Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

FURKAN SAMARA
    öğrenci
     regal raptor spyder
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

regal raptor spyder sorularım var

merhabalar,2.günüm itibariyle 2014 model regal raptor spyder sahibi oldum.Alır almaz yaklaşık 300 km bir yol geldim,ilk uzun yolum olmasına rağmen ekipmanlarımın eksikliği yüzünden biraz üşümeme karşın gayet keyifli bir sürüş oldu.Motorda dikkatimi çeken asıl mesele debriyaj kolunun sertleşmesi ve vitesin geçmemesi idi.Yol boyunca bunu sık sık tekrarladı.Çözüm olarak vitesi, ön ve arka freni sıkıp yavaşlayarak boşa geçirdim.Bunun nedeni nedir?şimdiden teşekkürler
    cicada (17.Eylül.2018) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Furkan aramıza hoş geldin yeni Spyder'in hayırlı olsun keyifle kullan inşallah
    Debriyajın tam ayırmıyor olabilir öncelikle debriyaj manetinden ayarını kontrol etmek gerek ayarda sorun yoksa debriyaj balatasında sorun olabilir kontrol etmek gerek kolay gelsin
    cicada (17.Eylül.2018) Bunu beğendi.

FURKAN SAMARA
    öğrenci
     regal raptor spyder
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Teşekkür ederim,yarin ilk işim sanayide onu sormak olacak ilginiz için teşekkürler��
    CELİL (16.Eylül.2018) Bunu beğendi.

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    Furkan yeni motorun hayırlısı olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
    Büyük motorlardan anlayan bir tamirciye gitmeni tavsiye ederim.
    Zafer (18.Eylül.2018) Bunu beğendi.

FURKAN SAMARA
    öğrenci
     regal raptor spyder
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Teşekkür ederim allah sizede kazasız belasız binmeyi nasip etsin.Bugün bir ustaya debriyaj sorununu göstermeye gittim,motoru kullanıp görünürde bir sorun yok dedi binmeye devam et dedi.Ancak şanzıman da dişlilerin aşınmaya başladığını hissettim gibisinden bir şey söyledi.2014 modellerde şanzıman problemi oluyor mu? Ve bugün motorumda trafikte bazen 1 e geçirmek te zorluk yaşıyorum.Cevaplarsanız sevinirim
    cicada (18.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    Alıntı furkanesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim allah sizede kazasız belasız binmeyi nasip etsin.Bugün bir ustaya debriyaj sorununu göstermeye gittim,motoru kullanıp görünürde bir sorun yok dedi binmeye devam et dedi.Ancak şanzıman da dişlilerin aşınmaya başladığını hissettim gibisinden bir şey söyledi.2014 modellerde şanzıman problemi oluyor mu? Ve bugün motorumda trafikte bazen 1 e geçirmek te zorluk yaşıyorum.Cevaplarsanız sevinirim
    Merhaba
    Şanzuman problemi hemen hemen her modelde var. Normale göre daha gevşek zincir kullanmaya özen göster. Sert ve keskin kalkışlardan uzak durmaya çalış. Zincir bakımlarında ön dişliyi sökerek milde boşluk oluşup oluşmadığını kontrol et. Motor yağ bakımlarını aksatmadan yapmaya çalış. Daha uzun süre kullanabilirsin....

1 e geçmekte zorlanman konusunda anlam veremedim.
    Zafer (18.Eylül.2018) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Şanzuman dişlileri ile 1'e geçmeme birbiriyle bağlantılı değil 1'e geçmeme genelde debriyaj ayarı bozuksa veya debriyaj balatası aşınmışa zayıflamışsa yapar bence o makine debriyaj ayarı istiyor gibi ayar çok basit anlayan bir kişi 5 dakikada yapar ama ayar ile düzelmiyorsa debriyaj balatasının ömrü bitmiş olabilir kolay gelsin
    cicada (18.Eylül.2018), FouL (20.Eylül.2018), Zafer (18.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Muhtemelen debriyaj cok gevsek. Kola basiyosun yarisi anca boslugu aliyor gibi geldi bana. Gerdirince gecişler duzelir. Birde ben yag degisimi yaptim motul yag kullandim vites gecisleri harika oldu.
    Tekerine tas degmesin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (20.Eylül.2018), cicada (20.Eylül.2018), FouL (20.Eylül.2018) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

FURKAN SAMARA
    öğrenci
     regal raptor spyder
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    merhabalar,öncelikle sorduğum sorulara sabırla cevap verdiğiniz için teşekkürler .Motosikleti bugün ustaya götürdüm ve debriyaj ayarını yaptıktan sonra daha geç kavramasını sağlayarak debriyaj ayırmama sorununu çözdü.Ancak debriyaj neredeyse sonunda ayırıyor bunun bir sıkıntısı olur mu?Usta debiryajı ayarladıktan sonra bu seferde ara gazı verdiğim zaman rolantiye düştüğü anda motor istop ediyor bunun sebebi nedir?Ve geçenlerde gaz elçiği tam benzinin bittiği sırada sürekli dönmeye başladı,biraz kurcalamayla dişlisini buldum ama gaz tepkimesinde bayağı bir boşluk var bunun kendim halledebileceğim şekilde bir çözümü var mı? Ön amörtisorun sol kısmında keçeden yağ kaçırıyor,Ustaya bunu nasıl halledebiliriz diye sorduğumda amörtisörün değişmesi gerektiğini ve fabrikadan keçe sipariş edilip olabilirmiş.Ücretini sorduğumda 250 tl ye yaparız dedi.
    cicada (25.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    Alıntı furkanesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,öncelikle sorduğum sorulara sabırla cevap verdiğiniz için teşekkürler .Motosikleti bugün ustaya götürdüm ve debriyaj ayarını yaptıktan sonra daha geç kavramasını sağlayarak debriyaj ayırmama sorununu çözdü.Ancak debriyaj neredeyse sonunda ayırıyor bunun bir sıkıntısı olur mu?Usta debiryajı ayarladıktan sonra bu seferde ara gazı verdiğim zaman rolantiye düştüğü anda motor istop ediyor bunun sebebi nedir?Ve geçenlerde gaz elçiği tam benzinin bittiği sırada sürekli dönmeye başladı,biraz kurcalamayla dişlisini buldum ama gaz tepkimesinde bayağı bir boşluk var bunun kendim halledebileceğim şekilde bir çözümü var mı? Ön amörtisorun sol kısmında keçeden yağ kaçırıyor,Ustaya bunu nasıl halledebiliriz diye sorduğumda amörtisörün değişmesi gerektiğini ve fabrikadan keçe sipariş edilip olabilirmiş.Ücretini sorduğumda 250 tl ye yaparız dedi.
    Rolanti ayarın ne durumda ona bak. çok düşükse stop etmesi normal. Karbüratör ve hava filtresi temizliğinide kontrol et.
    Amortisör keçesi değiştirilebilir. Fiyat konusunda bilgim yok.
    Geçmiş olsun...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)