Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ön Far

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    vışşş ne ettin sen imparatorum zaptiyem... acaip bi formül bulmuşun .. ne dielim ...bi dene bakalım .. bizede haber ver.. biz onun aklımızda tutana kadar birmi ikimi .. bir iikimi.. zaten iki aküyüde bitiririz.... :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Baba sanada yaranılmıyo ya :P azcık zihni sinir procesi yapcas şurda, destek beklerken köstek oluyon, insan dur 1 kol 2 düğmede ben ekliyim der, sonra işi büyütüp özel üretim regal yapmaya başlardık belki :D

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Bu Topiği uzun zamandır okumamışım, far işini çok basit bir yöntemle çözdüğümü biliyorsunuz şu an araba farı gibi aydınlatıyor hemde 35Watlık H4 le orjinal far ampulünün gücünde yani.

ÖNCE ŞUNU HERKESİN BİLMESİ GEREK bizim motorların elektrik tesisatı çok zayıf fakat buna karşılık çinli hiçte kendisinden beklendiğini yapmamış tesisatı çok basit yapmış ve rölelerle de donatmış, hele bütün kablo dağıtımını far tasının içine koymamışmı inanın çok hoşuma gitti o yüzden kablo inceliğinden başka tesisatta bir enayilik yok.

Motosikletin aslında tek kusuru şarjının zayıf olması bunun nedenide arabalardaki gibi alternatör dinamosu olmayışı, şarzı bizim motorlar manyatoyla yapıyor, bunun iyi olduğu nokta akünü sök motor iterek çalışıyor ve istediğin yerede git farları açmadığın sürece aküsüz manyato yardımıyla istediğin kadar KM yapabilirsin, kötü tarafı motora bağladığın ekstra şeyler aküyü bitiriebiliyor, yeterli şarj olmadığından bir müddet sonra sorunlar başlıyor, işin ana fikri bu, hani şu havuz problemleri vardıya havuzu dolduran musluktan akan sudan fazla alttan su alırsan havuz bir müddet sonra boşalır susuz kalırsın.

Ben farımın içini komple değiştirdim, FARBA marka far içi aldım (Cam ve iç aynası beraber) benim far içini söküp far çerçevesine bu far içini monte ettim, ayakları tam uymadı ama biraz uğraşınca uydu, bu far içinin aynası saç, odaklaması mükemmel, ampuluda H4 artık hiçbir sorun çıkartmıyor, gece uzun yolda kendimi araba kullanıyormuş sanıyorum.KESİN ÇÖZÜM BU.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Mimarlık
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı
    Ben farımın içini komple değiştirdim, FARBA marka far içi aldım (Cam ve iç aynası beraber) benim far içini söküp far çerçevesine bu far içini monte ettim, ayakları tam uymadı ama biraz uğraşınca uydu, bu far içinin aynası saç, odaklaması mükemmel, ampuluda H4 artık hiçbir sorun çıkartmıyor, gece uzun yolda kendimi araba kullanıyormuş sanıyorum.KESİN ÇÖZÜM BU.
    Müslüm baba bu Farba marka far icini nerden bulabiliriz?...:?:
    biz bugün motoru altan motora bıraktık bakım icin...far olayını arastırayım demisti...eger yapabilirsek bizde bu cözümü kullanalım...

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Ya arkadaşlar bakın aklıma ne geldi benim, 8-9 ay önce çalışıyorum işteyim taksimde, iş bitti paydos edicez bir tane kanuni chooper gördüm meydanda anıtın orda yani, çocuk üzerinde oturmuş biriyle sohpet ediyordu, sonra motoru çalıştırdı ve farlarını yaktı, aman allahım one dedim ya birden, farları yakmasıyla kıskançlıkla beraber benim gözleriminde parlaması bir oldu, delikanlı hareket etti ve uzaklaşmaya başladı, bende minibüsü çalıştırıp düştüm peşine hemen, neyse kırmızı ışıkta yakaladım bunu ve açtım camı hemen, far ampülünü sordum h4 beyaz ışıklı ampül falan mı taktırdın diye, hayır abi zenon far demezmi bana, nasıl yani dedim kardeş, tek balastla zenon far abi dedi, inanın o farın beyaz ışık hüzmesiyle beraber yere bıraktığı beyaz ışığı görseniz ağzınızın suları akardı, şimdi gelelim sadede, demekki bir kanuni zenon farı çalıştırabiliyorsa bizim aslan öttürür diyorum, çünki bildiğim kadarıyla bu farlar ısındıkça çektiği akım çok azalıyor, maliyete gelince tahminine göre 400 e patlar gibime geliyor belkide aşar, değermi sizce arkadaşlar, ama gerçekten çok hoş ve etkili bir aydınlatmaydı.

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    çok para baba ne ettin sen yine karıştırdın ortalığı... :mrgreen: :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Okan baba parayı bulayım, kendi motorunu kendin yapacaksın, sen sadece istediğini söyleyeceksin bende sana onu getiricem hemen parça olarak, kendi kendine custom chopper yani, ne yaptıysam yaranamadım valla ya :D :D :D

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    zabtiyem kıymetli kanun adamım.. sen fazla discovery seyretme babo...yine karıştırdın ortalığı... ben biliom zatti sen karışılığı seviyon.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bi de adam akıllı bi işten bahset be zabtiyem imparatorum.... :mrgreen: :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Tamamdır şefim hemen akıllı bir konu düşünmeye başlıyorum, yoksa yeycez fırçayı ;) :D

cenkerdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cenker demir
    muhasebe
     RR-250 E9 ( 34 PSF 41 )
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Question

arkadaşlar konu hortladı biliyorum
    ama sorum geldi ne yapayım
    abiler osram nigh breaker taktım gene olmadı far tası kötü çok cins bir yerde acaba bizimkine uygun daha büyük tas takan varmıdır h4 uyumlu büyük tas olurmu tası alsam ilerdede olsa monte etmek sıkıntı olucak kablolar yetmeyecek
    olmadı zenona çeviricem makinayı far tasını halledebilirsem
    yardımların efendileri soruların efendisi yardımlarınızı bekliyor :mrgreen::mrgreen:
    Zihin Fukara Olunca Fikir Ukala Olur.

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)