinden çok bir farkları yok aslında, benim size tavsiyem motoru kullanarak alın, aklınızda olan makineleri kullanın, ivmelenmesini, frenini görselini, size yaşattığı duygulara bakın, ruhunuzun kabul ettiği motoru alın cebinizi biraz zorlasa bile. Teknik detaylarla bineceğiniz motor sizi mutlu etmeyebilir, 20 tl benzin farkını alacağınız zevk için kıstas olarak belirlemeyin. Motor işi zevk ve duygu meselesidir, az benzin yakan motor çok mutlu eder diye birşey yok, üzerine bindiğinizde "işte benim demir atım" dediğiniz motor sizi mutlu eder, saygılar...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)