Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

serkangungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serkan Güngör
    Öğrenci
     Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Emrehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duran Motor'a 2 sene önce birkaç kere gittim. çok da memnun kalmadım ben açıkçası. Bizim motorlara Çinli diye kurye motoru muamelesi yapıyor gibi geldi. Yani "yürüsün yeter" mantığı. Takıntılı ve motorundan keyif almak isyteyen müşteri olduğumu izah edemeyince de vazgeçtim Duran Motor'dan. :|
    Emrehan abi, hakkını yemeyelim bu gereksiz ustaların, sayelerinde kendi motorumuzun

ustası olduk

cagtili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cagatay
    memur
     dd150e2f
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Emrehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duran Motor'a 2 sene önce birkaç kere gittim. çok da memnun kalmadım ben açıkçası. Bizim motorlara Çinli diye kurye motoru muamelesi yapıyor gibi geldi. Yani "yürüsün yeter" mantığı. Takıntılı ve motorundan keyif almak isyteyen müşteri olduğumu izah edemeyince de vazgeçtim Duran Motor'dan. :|
    Bende biraz takintiliyimdir orasını kontrol etti mi şurasına baktımi gibi ( hatta motoru aldım sol on sinyalin çalışmadığını donradan fark ettim birde sol ile sağ sinyal arasında zamanlama farkı var aradım kontrol etmiştik lamba patlamıştır dedi , bir saat içinde lambanın patlaması mümkün mu )

Peki ozaman hangi ustaya gitmek gerek bakım zamanı ?

l
    l
     l
     l
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı cagtili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ozaman hangi ustaya gitmek gerek bakım zamanı ?

Özel mesajını kontrol eder misin?

Uğur Yalçın
    Firma Temsilcisi
     RR 250 E 9B
     avrasya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Perşembe günü hararet müşürü ve radyatör fanı geldi garantiden deyişti tabi 2 nci aynı arızayı vermişti eskiyi sökerken 1 tane vida yerinde yoktu yada hiç takmadılar 2 vidada iyi sıkılmamıştı ve motor yüksek devirlerde zırıl zırıl titreşim yapıyordu benim o vidaları sıkmam için radyatörü komple sökmem lazımdı. İyiki o arızayı yeniden vermişki şuan motordan muhteşem zevk almaya başladım motorda tık yok sessiz hatta vites değiştirme devirlerim bile değişti o titreşimden erken değiştiriyordum şimdi muhteşem oldu. Başında bekledim eski ustaya çok iyi dileklerimi ilettiğim için yapan usta öyle bir sıktıki vidaları neredeyse kaynak yapacaktı.

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı Opie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar ; (Forumda göremedim ama varsa aynı konu kbakmayın)

1)Ankara içinde motorunuzu götürdüğünüz ve tavsiye edebileceğiniz ustanız var mı ?

2)Kendim için aksesuar-malzeme(kask,mont vb) alabileceğim kaliteli ve uygun bildiğiniz bir yer var mı?

Teşekkürler.
    eğer yakınsan abidinpaşada murat motosiklet var murat abide iyi ustadır sağlam adamdır sırf para için bişeyler uydurmaz işinide güzel yapar ama eğer garantiliyse dedikleri gibi ışıl motosiklet yiba çarşısında bide sanırım çankaya taraflarında redline vardı ama ışılı öneriyolar

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre Eren
    Yönetici
     Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bugün genleşme kabındaki antifirizi tamamladık, ancak yeşil antifiriz ile tamamladıkları için (mevcut kırmızı) çamur gibi bir karışım oldu, gözümü çok rahatsız ediyor. Bunu kendim değiştirebilir miyim, bu motorda hava alma vs. nasıl yapılıyor bilen var mı

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı eek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün genleşme kabındaki antifirizi tamamladık, ancak yeşil antifiriz ile tamamladıkları için (mevcut kırmızı) çamur gibi bir karışım oldu, gözümü çok rahatsız ediyor. Bunu kendim değiştirebilir miyim, bu motorda hava alma vs. nasıl yapılıyor bilen var mı
    Merhaba Emre radyatörün antifirizini kendin değiştirebilirsin radyatörün alt hortumunu sökersen içindeki su boşalır sonra hortumu takıp radyatörün ve yedek su deposunun kapağını açıp yeni antifirizi doldurabilirsin sonra kapaklar açık olarak motoru 3-5 dakika çalıştır makina içindeki havayı kendi atar sonra kapakları kapatabilirsin kolay gelsin

ea a
    ba
     RR
     aasd
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Emre radyatörün antifirizini kendin değiştirebilirsin radyatörün alt hortumunu sökersen içindeki su boşalır sonra hortumu takıp radyatörün ve yedek su deposunun kapağını açıp yeni antifirizi doldurabilirsin sonra kapaklar açık olarak motoru 3-5 dakika çalıştır makina içindeki havayı kendi atar sonra kapakları kapatabilirsin kolay gelsin
    Celil abi iyiki varsın

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre Eren
    Yönetici
     Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın kırmızı antifiriz alıp değiştireceğim, yanlız karışım mı yoksa sadece antifiriz mi bilemedim. Castrol kendi sayfasına %50 saf su karışımı olması lazım demiş, ancak forumlarda sadece kırmızı antifiriz koymak gerektiğini yazanlar da var. Karışım bana da mantıklı geliyor ama bilemedim?

ukant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit
    UZMAN
     Regal Raptor DD 250E-9B
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar garantiniz varsa ışıla gidin diyorsunuz ama ben bi sefer hem genel bakımı yapılsın hemde arka frenlere baktırmak için gittim, motorun garantisinin devam ettiğini söylediğim için baştan savdılar gibime geldi. motorun sadece yağını değiştirdiler diğer hiçbir şeyi kontrol etmediler. Arka freni ne zaman kullansam motor bir süre sonra kendini kitliyordu. Hatta o gün ışılın önünde durduğumda da bu kitleme yaşandı. Cevap olarak frene çok bastığımı söylediler fakat sorunun ondan kaynaklanmadığını düşünüyorum. Işıldan çıkar çıkmaz yolda aynı sorun yine baş göstermişti. Ben de o günden sonra ön freni kullanmaya başladım. Ön frende ani bir olayda başıma bela açtı düşün ayak parmağımı kırdım. Şükür iyileştim. Az önce çıkıp motorla biraz turladım. Arka freni denedim sürekli ve hiç ustanın dediği gibi frene abartı basmadım. Kadının yanağını okşar gibi dokundum resmen ama motor yine kitlendi. Eğitim alırken o kadar honda cbf 150 ve ace 125 kullandım fren konusunda hiçbir sorun yaşamadım ama regale geçtiğimden beri fren olayını çözebilmiş değilim. En son ostimdeki duran motoru deneyim diyordum ama burda yazılanlara bakarsak orasının da kalitesi meçhul ve hala regal servisi mi emin değilim. Bu konuda Ankara'dan bana yardımcı olabilecek var mı? Ben korkumdan pek uzaklara gidemiyorum ama isterseniz bi gün meşhur ani buluşmalarımızı etlik civarında yapalım size çay ısmarlayım benim motorda da sıkıntı var mı yok mu onu test ederiz. Ben de ona göre ustaya götürürüm. Ne dersiniz?

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)