Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    alemCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

150 e-2f / dd 250e ?

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza henüz katılıyorum. Çok uzun zamandır motorsiklet hevesim vardı ancak bir türlü kıvılcım olmadı. Geçen gün motorsiklet bakarken kıvılcım oldu o heyecanla a2 ehliyetine yazıldım. Şimdi motor bakıyorum tecrübelerinizden faydalanmakta istiyorum. Açılan başlıklara göz gezdirdim ancak sormak istediğim bir kaç husus var.

Evli olduğumdan dolayı motora genelde tek binerim ama 2 kişi binecekmişiz gibi düşünebilirsiniz.

Eşim ve benim toplam ağırlığım 160 kg ı buluyor

Boyum 185

Genelde şehir içi kullanım yaparım diye düşünüyorum en fazla istanbulun anadolu yakasından avrupa yakasına geçerim 50 - 80 km uzağa. e-5 tem e vs cıkabilirim.

Motoru alır yürütürüm gitmek istediğim yere giderim arkamda biriylede ama acemilikte var.

Birde motoru yaza doğru almayı planlıyorum, yaz kış arasında çok uçurum olur mu fiyatta. Sıfır almayı dusunuyorum. Bütçemde 5000 tl ama biraz daha zorlayabilirim

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tecrübeli arkadaşlarımız daha iyi açıklama yapacaktır muhtemelen ama sizin ihtiyacınızı 150cc karşılamaz. 250cc almanız gerekiyor. Regal Raptor'un 350cc lik modelleri de var ancak vergi kademesinden dolayı fiyatları 250cc ye göre sıçrama yapıyor. Bence en iyi seçim 250cclik bir makina olacaktır.

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tek tabanca olsam 350 cc alırım da bu sefer hanım boşar 250 cc motor hacmi mantıklı geliyor. Çok fazla teknik bilgim olmadığından bakıyorum DD250 e9 e10 vs diye kendi arasında ayrışıyor. Aralarında 200 ila 1000 tl arası oynama yapıyor. Neye göre seçim yapmam gerekir ?

Bu arada ismim Yavuz, İstanbul Kartalda oturuyorum. 26 yaşındayım. Waternet Su arıtma Hizmetlerinde telemarketing uzman yard. olarak görev alıyorum.

Ruşen
    Turizm İşletmeci,Emlak Expertiz
     2012 250-E 9b
     istanbul/Avp.
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı alemCi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek tabanca olsam 350 cc alırım da bu sefer hanım boşar 250 cc motor hacmi mantıklı geliyor. Çok fazla teknik bilgim olmadığından bakıyorum DD250 e9 e10 vs diye kendi arasında ayrışıyor. Aralarında 200 ila 1000 tl arası oynama yapıyor. Neye göre seçim yapmam gerekir ?

Bu arada ismim Yavuz, İstanbul Kartalda oturuyorum. 26 yaşındayım. Waternet Su arıtma Hizmetlerinde telemarketing uzman yard. olarak görev alıyorum.

Selam yavuz hoş geldin,

İlk motorunsa sonradan pişman olmaman için dd 250 E-9b şiddetle tavsiye ederim.

Bende şu anda dd 250 E-9b var forumda ilanı var full+full bir motordur. Sıfır motor almanı tavsiye etmem zira hem pahalı olur, hemde gereksiz forumda başka arkadaşlarında satılık 2. el motorları var. Motorumu satıyorum sebebide Suziki İNAZUMA GV 250 kafayı taktım motorculuk böle bişey işte... hastalık...:D
    Konu ruschen tarafından (10.Ekim.2013 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hoş bulduk Ruşen, ikinci el almak taraftarı değilim. Motorum benle gözlerini açsın istiyorum. 250 E-9b benimde dikkatimi çekiyor. 2013 model sıfırı 6900 tl 'den satılıyor. İkinci ele yöneltecek çokta bir fark yok. Sıfır alıcam uzun süre binmeyi düşünüyorum, tabii zamanla fikrim değişmez ise

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Yavuz aramıza hoş geldin
    ilk başlangıç için 250 cc yeterlidir 250E 9 (kartal gidon) veya 9b (Tgidon) kasalarında ufak farklar vardır ama yürürü motoru aynıdır rahat kullanımı kolay makinalardır
    ama biraz tarz model olsun dersen Daytona veya spyder olabilir spyder uzun ön maşa olduğu için kalkışta dengesi biraz alışma ister ama kısa sürede alışırsın
    işallah kısa sürede gönlündeki motora kavuşursun

sunay690 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sunay KOSOĞLU
    Satış Danışmanı
     Daytona 250 Beyaz
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Yavuz hoşgeldin, inşallah en kısa zamanda kafana göre bir motosiklet alırsın.
    Bütçen kısıtlıysa bence de Ruşen abinin dediği gibi 2. el e yönelmen. Çünkü iş sadece motosikletin ücretiyle sınırlı kalmıyor bunun üzerine bir sürü ek masraf biniyor.

Sıfır motosiklet aldığın zaman ne kadar harcama yapacaksın, ufak bi hesabını yapalım

Motosiklet : 6900 lt
    Sigorta + Ruhsat + Plaka : 400 tl ( Bende bu fiyata çıktı ama bi esneklik payı var şehire göre değişiyor )
    Kask + Mont + Eldiven : 300 tl en az. ( Hanımla binecem diyosun ozaman x 2 )
    300 km bakımı : 100 tl en az ( Buda değişiklik gösteriyor )
    1000 km bakımı : 100 tl en az
    Yıllık vergisi : 45 tl
    TOPLAM : 8145 TL yengenin ekipmanıda içinde

2. el motosiklet aldığın zaman ne kadar harcama yapacaksın.

Motosiklet : 5500 tl diyelim
    Noter işlemleri : 100 tl yi geçmez heralde diye düşünüyorum.
    2Kask + 2Mont +2 Eldiven : 600 tl yengeninkilerde içinde
    TOPLAM : 6245 TL

FARK : 1900 TL

Hesap bu karar senin

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı sunay690 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavuz hoşgeldin, inşallah en kısa zamanda kafana göre bir motosiklet alırsın.
    Bütçen kısıtlıysa bence de Ruşen abinin dediği gibi 2. el e yönelmen. Çünkü iş sadece motosikletin ücretiyle sınırlı kalmıyor bunun üzerine bir sürü ek masraf biniyor.

Sıfır motosiklet aldığın zaman ne kadar harcama yapacaksın, ufak bi hesabını yapalım

Motosiklet : 6900 lt
    Sigorta + Ruhsat + Plaka : 400 tl ( Bende bu fiyata çıktı ama bi esneklik payı var şehire göre değişiyor )
    Kask + Mont + Eldiven : 300 tl en az. ( Hanımla binecem diyosun ozaman x 2 )
    300 km bakımı : 100 tl en az ( Buda değişiklik gösteriyor )
    1000 km bakımı : 100 tl en az
    TOPLAM : 8145 TL yengenin ekipmanıda içinde

2. el motosiklet aldığın zaman ne kadar harcama yapacaksın.

Motosiklet : 5500 tl diyelim
    Noter işlemleri : 100 tl yi geçmez heralde diye düşünüyorum.
    2Kask + 2Mont +2 Eldiven : 600 tl yengeninkilerde içinde
    TOPLAM : 6245 TL

FARK : 1900 TL

Hesap bu karar senin
    ikinci eldede 200 -250 tl trafik siğorta parası ekle
    ve + ikinci el makinadada 2000 km de bir bakım var

Yavuz
    Telemarketing
     RR 250E-9 / 2006
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    2. el motor için nakit lazım yada kredi ile alınır mı? Dün yine motorlara bakıyordum 350 cc lik olana baktım inceledim, inceledim derken fotosuna bakıyorum izliyorum öylece eski sevgiliye bakar gibi. İçim gidiyor ama o motoru alamam.

Aslında bütçeyi zorlarım da iç işleri bakanı ile sorun çıkıyor şu ehliyetimi bi alayımda hayırlısı ile kafamı toparlayıp tekrar düşünücem

Yine ilgi ve alakanız içinde çok teşekkür ederim. Bir organizasyon olur ise toplanma vs aranıza katılmak isterim.

Mailim: yavuz.ugur@pronet.com.tr

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    ikinci el makinada taksit olmaz ama 3 yaşına kadar olan yeni makinaya bir zamanlar bankalar taşıt kredi veriyordu sormak lazım

Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)