Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hani bunu ebay'ı :D

aliexpress ve ebay dışındakiler biraz pahalı oluyor

Gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğuş ay
    Diş hekimi
     Honda Shadow 750c
     Kırklareli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Çok bilgilendirici olmuş,teşekkür ederim
    Bence bu başlık kaybolmamalı hep yukarıda kalmalı

Orhakdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Orhan AKDENİZ
    Kameraman
     Regal Raptor Spyder 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Mustafa Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    www.focalprice.com : önerilen sitelerdendir.
    www.ebay.com : alışveriş yapmayan yok gibi
    www.dx.com : sitesini denedim kargo uzun sürdü ama elime ulaştı. Müşreti hizmetleri ilgili
    www.tinydeal.com : önerilen bir diğer site
    www.espow.com
    [URL=www.aliexpress.com [/URL] : alışveriş yapmayan yok gibi
    www.everbuying.com : bilinen sitelerden
    www.bestofferbuy.com
    www.mymemory.co.uk
    http://www.buyincoins.com/
    http://www.lightinthebox.com/
    http://www.iborntoshop.com/
    http://www.seasonmall.com/
    http://www.tradetang.com/
    http://www.chinavasion.com/

Paypal ile ödeme seçeneği olanlarda onu kullanmanızı öneririm, güvenlik açısından bir problem yaşamazsınız.

Bu site güvenli mi sorularını aklınızdan çıkarın, hepsi denenmiş siteler yine de aklınızda soru işareti varsa belirttiğim gibi Paypal kullanın.

Kargo sürelerini göz önünde bulunduramayacağınız acillikteki ürünleri hiç almayın, çünkü bir ayı bulabildiğini hatta bazen geçebildiğini bir kez daha belirtiyorum.

Gümrük olayı ise şu şekilde işler (ALINTIDIR)

Yurtdışından ülkemize gönderilen her ürün mutlaka gümrükten geçer. Gümrük vergileri ve işlemleri ürüne, ürün miktarına, ürün fiyatına ve gönderilen ülkeye göre değişir. Biz bu sayfada sadece posta yoluyla gönderilen ve ticari ürün içermeyen gönderilerin gümrük işlemlerine ve vergilerine değineceğiz. Peki bir gönderi hangi şartlarda ticari ürün olarak kabul edilmez? Eğer gönderi:

Kişinin şahsi veya ailesinin kullanımına mahsus ise,

Gönderi aynı üründen en fazla iki adet içeriyor ise,

Toplam değeri 1.500 eurodan fazla değil ise,

Toplam ağırlığı 30kg'yi geçmiyor ise,

Kişinin son iki ayda teslim alacağı ilk veya yıl içinde alacağı beşinci gönderi ise ticari ürün olarak değerlendirilmez ve aşağıdaki şekilde vergilendirilir. (Gönderinin ticari ürün olarak değerlendirilmemesi için iki ayda en fazla 1 yıl, içinde en fazla 5 sipariş vermelisiniz)

Ürün bedeli 75 eurodan az olan ürünler gümrük vergilerinden muaftır ve gümrüksüz olarak adresinize kadar gelir. Örneğin 70 euroluk bir ürünü satın alıp 20 euro kargo öderseniz, ürüne ödediğiniz tutar 75 euroyu geçmediği için hiçbir gümrük vergisi ödemeden adresinize kadar gelir.

Ürününüzün gümrük vergilerinden muaf olması, gümrüğe tabi olmayacağı anlamına gelmez. Gümrük memurları gelen paketin içeriğini ve gönderinin gerçek kıymetini kontrol etmek isteyebilir ve bu maksatla ürünü denetleyebilir. Bu durumda bulunduğunuz ildeki PTT müdürlüğüne giderek 3 tl civarında masrafı ödeyerek ürünü alabilirsiniz. Bazı illerde bu ücreti kapıda ödeme imkanını da sunuyorlar.

Fiyatı 75 euro ile 1.500 euro arasında olan ürünler için tek ve sabit oranda gümrük vergisi ödenir. Bu vergi oranı Avrupa Birliği'ne üye ülkelerden gelen ürünler için %18, diğer ülkelerden gelenler için ise %20'dir. Burada vergilendirme oranına kargo ücreti dahil değildir. Örneğin Amerika'dan aldığınız 1.000 euroluk bir ürünü getirmek için 400 euro kargo dediğinizi düşünelim. Bu durumda %20'lik vergiyi sadece 1000 euro için ödersiniz.

Yukarıda açıkladığım gümrük vergileri ticari olmayan ürünler için geçerlidir. Eğer aldığınız ürünün değeri 1500 eurodan fazlaysa, paket içerisinde aynı üründen 2 taneden fazla varsa veya gelen paket 30 kg'den ağırsa ticari ürün olarak değerlendirilir. Bu durumda ürünlerinizi almak için gümrük komisyoncusu tutmanız ve ürün değerinin ortalama olarak %50'si civarında vergi ödemeniz gerekir.

Bazı ürünlerin ithalatı yasak olup bazı ürünlerin ithalatı izne tabidir. İthali izne tabi olan veya yasak olan ürünler tek bir yasal düzenlemede belirtilmediği için tam olarak hangi ürünlerin yasak veya izne tabi olduğunu bilmiyorum. Bildiklerim ise aşağıdadır.

İthali Yasak Olan Ürünler: Cep telefonu, uyuşturucular, ateşli yivli setli silahlar, gece görüş dürbünleri

İthali İzne Tabi Ürünler: Gece görüş ve mesafe ölçme özelliği olmayan dürbünler, tüfek dürbünü, çakı, havalı tüfek

(Bunlar dışında radyo özelliği olan ürünler için ek olarak TRT bandrolü alınması gerektiğini okumuştum. Radyo özelliği olan bir ürün getirtmediğim için bu konuda bilgim yok. Konu hakkında bilgi sahibi olursam bu bölümü güncelleyeceğim.)

Posta yoluyla gelen ürünlerin gümrüklemesi ile ilgili düzenlemeler sık sık değiştirilmektedir. Bu değişiklikleri hemen farkedip sitemi güncelleyemeyebilirim. Bunun farkında olmanız ve siparişiniz öncesi gümrük kanunlarında değişiklik olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

SAygılarımla bir hayır duaya bakar...
    Ellerine sağlık üstadım mükemmel bi başlık olmuş faydalandım

ukant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit
    UZMAN
     Regal Raptor DD 250E-9B
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ben ebuy dan ufak tefek şeyler çok aldım. aldığım 2 şey dışında problem yaşamadım. onlarda niye gelmedi bilmiyorum. bisiklet için led ışık sipariş etmiştim. gümrükte takılcak bir durumda yok fakat bana herhangi bir uyarı da gelmedi. Firmayla görüşüp paramı iade etmelerini söylemiştim. merak ettiğim gümrükte takılma durumunda ya da ptt de bekleyen ürünlerde sizle iletişime geçiliyor mu yoksa biri gelip sorana kadar o ürün orda bekliyor mu?

Gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğuş ay
    Diş hekimi
     Honda Shadow 750c
     Kırklareli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    UCANLAZ abimin tavsiyesiyle buraya da yazayım,
    Wemoto.com da seçenekler arasına eklenebilir,ürünler kalitel uygun fiyatlı,ingiltereden geliyor,15 günden fazla sürmüyor,her siparişte tracking number veriyorlar,

Ben hava filtresi almıştm 8 gün sonra yanlış geldi,yenisi yolladılar hemen ve yanlış gönderileni geri almadılar,bir de yeni yolladıkları daha ucuzdu,para farkını da iade ettiler,

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Arkadaşlar güncel olarak kaşk,mont,çizme,sissy bar,far,yedek parça gibi ürünleri aldığınız bir yurtdışı site var mı ? Aliexpress pek cazip gelmiyor.Oradan ürün alıp sıkıntı yaşan da yaşamayan da arkadaşlarım oldu.Riske girmeden alışveriş yapmak en güzeli.Sizin satın almak için önerdiğiniz güvenilir siteler hangileri dir ?
    Raci06 (08.Mart.2019) Bunu beğendi.

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,401
    Beğenilmiş
    2,868
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar güncel olarak kaşk,mont,çizme,sissy bar,far,yedek parça gibi ürünleri aldığınız bir yurtdışı site var mı ? Aliexpress pek cazip gelmiyor.Oradan ürün alıp sıkıntı yaşan da yaşamayan da arkadaşlarım oldu.Riske girmeden alışveriş yapmak en güzeli.Sizin satın almak için önerdiğiniz güvenilir siteler hangileri dir ?
    Eray görmeden net üzerinden yapılan alışverişlerde beden uyumunda sorun çıkabilir, öncelikle marka beden belirlendikten sonra net üzerinden en uygun fiyatlisi alınabilir, sana tavsiyem idare eder bir üründen ziyade sürekli kullanabileceğin kaliteli bir ürünü bir kez alman, ben 3. Eldivenimi kullanıyorum, ucuz olsun idare ederim diyerek böyle oldu. Üçünün fiyatını birlestirsen kaliteli bir eldiven alınırdı.
    AliExpress üzerinden ben ekipman almadım, genelde Aralık Ocak aylarında motomax ve motobikeavm siteleri yüzde 50 indirimler yapıyor, bu siteler takip edilebilir. Kolay gelsin

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (08.Mart.2019), Eray Aksoy (08.Mart.2019), erkopaşa (08.Mart.2019) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı newmoon06tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray görmeden net üzerinden yapılan alışverişlerde beden uyumunda sorun çıkabilir, öncelikle marka beden belirlendikten sonra net üzerinden en uygun fiyatlisi alınabilir, sana tavsiyem idare eder bir üründen ziyade sürekli kullanabileceğin kaliteli bir ürünü bir kez alman, ben 3. Eldivenimi kullanıyorum, ucuz olsun idare ederim diyerek böyle oldu. Üçünün fiyatını birlestirsen kaliteli bir eldiven alınırdı.
    AliExpress üzerinden ben ekipman almadım, genelde Aralık Ocak aylarında motomax ve motobikeavm siteleri yüzde 50 indirimler yapıyor, bu siteler takip edilebilir. Kolay gelsin

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi,mont,çizme gibi tekstil ve giyim ürünleri lafın gelişi yazıldı.Bahsettiğin gibi onları görüp,deneyerek almak çok daha doğru.Ben daha ziyade aksesuar ve şimdi aklıma gelmeyen malzemeler için sormuştum daha ziyadesiyle.Bahsettiğin sitelere baktım.Ürün yelpazesi çok da geniş değil gibi.Yani her ürünü belki burada bulamayabiliriz veya dışarıda daha fazla alternatif ürün bulabiliriz diye düşündüm ?

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)