Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Alıntı alemCi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abi motor alacağım için okadar heyecanlıyım ki pazar gününe kadar uyku girmez gözüme aldıktan sonra da girmez 2,5 hafta önce motorla gezinmiş motorun sahibi. Benim anlamadığım 2 - 3 haftada akü durduğu yerde biter mi akü yeni birde. Birde geçen gün çalıştırmayı denemiş çalışmamış, Zincir, buji, balata, yağı suyu lastiği değiştirmem ne kadar tutar ? Birde 2006 modellerinde su soğutma standart mı ? Sahibinden de gordum kimisi su soğutmalı diye yazmıs sanki diğerlerinde yokmus gibi gerçi ön kısımdan belli oluyor o ızgara olanlar su soğutmalı sanırım ? Birde çok cahilce olabilir motor çalışmazsa aküden kaynaklı araba gibi vurdurup çalıştırılır mı ? :D

Birde anadolu yakasında bakımını yaptırmak için neresi uygun olur yüksel abi yapar mı ?
    Şimdi zaman geçmek bilmez :mrgreen:
    akü yenide olsa 2-3 hafta voltajı üzerinde tutar sonra bırakır normaldir aküyü boşken bekletirsen bozulur yeni akü alman gerekir ama kısa sürede (birkaç günde) şarz edersen tekrar dolar normale döner sorun olmaz
    akü boşken araba gibi 2 .ci viteste kontağı açıp vurdurarak veya başka aküden takviye kablosuyla voltaj vererek çalıştırabilirsin
    250 cc ve 350cc RR ların hepsi su soğutmalıdır
    bakımlar için yüksel abinin kendi bakım servisi yok ama çalıştığı tavsiye edeceği yer vardır veya beşiktaşa ulaş ali ustaya bırak herşeyini yapsın hatta ali ustanın evi anadolu yakasında belki motoru orda senden alabilir konuşmak lazım
    Bakımda usta gerekli gördüğü şeyleri sana söyler ona göre değiştirirsin zincir ve balatalar belki değişmeye ihtiyaç olmaz zincir 120 tl civarı balata 30 tl gibi yağ 60-70 tl gibi bunlara ek olarak işçilik eklenir

alemCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi zaman geçmek bilmez :mrgreen:
    akü yenide olsa 2-3 hafta voltajı üzerinde tutar sonra bırakır normaldir aküyü boşken bekletirsen bozulur yeni akü alman gerekir ama kısa sürede (birkaç günde) şarz edersen tekrar dolar normale döner sorun olmaz
    akü boşken araba gibi 2 .ci viteste kontağı açıp vurdurarak veya başka aküden takviye kablosuyla voltaj vererek çalıştırabilirsin
    250 cc ve 350cc RR ların hepsi su soğutmalıdır
    bakımlar için yüksel abinin kendi bakım servisi yok ama çalıştığı tavsiye edeceği yer vardır veya beşiktaşa ulaş ali ustaya bırak herşeyini yapsın hatta ali ustanın evi anadolu yakasında belki motoru orda senden alabilir konuşmak lazım
    Bakımda usta gerekli gördüğü şeyleri sana söyler ona göre değiştirirsin zincir ve balatalar belki ihtiyaç olmaz zincir 120 tl civarı balata 30 tl gibi yağ 60-70 tl gibi bunlara ek olarak işçilik eklenir
    Celil abi tebrikler vallahi, önceden maslakta oturuyordum beşiktaşa ali ustaya goturuyordum dedi motorun sahibi. Ben motoru pazar günü alayım ozaman bi binip gezineyim gezinebilirsem ali usta motoru tanıyor zaten süper olur neyi var neyi yok o tanır kendisine gelen motoru. Ozaman pazar gününü bekliyoruz...

Bekleyin beni regalll ailesiii geliiyorummmm gerilerdenn ))))
    Ben varsam ölüm yok, ölüm varsa ben yokum. O halde üzülecek ne var!

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Alıntı alemCi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abi tebrikler vallahi, önceden maslakta oturuyordum beşiktaşa ali ustaya goturuyordum dedi motorun sahibi. Ben motoru pazar günü alayım ozaman bi binip gezineyim gezinebilirsem ali usta motoru tanıyor zaten süper olur neyi var neyi yok o tanır kendisine gelen motoru. Ozaman pazar gününü bekliyoruz...

Bekleyin beni regalll ailesiii geliiyorummmm gerilerdenn ))))
    Hayırlı olsun işallah
    pazar günü ali usta kapalı işlemi cumartesine çekebilirsen satıcıyla beraber ali ustaya gidersiniz ali usta makinaya bakar sana değişmesi gerekenleri söyler istersen bırakırsın yapar verir

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Cumartesi doğum günüm, a2 direksiyon sınavım var ve çok sevdiğim bir arkadaşım babasını kaybetti 40 ı var o yuzden cumartesi mümkün gözükmüyor, pazar alıcam olmadı haftaya cumartesi günü yada acil değişmesi gereken varsa pazar günü evine gotururum yaparız bişeyler

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Regal raptor 250e-9 2006 model motorumu 14 binde aldim ) basta calismadi arabayla gittim arkadasimla takviye ile calistirdik. Sariyerden kartala geldim sorunsuz. Motoru kapadim actim mars aldi. Yinede heran mars almayacak korkusu var muanesi yok, nasil olcak sigorta vs hic bilmiyorum. Motorcu montu, dizlik, eldiven, kilit, kask, depo koruyucu alarmi uretimde varmis birde motor ortusu korumak icin 2000 tl verdim )

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Birde yan cantalar var

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    Maşallah yavuz motorun yanında aldığın techizat ve extra lar motorun yarı parası tutar motor bedavaya gelir çok avantajlı bir işlem oldu
    akü bozulmadıysa şarzı 15 gün sorun çıkarmaz 1-2 günde bir marşa bas alıyorsa sorun yoktur
    Trafik siğortasını hemen yaptırman lazım yaptırmazsan ruhsat sana gelmez (noter satışını aldıysan)
    satış almadıysan muayene ve trafik siğortası olmazsa polis yakalarsa motoru bağlar
    Muayene için alttaki linkten randevü alıcan ve götürüp muayene yaptırıcan
    http://aracmuayenerezervasyon.com/arac-muayene-randevu/
    Trafik siğortası için tüm siğorta firmalarından tek tek fiyat al herbiri başka fiyat veriyor

Motorun Resimlerini bekliyoruz

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Celil abi tsk ederim aynen motor bedavaya geldi gibi birsey oldu. 1 hafta 10 gun yatircam islerden firsat bulamam cunku, bu halde de kullanmam dogru olmaz. Ruhsat sahibinin ustune hala, bi motorcunun elinden gecirip muanesini yaptirmam lazim. Sonra satisi alirim onun acelesi yok. Sigortaci arkadasim var onu bi arayim sonra randevu alalim kaca mal olur muane? Birde ehliyet sinavim 7 araliga alindi. Bugun motoru biraktim geziyorum 13-15 yaslarinda 10 tane cocuk abi sende motor vardi dimi az once dedi gorduk seni dediler guzel miydi dedim cok begendik dediler benimde bi ayri hosuma gitti ))

Birde 110 u gecemedim, gerci 110 kg adamim cok sikistirmadim vites gecislerind. Normal mi?

Ilk trafik deneyimim olmasina ragmen moto kurye gibiydim ))

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Noter Satış : 100 tl motor satışını çok bekletme üstüne al
    Muayene : 80-100 tl yi geçmez sanırım geciken her ay içi 10 tl cezası var
    trafik siğortası kazıkkkk 250 tl civarı

makinanın max sürati 110 km normal bakımlardan sonra duruma göre 10 km daha artabilir
    ve ilk motorun üzerine bindiğinde 110 km ye çıkmak yanlışşş dikkatli ol

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Konu alemCi tarafından (25.Kasım.2013 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)