Biraz içimi dökmek istiyorum, sizlere verdiğim rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür dilerim arkadaşlar...

Bir fahri trafik müfettişinden çocuğum olsun istiyorum. Büyüyünce kaskı kafasından çıkarmasın, hız yapmasın, her dönüşünde sinyal versin..... Ya da bir Fahri trafik müfettişine kaskla dalmak istiyorum. Ağzı burnu dağılsın, tanınmaz hale gelsin, sırf şerefsizliği yüzünden ceza yazacak yerleri ağrısın dursun...

Dün eve geldiğimde bir ceza tutanağı ile karşılaştım; ki hayatımda hiç ceza yemişliğim yoktu daha... Bu yakınlarda uzun turlar yaptım, dedim herhalde bir yerde radara girmişizdir, şimdi günahını çekeceğizdir... :|

Bakın ücreti ne olursa olsun, 50 lira 500 lira veya her neyse; ama o ceza sebebini gördüğümde başımdan aşağı kaynar sular döküldü... Arkadaşlarımın yanında bile küfür etmeyi sevmeyen ben, annemin yanında saydırmaya başladım resmen...

Yahu kardeşim; Allah büyük, sen bu yazıyı buradan okuyuverirsin belki!

- Bana, hız sınırını geçtim diye ceza yaz,
- Bana, egsoz sesim kamuyu rahatsız ediyor diye ceza yaz,
- Bana, trafikteki diğer sürücüleri tehlikeye atıyor diye ceza yaz,
- Bana, ne bileyim saçma salak yaptığım bir kural ihlalinden ceza yaz...

AMA!! DAHA MOTORUNA BİLE BİNMEDEN; MOTORUNU BİLE ÇALIŞTIRMADAN "KASKINI TAKAN"; MOTORDAN İNDİĞİNDE EVİNE, GİRECEĞİ DÜKKANA, CAFEYE GİRENE KADAR "KASKINI ÇIKARMAYAN" ADAMA; SÜRÜŞ SIRASINDA KASKSIZLIKTAN DOLAYI NASIL CEZA YAZABİLİYORSUN ARKADAŞIM. SANA TEMİZ ve DERİN DUYGULAR BESLİYORUM.

Hayatımda bir kez olsun kasksız motor kullanmış değilim. Cezanın yazıldığı cadde ki, bir ana yoldur; sokak arasında bile kasksız sürmeyen, sinyalini esirgemeyen bana, böyle bir sebepten ceza yazabildin ya, ALLAH BELANI VERSİN, HARAM OLSUN O ŞEREFSİZLİK YAPARAK KAZANDIKLARINDAN YEDİĞİN LOKMALAR...

Yeterin artık bi bitin ya. Fahri Trafik müfettişleri üzerine bu şekilde çok haberler okudum çok duyumlar aldım. Ama başıma da geldi ya, artık bende eli kanlı bir Fahri trafik müfettişi avcısıyım. Herhangi bir yerde herhangi birinizle karşılaşmıyım. Hiç farketmez, artık hepiniz benim için aynısınız. Yaşlı olsun, kadın olsun. Gördüğüm yerde kaldırım taşlarında surat ifadelerinizi bulundurmaktan çekinmeyeceğim...