Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mustafa Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa hoca
    öğretmen
     dominar 400
     istanbul
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    15
    haklısın kardeş, biraz doy makinaya sonra risk al yaptır memnunum yap dediğin gün yaparım
    Başkalarının aşkıyla başlıyor hayatımız
    yaprakla yağmurun aşkı meselâ
    kim olsa serpilen coşturuyor bizi
    ...
    Diyorum hepimizin bir gizli adı olsa gerek
    belki çocuk ve ihtiyar,belki kadın ve erkek
    hepimiz,herbirimiz gizli bir isimle adaşız
    yoksa şimdiye kadar hesapların tutması lâzımdı
    hayatımıza kendi adımızla başlardık

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Buğra hevesini kaçırmak istemem ama Türkiye bu tip işlemlerin sağlıklı bir şekilde yapılabileceği bir yer değil. Ustaların durumu malum. Yasal prosedürler zaten aşılamaz bir duvar. He eğer kendi elinden bu tip işler geliyorsa hiç durma hayallerini gerçekleştir derim sana ama ustalarla, hurdacılarla, çıkmacılarla uğraşma parana yazık olur. 1-2 yıl sonra V motor üretecektir RR ve muhtemelen o motoru sandıkta getirtip mevcut makinalarımıza takabileceğiz diye düşünüyorum.

Bugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buğra Karagönlü
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 350 Harley Davidson Sportster İron 883
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı kizil_atli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buğra hevesini kaçırmak istemem ama Türkiye bu tip işlemlerin sağlıklı bir şekilde yapılabileceği bir yer değil. Ustaların durumu malum. Yasal prosedürler zaten aşılamaz bir duvar. He eğer kendi elinden bu tip işler geliyorsa hiç durma hayallerini gerçekleştir derim sana ama ustalarla, hurdacılarla, çıkmacılarla uğraşma parana yazık olur. 1-2 yıl sonra V motor üretecektir RR ve muhtemelen o motoru sandıkta getirtip mevcut makinalarımıza takabileceğiz diye düşünüyorum.
    Malesef elimden o işler hiç gelmiyor. Ama yasal prosedürlerle uğraşabileceğimi düşünüyorum. Dediğin gibi Johnny Pag'in yeni bi V motorlu makinası var ama Türkiye'ye ne zaman gelir bir bilgi yok sanırım ayrıca eski şirketi batmış olarak görünüyor ama tahminimce Türkiye de yine RR yapar anlaşmayı, bu pazara oturduğunu düşünüyorum. O konu hakkında araştırma yapmaya çalıştım ama pek bir şey elde edemedim. Yeni modelin motoru 350cc den fazla olurda getirtme şansım olursa tabi ki de öyle yapmak daha mantıklı.
    Gün gelecek sadece motorum ve ben çıkacağız yola nereye gittiğimizi bilmeden sadece gideceğiz..

SERDAR KAYACIK
    EKLEKTRONİK
     XVS-650 DRAGSTAR
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Yasal olarak bunun mümkün olacağını sanmıyorum.Şase numarası ve motor numarası ile motor marka ve özellikler ithal edilen belgelere uyumlu olmalı.Yeni motorun faturası ile muayene istasyonundan tespit gerekir dolayısı ile Tüv Türk onay veremez ve ruhsata işlenemez diye biliyorum.Amerika da her kasaya her motor takılabiliyor ancak Türkiye de mümkün değil.TT costum filan yapıyor bu işi ama sıfır şase üretip sıfır motor getirip gerekli gümrük fatura vs işlemlerini yapıp öyle ruhsat çıkarıyor.Ayrıca resmi motorlu taşıt üretim yetkileri v.s var.Ya da Eski motorlara sıfır motor getirip takıyorlar ancak yine gümrük,fatura v.s işlemlerini yerine getiriyorlardır. Ben bir ara Jeep 4-5 L araçlara 2.0 çıkma motor takmayı araştırmıştım ve yasal olarak mümkün olmayacağını öğrenmiştim.Takanlar var ama ruhsata işli değil.

Bugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buğra Karagönlü
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 350 Harley Davidson Sportster İron 883
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı UCANLAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasal olarak bunun mümkün olacağını sanmıyorum.Şase numarası ve motor numarası ile motor marka ve özellikler ithal edilen belgelere uyumlu olmalı.Yeni motorun faturası ile muayene istasyonundan tespit gerekir dolayısı ile Tüv Türk onay veremez ve ruhsata işlenemez diye biliyorum.Amerika da her kasaya her motor takılabiliyor ancak Türkiye de mümkün değil.TT costum filan yapıyor bu işi ama sıfır şase üretip sıfır motor getirip gerekli gümrük fatura vs işlemlerini yapıp öyle ruhsat çıkarıyor.Ayrıca resmi motorlu taşıt üretim yetkileri v.s var.Ya da Eski motorlara sıfır motor getirip takıyorlar ancak yine gümrük,fatura v.s işlemlerini yerine getiriyorlardır. Ben bir ara Jeep 4-5 L araçlara 2.0 çıkma motor takmayı araştırmıştım ve yasal olarak mümkün olmayacağını öğrenmiştim.Takanlar var ama ruhsata işli değil.
    Abi yani yasal olarak imkansız mı diyorsun?:(
    Gün gelecek sadece motorum ve ben çıkacağız yola nereye gittiğimizi bilmeden sadece gideceğiz..

ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ozgur
    filo yöneticisi
     acar
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Buğra Bey merhabalar,
    Makine mühendisleri odasına yapmış olduğun motorun son şeklini motor no vs. Gidip proje olarak onaylattıktan sonra Ek1 kağıdı ile Tüv Türke muayene ettirip yeni ruhsat için emniyete müracaat edeceksin.

SERDAR KAYACIK
    EKLEKTRONİK
     XVS-650 DRAGSTAR
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Araçlarda farklı marka olmuyor.Aynı markada da birebir değişim oluyor diye biliyorum.Motor numarası değişeceği için önce makina mühendisleri odasında proje onay v.s yaptırıyorusun.Motorun ithalat veya servis faturaları v.s olması gerekiyor.Yani nereden hangi yollarla temin edildiği v.b belgeler. Sonra Tüvtürk istasyonuna gidip proje ile tespit yaptırıyor sonrasında emniyete gidip ruhsat değiştriyorsun.Araçlarda bu şekilde sanırım motosikletlerde de aynıdır..Bunu en iyi Tüv türk çağrı merkezinden,Mühendisler odasından öğrenebilirsin veya TT customa bir telefon açıp rica edersen en doğru bilgiyi sana verirler.Eksik bilgi ile yanlış yönlendirmiş olmayayım....
    Birde yasal olmayan yollar vardır muhtemelen ancak bir şikayet .........
    Konu UCANLAZ tarafından (13.Ekim.2013 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)