Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

jashuaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Veysel TÜRKER
    ithalat
     RR DD250
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    saol talkie bence sende elektirikten anlayan birine götür motoru tesisatı komple gözden geçirsinler. bu olay aküyle konjüktürle alakalı diil çünkü.
    Aşk iki kişiliktir, motosiklette öyle :mrgreen:

Eczacı
     Uşak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    jashuaa dostum bu götürdüğüm kaçıncı elektrikçi bilmiyorum.Kaçak varmış düzelttik diye geri veriyorlar motorumu ve bir hafta içinde akü gene boşalıyor.Deli olucam artık.
    RaptorRider Tolga...

jashuaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Veysel TÜRKER
    ithalat
     RR DD250
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    talkie dostum sanırım bu olay çözülmüyo :( iki hafta önce yalova feste gittim. gidene kadar herşey güzeldi. tam giriş kapısına geldim akü sorunu tekrar başladı. 2 gün boyunca yalova da motoru ittirerek çalıştırdık arkadaşlar sağolsunlar. sonra açtık sigortasını değiştirdik. geri dönüş yolunda biraz ilerledikten sonra yeniden şarj etmeye başladı. şimdi iki haftadır yine sorunsuz gidiyo bakalım hayırlısı.
    Aşk iki kişiliktir, motosiklette öyle :mrgreen:

AHMET UZUN
    ÜNİVERSTE ÖĞR.
     MOTO ZETA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaslar benım moto zeta rally 125 ım var 1 senedir bunu aküsüyle uğrasıyorum. sargıyı degıstırdım olmadı aküyü degıstırdım olmadı. sarj anahtarını degıstırdım olmadı. bujılerı degıstırdım olmadı. fıltre degıstırdım olmadı. motorun üstünde küçük siyah bi heralde sarj dınomosunu degıstırdım olmadı. yanı ne yaptıysam olmadı motor yatıyor. 4 tane falan akü yedi bujı kac tane oldu bılmıyorum sargı bobını en az 5 tane nerdeyse harcadıgım para 1000 ytl ye yakın bunun sorunu ne olabılır sımdı bi akü daha almayı düsünüyorum bu sefer marşı degıstırıcem oda olmassa ısıkları degıtırcem. o da olmassa bu motoru yakarım ben ne olur gercekten anlayan bırı varsa bana yardım ettsın bana bosuna para harcatmayın cunku bıktım para vermekten ılgınıze sımdıden tessekkur ederım herkese ıyı aksamlar.

X__utku__X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Utku Şahin
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Cbf150
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    öncelikle ana sayfada seninle ilgili bi sayfa var.istersen önce kendini tanıtsan daha güzel olmazmı sence.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Korhan B.
    End.Müh.
     Gitti kuzucuk..
     İstanbul - Göztepe (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Arkadaşlar merhaba,
    Niyetim aslında eski konuyu yeniden açmak değil, aynı sorundan müzdarip olduğumdan, yeni konu ile devam edip fikirlerinizi almak. (Gelecekte bende sonrada yaşayanlar olabilir, bilgiler güncel kalsın)

Motoru aldığımdan beri aynı sıkıntı var, sırf bu yüzden bazı gezilere de katılamadım, hatta dün akşam baktım ki gene akü bitmiş.

Ki ;
    Yuasa jel akü almıştım 2 ay evvel. Haftada iki kez çalıştırıyorum , hatta bazen bahçede de turluyorum yok arkadaş , 2. hafta nın 2. çalıştırmasında akü cort.

Tamam zenon da var havalı korna da var ama ben elim korna da gezmiyorum, zenon u da 2-3 dakika çalıştırıp , akü toplamadan açmıyorum. Yani artık yeter diyor insan.

Şayet alternatör (Yani konjektör) arızalı ise bu motorlarda bu parça kolay bulunabiliyor mu? Konjektör sanırım bizim Daytonalarda akünün altında ya da nerede?

Yani bıktım her ay aküyü şarja götürüp, 2 hafta sonra da akünün bitmesinden , bu konuda tecrübeli kardeşlerimizin güncel yorumlarını rica etmekteyim , malum yazılanlar eski.

Gene akü btti :(
    Ederinden fazla değer, adamı soytarı eder...(Kertenkele)

Barış Oral
    Finans
     Daytona DD250
     İzmir / Göztepe
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    13
    Korhan dediğin konu pek tabii enerji tüketimiyle ya da alternatörle alakalı olablir ama, motorun elektronik aksamında bir kaçak olmadığına emin misin ? Bu tarz problemler sonucu akünün + kutubuna bi switch yaptırarak akünün bitmesi tarzı problemleri çözen çok kişiye tanık oldum ?

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı Draven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korhan dediğin konu pek tabii enerji tüketimiyle ya da alternatörle alakalı olablir ama, motorun elektronik aksamında bir kaçak olmadığına emin misin ? Bu tarz problemler sonucu akünün + kutubuna bi switch yaptırarak akünün bitmesi tarzı problemleri çözen çok kişiye tanık oldum ?
    O switch sadece kaçak varsa onun önüne geçer.Motor çalıştığı sırada elektrik üretmiyorsa akü zamanla yine bitecektir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Merhaba Korhan normal şartlarda akü 2 hafta yattıktan sonra bile marş rahat basması gerekir bu durumda
    Özellikle zenon 35 watt üzeri güç çekiyorsa motor çalışsa bile konjektör besleyemez aküden yer ve sonuç akü boşalır test için aküyü şarz ettirdiğinde yani doluyken zenonun + kablosunu aküden ayır motoru öyle yatır 2 hafta sonra akü basarsa zenonu çıkar demektirki sorun zenon ama yine aynı sorun varsa o zaman özellikle alarm varsa onu ve elektirikle çalışan takılan her ekstra parçayı aynı şekilde test etmek gerekir onlarda sorun yoksa akünün sağlam olduğunu düşünerek onu atlıyorum konjektörde bir sıkıntı olabilr yeterli voltajı üretmiyor olabilir veya farklı bir yerden ektirik kaçağı elektiriği çeken bir yer vardır kolay gelsin

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Korhan B.
    End.Müh.
     Gitti kuzucuk..
     İstanbul - Göztepe (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Arkadaşlar öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Konjektörden şüpheleniyoruz, şöyle ki bugün baktılar sistemde herhangi bir kaçak yok.
    Zenon u daha motoru almadan önce sipariş vermiştim buradaki uyarıları göz önüne alarak. 35W istemiştim. O şekilde geldi, Celil Abi alarm yok motorumda...

Aküyü de motor gelir gelmez Nisan ayında Yuasa ile değiştirdim, Jel akü.Yani bu akü bitmesi yüzünden bir çok geziye de katılamadım, dün akşam gene cortladı.

Ki, her hafta bir kere çalıştırıyorum ve otoparkın içinde turluyorum bu işlemler esnasında zenonu açmıyorum bile.
    Açacağım zamanda mutlaka 3-5 dk. yol alıyorum (ilk ısıtmadan da sonra) bu 3-5 dk. yol aldıktan sonra rölantide değil,seyir esnasında açıyorum ki bir anda aküye yük binmesin diye.

Yani illallah ettirdi,ve hep aynı, haftada 1 çalıştırıyoum, 2, haftalık çalıştırmada akü iptal..

Uyumaz motor saolsun bugün git yarın gelci bir arkadaş, sanırım Demirtaş'a götüreceğim son kez aküyü şarj ettirip.

Cevaplayıp ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.
    Ederinden fazla değer, adamı soytarı eder...(Kertenkele)

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)