Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Motosikletler Neden Bu Kadar Pahalı?

Arkadaşlar herkese selam. Kafama takıldı ya şöyle eli ayağı düzgün bir cruiser motor 25-30bin TL. Sıfır Km arabalar da o fiyat. Neden motosikletler bu kadar pahalı bir fikri olan var mı?

Erkan 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan ŞENGÜN
    bisiklet tamircisi + ofisboy
     sattım
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    DEVLET baba sağolsun

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sadece Devlet olayı diil abi ya neden bu kadar pahalı fabrika çıkış fiyatları. yada bayiler çok kar koyuyor.

burak_332 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak tekin
    öğrenci
     Dd 250e-2
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu aralar ikinci eller olsun sıfırlar olsun fiyatlar anormalleşti
    Bizim motosiklet üzerinde geçirdiğimiz 5 dakika, sizin bütün ömrünüze bedeldir...

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan Tonyalı
    Öğrenci
     Regal Raptor DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Düşündüm de... Kullanım değeri ile ilişkilendirirsek olayı şöyle; Araba neredeyse günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Büyük şehirlerde yaşayan herkes arabaya ihtiyaç duyuyor. Çoğu aile (bir tane çocukları olduğunu varsayarsak) ayaklarını yerden kesecek onların ihtiyaçlarını karşılayacak küçük bir araba tercih ediyor. Hatta tek başına yaşayanlar da arabaya ihtiyaç duyuyor. Zaten genelde trafiği izlediğimizde koca koca arabaların içinde sadece bir sürücü görürüz :D bu durumda araba firmaları o kadar çoğaldı ki birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içine girdiler. Amaç güvenli konforlu az yakan ve ucuz maliyeti olan alıcıyı da 'yuh bu ne fiyat! bunun taksidini sittin sene ödeyemem' dedirtmeyecek olanaklar sağlıyorlar. Motosiklete bakacak olursak durum biraz daha farklı. Motosikleti iş olarak kullanan kuryeciler dışında yüzdeye vuracak olursak pastanın ne kadarlık bir dilimini ulaşım için motosiklet kullananlar için ayırabiliriz? Çoğu kişi bizler gibi bu işi hobi olarak görüyor. Bu da motosiklet anlayışını biraz özelleştiriyor (hele ki cruiser makinelerde). Ben üniversitede müzik okuyorum çalgım viyolonsel. Şu an kullandığım viyolonselim 5.000 dolar. Yaklaşık olarak aynı kalitede ve tonalitede bir gitarın fiyatı 2.000 dolar civarında. Yapım aşamasında, el emeğinde bir takım püf noktaları vardır bu işlerin tam olarak bilmem ama on kişiden dördünün gitar çaldığını farzetsek yine on kişiden kaçı viyolonsel çalıyordur? belki bir belki iki... Belki de bu fiyat farkını ortaya koyan budur. Onun ne kadar kullanılabilir olduğu ne kadar kesime hitap ettiği... Bazen kolumuza taktığımız saatler bir motosiklet fiyatı kadar olmuyor mu?... Sadece bir varsayım gerçekten ben de merak ettim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)