Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 11 Toplam 47 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu
Toplam 467 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boru Eksoz

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı mrtckrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim aklıma bişey takıldı şimdi bu voru eksozun içi boş mu yoksa adam içine odacıklar falan mı yapıyor?
    bunu şu yüzden soruyorum acaba adamın kullandığı boruyu alsak sonra bi egzozcuda kafasına bağlantı parçasını kaynatsak olmaz mı?
    Boru egsoz İçi boş krom borudan başka birşey değil
    içinde odacık olanlar profesyonel olanlar 900 tl gibi fiyatı var

raptors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uğur Avsr
    SERBEST
     DD250E6C daytona 2013
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    boruyu almak kolay ama kaynatıp kestirmek bide flanşını yaptırmak zor biraz her yerde yapmıyorlar.
    Alıntı mrtckrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim aklıma bişey takıldı şimdi bu voru eksozun içi boş mu yoksa adam içine odacıklar falan mı yapıyor?
    bunu şu yüzden soruyorum acaba adamın kullandığı boruyu alsak sonra bi egzozcuda kafasına bağlantı parçasını kaynatsak olmaz mı?

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı raptors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün zeytinburnundaki korkut ustayla konuştum sıkılınca söküp takabileceğim orjınalını bozmadan bana bir boru egzoz yaparmısın dedim 250 tl fiyat verdi,sıfırdan yeniden egzoz yapıcaz baya uğraştırır dedi.bende bunun üzerine mustafa ustayı ziyaret ettim bugun beyaz daytona vardı bitane sesini dinletti çok gür ve güzeldi bende dayanamadım yaptırdım.kaynak yerlerindeki sarılıklarıda polisaj yapınca yok oldu oldukça başarılıydı.herşey dahil 220 tl verdim.ama ses gaz verince baya bi gür çıkıyo yolda gelirken alışkın olmadığımdan baya kafa şişirdi.sonuç itibariyle ben beğendim olmadı sıkılırsam eskisini takar kullanırım.
    O motor benimdi.Mustafa abi de senin motorunun fotoğrafını gösterdi bana Sen polisaj dahil 220 mi verdin?Ben polisaj yaptırmadım 220 aldı benden.Ayrıca bişey dikkatimi çekti sende dikkatlice bakıp haber verirsen sevinirim.Sağ egzostan daha tok ve yüksek ses geliyodu.Mustafa abide ''sol katalizör tıkalıdır 1 gün özel solüsyonda bekletilip açılması gerekiyo'' dedi.Boruların uzunluğu milimetresine kadar aynı.Celil abi sen anlarsın nedir bu ses farklılığı?
    Konu Bahadır tarafından (15.Nisan.2014 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir.

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı FistOfHeaven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O motor benimdi.Mustafa abi de senin motorunun foroğrafını gösterdi bana Sen polisaj dahil 220 mi verdin?Ben polisaj yaptırmadım 220 aldı benden.Ayrıca bişey dikkatimi çekti sende dikkatlice bakıp haber verirsen sevinirim.Sağ egzostan daha tok ve yüksek ses geliyodu.Mustafa abide ''sol katalizör tıkalıdır 1 gün özel solüsyonda bekletilip açılması gerekiyo'' dedi.Boruların uzunluğu milimetresine kadar aynı.Celil abi sen anlarsın nedir bu ses farklılığı?
    egzozun uzunluğu kaç cm acaba ve borunun çapını da söyler misin?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Bahadır egsozun birinde katalizatör varsayımına göre usta onu açma işleminden bahsetmiş ama bence katalizatör tıkalı olamaz makina boğulur sıkıntılı çalışır
    Sistem olarak motor tek pistona daha güçlü kompresör üretiyor orjinal egsozda iki taraf eşit üfleme yapmaz ses tonu farklı çıkar

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır egsozun birinde katalizatör varsayımına göre usta onu açma işleminden bahsetmiş ama bence katalizatör tıkalı olamaz makina boğulur sıkıntılı çalışır
    Sistem olarak motor tek pistona daha güçlü kompresör üretiyor orjinal egsozda iki taraf eşit üfleme yapmaz ses tonu farklı çıkar
    Yani abi diyosunki ''eski orijinal egzoslarda da farklılık vardı ama ses düşük olduğu için farketmiyodun.Motorun normal çalışma şeklinden dolayı oluşan bu ses farklılığı bir sorun teşkil etmiyor.''Doğru mu anlamışım

Borular 75 cm uzunluğunda.Çapını ölçmedim ama nerden baksan 5 cm var

Uğur Avsr
    SERBEST
     DD250E6C daytona 2013
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    senin motorada polisaj yaptı kaynak olan yerlerin etrafı kaynaktan dolayı sararmıştı baya kötü duruyodu.boruyla egzozun birleştiği yere asitli bişeyler yaptırıp getirdi bi yerde pırıl pırıl oldu.benim motorda katalizör yoktu her ikiside açıktı uçları o yüzden sesler neredeyse aynı,yolda gaz açıp gidince baya kafa utuluyor ama tüm dikkatleri üzerine çekiyor makina,senin motoru inceledim seninkilerde vardı 250 lik makinalarda olmuyor demekki.bende aynı paraya yaptırdım.umarım beğenmişşsindir.

O motor benimdi.Mustafa abi de senin motorunun fotoğrafını gösterdi bana Sen polisaj dahil 220 mi verdin?Ben polisaj yaptırmadım 220 aldı benden.Ayrıca bişey dikkatimi çekti sende dikkatlice bakıp haber verirsen sevinirim.Sağ egzostan daha tok ve yüksek ses geliyodu.Mustafa abide ''sol katalizör tıkalıdır 1 gün özel solüsyonda bekletilip açılması gerekiyo'' dedi.Boruların uzunluğu milimetresine kadar aynı.Celil abi sen anlarsın nedir bu ses farklılığı?

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı raptors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin motorada polisaj yaptı kaynak olan yerlerin etrafı kaynaktan dolayı sararmıştı baya kötü duruyodu.boruyla egzozun birleştiği yere asitli bişeyler yaptırıp getirdi bi yerde pırıl pırıl oldu.benim motorda katalizör yoktu her ikiside açıktı uçları o yüzden sesler neredeyse aynı,yolda gaz açıp gidince baya kafa utuluyor ama tüm dikkatleri üzerine çekiyor makina,senin motoru inceledim seninkilerde vardı 250 lik makinalarda olmuyor demekki.bende aynı paraya yaptırdım.umarım beğenmişşsindir.
    Tmm ses sorunu mustafa abiden kaynaklanmıyo onu geçtim.Ama işçiliğini pek beğenmedim.Boruların çıkış kısmını 45 derece kesmesini istedim.Makinada kestireceğini söyledi sonra baktım taşlama ile kendi kesiyo.Keserken uç kısmını hafiften çizdi.Ve sağdaki egzos V gibi oldu.Onuda söyleyince düz gidiyo sola çekersem somunlara değer gibi cvplar vererek geçiştirdi.

Uğur Avsr
    SERBEST
     DD250E6C daytona 2013
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    benimkinide taşlamayla kesti yumurta seklinde yaklaşık 45 dereceye yakın.borular zaten orjınalinden 10 cm kadar uzun olmadı tanıdığın başka bi ustaya kestirebilirsin çok kolay sökülüyor egzozlar.ufak bi kaç çizik benimkindede vardı ben çok önemsemedim.ama beğenmediğine üzüldüm keşke denk gelseydik karşılaştırma imkanın olurdu neyse bu ay sonu fuar var orda bakarsın diğer egzozlarada.kal salıcakla.
    Tmm ses sorunu mustafa abiden kaynaklanmıyo onu geçtim.Ama işçiliğini pek beğenmedim.Boruların çıkış kısmını 45 derece kesmesini istedim.Makinada kestireceğini söyledi sonra baktım taşlama ile kendi kesiyo.Keserken uç kısmını hafiften çizdi.Ve sağdaki egzos V gibi oldu.Onuda söyleyince düz gidiyo sola çekersem somunlara değer gibi cvplar vererek geçiştirdi.

sezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SEZAR PEPE
    öğretmen
     DAYTONA
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar! Boru Eksoz için, bizim okuldan belgelerini almış iyi ustalardan bir eksozcu ile görüştüm. Yapılacak eksozu gösterdim. Kaliteli malzemeden istenildiği gibi yapılması karşılığında bizim forumdan gelenlere 175 TL'ye anlaştım. isteyen arkadaş yaptırabilir.
    Yeri kolay, Seyrantepe'nin girişinde eski sanayi var, oradaki Dominos Pizzanın yanındaki Kardeşler Eksoz.

Sayfa 11 Toplam 47 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)