Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7

Fazer + Ege + Yılbaşı = "Küçük bir kış kaçamağı..."

Herkese selamlar motordaşlar; sayın "yolda gördüğümde selam verdiklerim" , saygıdeğer "aynı yola baş koyduğum güzel insanlar" :mrgreen:

1-2 saat önce tamamladığım bir turumun da başlığını ayağımın tozuyla (Tekerimin tozuyla :dil: ) açayım dedim. Çünkü üzerimde bi yük olacak zamanla... Sebebi de, bu turumda birçok arkadaşımı göreyim, tanışalım, hatıralar edinelim dedik. Ki bu kişiler Fazer kardeşliği de diyebileceğimiz benim gibi Fazer tutkunu olan arkadaşlar :|

Kısaca bahsetmem gerekirse. 28 Aralık Cumartesi gününden başlayıp 1 Ocak Çarşamba gününe kadar süren, 1500km tepilen, 6 farklı şehirden Fazer severleri bulunduran ve bunların dışında da karmakarışık bir tur diyebiliriz. Anlatım ve fotoğraflara geçeyim ki daha fazla saçmalamıyım :lol:

Yola çıkıp ilk durağım olan Bursa'da ÇEL1KYELEK'e uğrayarak soluklanıyorum. Birer kahve içip laflıyoruz. Çok nazif bir insan Halil hocam. Hoş sohbetin için tekrar teşekkürler.

Eee günler kısa tabi, fazla zaman kaybetmeyip Bursa'dan ayrılıyorum. İstikamet Balıkesir. Yolda Susurluk'ta ufak bir mola verip ozgurakman'ı arıyorum, buluşmak için gerekli görüşmeyi yapıp hemen yanında bitiveriyorum :mrgreen: orada turumun ortalama hızının 150km/h olduğunu öğrendi ve biraz şaşırdı sanıyorum. :mrgreen: normalde uzun sürüşlerimde daha sakin seyrediyorum tabi fakat dediğim gibi, günler kışın kısa olduğundan iyi programlamam gerekiyor. Bu da tempolu olmayı gerektirdi tabi.. yay/ada (Halk ağızıyla yaylada haline gelmiş) avm'de kırk yıllık hatrımızı da fincanlara yazıyoruz. Özgür oldukça teknik bir insan. Araştırmacı ruhlu olduğu ve el emeğine önem verdiği ortada Orada söylemeyi unuttum sanırım. S2 çamurluğunu S1'e (orjinal şekilde) entegre edebilirim. Yeter ki elimde numune olsun

Yolcu yolunda gerek. Sıradaki durağım da son anda Manisa oldu. "Bana da uğra, darılırım" diye yoldayken bana ulaşabilen Ahmet üstadımla da çok şükür tanışabildik. Tecrübeli bir insan, daha bol bol görüşüp tecrübelerinden faydalanmak isterim :cat: Bu arada motorları değiştik ve bir süre bana eşlik etti.. Fazer 8'i bir kez daha bana hatırlattık hocam, ne diyim ben sana. En sonunda aldıracaksınız bir tane de bana :mrgreen:

İlk sığınacağım liman İzmir. Tabiiki mkaptan nickli nam-ı diğer traktörcü Mustafa'ya konuşlanıyorum. Gelecek başka zaman bulamadın mı olm. diyerek beni evine kabul etti. (Nasıl bir çelişkiyse ) Annesi babası olsun eşi Birsen olsun, çok iyi insanlar. Allah hepsine uzun ömür versin kardeşim. Hepsine çok selamlarımı ilet tekrardan. Dur emrah moduna da gireyim. Bana sıcak yuvanızı açtınız elinizlen doyurdunuz. Hatta doyurmakla yeinmediniz, al bundan da ye bundan da bundan da diye diye obeze çevirdiniz. Allah sizden razı olsun aaabi [smilie=greencolorz:

Tabi Mustafa bize boyoz kahvaltısı da sundu saolsun. Kendisi Fazer'ını gaddar bir şekilde sattığı ve vstrom arayışında olduğu için bana artçı olmakla yetindi garibim. Umarım sana iyi şoförlük yapmışımdır da keyif almışsındır birader. Yoksa arkamda neler yaptığını o sırada göremediğimden bilmiyorum yani

Mustafayla Şirince - Selçuk - Kuşadası gibi egzantrik bir tur gerçekleştirdik. (Sonrasında tabi Kuşadasına ayrı geçiş yaptım)

Şirince sonrası Kuşadası...

Mustafa'dan sonra sırnaşacağım kişi Kuşadasının hayalet sürücüsü Aybars oluyor. Biraz gizli saklı takılan bir Fazer tutkunu olduğundan pek tanınmaz ama birçok kişiyi gizli gizli takip ettiğinden iyi tanıyor :mrgreen: motorunu gırtlağına kadar "E-BAY" ile dolduran saygıdeğer kişilik Aybars Kuşadasında bir aperatif işletiyor. Yolu düşen herkese kokoreçini, tavuk sotesini, özel kahvaltısını tavsiye ediyoruz. Dur bi dk, o kahvaltı bana özeldi doğru ya :queen: Senden de Allah razı olsun kardeşcağızım, resmen dolu dolu geçirdik zamanı ya la :?::mrgreen: ama kalaydım iyidi :(

Bu arada adam hemen tavrını koydu. Ben bu motoru böyle pasaklı pasaklı almam Kuşadasına dedi. Sıvadı kolları, parlattı headers'ları :queen: Eline sağlık bre

Öncesi :mrgreen:

Sonrası

Bir Fazer daha bulup 3 silahşörleri oynuyoruz

Bu hafta kardeşcağızlarımın kendi elcağızlarıyla yaptığı çok güzel yiyeceklerden tattık. Elinize sağlık canlar

Ve Aybars'la bazı sanatsal çalışmalara imza attık :mrgreen:

Eee yılbaşını Kuşadasında nasıl geçirirsin... :lol: Gripin konseri ile kuşadasındaki son saatlerimi renklendirdik..

Sakarya'ya geri dönüş yapacağım sabah bir sıkıntımız vardı. Yılbaşı eğlencesini fazla kaçıran bazı kişiler benim motorun dikiz aynasını kırmış. Hoşgörü ile karşılayıp bilerek yapmadıklarını düşünüyorum ve çok da ağır konuşmuyorum kendilerine.. Yani umarım bilerek yapmamışlardır Aybarsla yılbaşı sabahında sanayi sanayi dolaşıyoruz ve sonunda motorlarla uğraşabileceğimiz bir yer buluyoruz. Aybars'ın dikiz aynasını söküp benim motora taktık. Nasıl bir canilik ettim farkındayım ama yapacak birşey yok. (Tekrar saolasın kardeşim...)

Dönüşü gidişten daha soğuk bir süreçle tamamlıyorum. Dönüş süresince birçok motosikletle selamlaştık. Buradalarsa tekrardan selam olsun sayın tekerdaşlarım

Birkaç küçük enstantane ile konuyu tamamlıyayım... Herkese keyifli sürüşler

Saolsunlar kardeşlerim bana küçük süprizler hazırlamışlar. Bunlardan biri de Mustafa'nın bulup buluşturduğu asitli içecek markası olan Cihan şişesi

Fazer gören masum traktörcü Mustafa

Oğlumun panzotlarını ısırayım, yerim onu ben

Bir insan evladı hep mi semirir arkadaşım. Nerede bir boşluk bulsan hemen çök yayıl... Yok yok Fazer'ı satman doğru karar. Çürük Fazer'cıları temizlemeye devam

Güzel güzel geziyoruz, o yollarda viraj da mı yapıyeağhh.. (Filin aklını alırlar :mrgreen

SAYGILAR...
    Konu cihan54 tarafından (02.Ocak.2014 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.
    "CaRPe DieM"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,810
    Beğenilmiş
    5,876
    Cihan emeğine tekerine sağlık anlatım ve resimler çok güzel yılbaşında uzun tur yapan tek kişi oldun MAŞALLAH

Erkan 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan ŞENGÜN
    bisiklet tamircisi + ofisboy
     sattım
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Kardeşim tekrar hoşgeldin evine,

yanlız konuyu buraya açmadan önce başka bir forumda gördüm ordan okudum hepsini (demekki biz 2. plandayız ):mrgreen::mrgreen:

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    Vallahi çok ca gıpta (itiraf ediyorum) ufacıkda kıskanarak takip ettim
    Tekerine taş değmesin kardeşim
    Sayende motoruna hasret motorcular olarak biraz açlığımız gidiyor

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı Erkan 28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tekrar hoşgeldin evine,

yanlız konuyu buraya açmadan önce başka bir forumda gördüm ordan okudum hepsini (demekki biz 2. plandayız ):mrgreen::mrgreen:
    Konuyu diğer forumda hazırlamak daha kolay olduğu için önce orada hazırlıyorum. Her zamanki gibi..

Tabi sen bu konuya bu açıdan bakıyosan ayrı. Ben kışın tam ortasında tek başına 1500km'lik dolu dolu geçirilmiş bir gezi başlığı olarak görüyorum...
    "CaRPe DieM"

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Bekaroglu
    Teknik Eleman
     2005 Honda CBF 600
     Eskişehir
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    16
    Taktir ediyorum seni cihan abi büyük cesaret.Bazen gerekiyor tek başına yolculuklar.Strese iyi geliyor. İnsan özgür olduğunu bir kez daha anlıyor ve kendini bir sorgulamaya çekiyor.Nice nice güzel gezilere.

Özlemkayra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özlem
    Ön mUhasebe, Ofis
     Presto Home T100
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kıskandımm kıskandımm kıskandım... Bu kadar diyim...
    Bayandan Motorcu Olmaz Diyenlere inat...

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fazlı öztürk
    mekanik teknikeri
     hyosun gt 250 r
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Maşallah arkadaş ne gezmek ne gezmek, Allah daha nicelerine cümbür cemaat nasip etsin :D
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa :(

sinem54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sinem erbay
    öğrenci
     spyder350 sattım yeni motor alacam
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    keyif verici guzel bir gezi olmus tebrikler ;)
    Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya! ..

turq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahim a
    serbest
     RR 250E-9
     BURSA
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    2
    Hep izledik, takdir ettik, olsada yesek dedik
    SIRADAN ÇİNKOKARBON PİL

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)