Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ugur Özğan
    Öğrenci
     Regal raptor 250
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Şanzuman Sorunu YENİ!

Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 2 gün önce antalyadan olimposa bir gezi yaptım. olimposa gidenler bilir. Dönüşte uzun bir çıkışı vardır. Herneyse, Bu yokuşu çıkarken 2. viteste biraz zorlandığında boşa atmaya başladı. Orda eyvah dedim. Herneyse 2. viteste hiç kullanmadım motoru. Antalyaya döndüğümde neyi var diye bakmak için motoru denedim. 2. viteste çok zorlamadığın takdirde birşey olmuyor fakat 2. viteste birazcık gazı açtığımda boşa atıyor. Ustaya götürdüm. Hilallerden kaynaklanıyor. Tamamen bütün takımın değişmesi lazım deyip parça fiyatını 450 lira dedi. işcilik vs ile 600 lira olacak. Motorum dana 4500 kmde. 2. sahibiyim. 2500 kmde aldım motoru. Şimdi sorularım ise ;

1- Bu şanzuman sorununu halletmenin başka yolu varmı?
    2- Öğrenci insanım ve motoru alana kadar canım çıktı. 4500 kmde ki motor neden böyle yapar?

Arkadaşlar çaresizim ve cebimde o kadar param yok. Bir yol gösterin lütfen.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Motorun kaç model? Garanti süresi bitti mi?
    "CaRPe DieM"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Merhaba uğur geçmiş olsun hilal'ler zorlama ile yamulup bozulabilen parçalardır ama o kadar pahalı degil seti 120 tl yukarıda linki olan demirtaş motosikletin linkinden bakabilirsin
    genel olarak tamircinin istediği fiyat çok yüksek

Ugur Özğan
    Öğrenci
     Regal raptor 250
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Motorum 2012 model. Fakat garantisi devam ettirsede servisi bir tarafını yaparken tekrar gelsin diye diğer tarafını bozdugundan ve bakım ücretini çok çok fazla söylediğinden bakımlarına götürmeyip başka bir motorcuda yaptırdım.

Celil bey çok teşekkür ederim. Çok mutlu bir haber verdiniz bana. Kara kara işin içinden nasıl çıkacagımı düşünüyordum.

Fakat kendi motorcum(regal servisi değil) Parçalar tek satılmadığından bütün setin değişmesi gerektiğini söylediler bana. Bu sorunda değişmesi gerekirmi? Yani sadece hilalleri değiştirerek kurtarabilirmiyim?
    Konu apocahpto tarafından (01.Mayıs.2014 Saat 20:02 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Alıntı apocahpto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorum 2012 model. Fakat garantisi devam ettirsede servisi bir tarafını yaparken tekrar gelsin diye diğer tarafını bozdugundan ve bakım ücretini çok çok fazla söylediğinden bakımlarına götürmeyip başka bir motorcuda yaptırdım.

Celil bey çok teşekkür ederim. Çok mutlu bir haber verdiniz bana. Kara kara işin içinden nasıl çıkacagımı düşünüyordum.

Fakat kendi motorcum(regal servisi değil) Parçalar tek satılmadığından bütün setin değişmesi gerektiğini söylediler bana. Bu sorunda değişmesi gerekirmi? Yani sadece hilalleri değiştirerek kurtarabilirmiyim?
    uğur özel mesajda dediğine göre kople dişli takımınında değişmesi gerekiyor o zaman masraf büyür işlem komple şanzuman yapımına girer ve maliyeti ustanın dediği fiyatları bulur tek şanzuman dişlisi satılmıyor set olarak satılıyor ama bir firma tek dişli satışı yapıyor ama 2010 modele kadar olan blansörsörsüz eski kasaların dişlisi var fakat yeni kasanın dişlisinle uyabilir araştırmak lazım firmanın linkini yapıştırıyorum http://www.deltamotorluaraclar.com/i...ry&path=60_117
    Bunun dışında 2012 model spyder'lerde bir partide montajdan kaynaklanan 2 'ci vitesten atma olayı oldu dişli değiştirmeden onlar garantiden yapılıyor sende servise git garantiden değişmeleri için rica et işallah kabul ederler

decimate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emir Tanrıverdi
    işletmeci
     DD-250E
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Ugur gecmis olsun. Sanziman hakkaten problem....
    CELIL Abi degilimki bileyim...

At first it was until it rains, after a while it came to until it snows, and now its until we die

Falan filan Juventus Milan Ishhhhh ;)

Ugur Özğan
    Öğrenci
     Regal raptor 250
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hepinize çok teşekkür ederim ilginiz için. Özellikle Celil bey'e çok teşekkür ederim. Beni az önce arayıp yarım saate yakın bu sorun hakkında bilgi verip, nasıl uygun bir çözüm bulabileceğimi anlattığı için. Yarın ustama gidip motoru açtıracağım. Ona göre gelişmelerin tamamını buraya yazacağım. Yazayım ki benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar bu konu hakkında bilgilensin. Tekrardan hepinize çok çok teşekkür ederim.

mrtckrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat cankurt
    subay
     250 E 10
     Ankara ŞEREFLİKOÇHİSAR
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    uğur birşey soracağım motor bloğun rengi siyah mı gri mi?
    belki sorunlu üretilen seriyi bulabilir ve sahiplerini uyarabiliriz
    garantileri bitmeden insanlar hilalleri değiştirirler....

Ugur Özğan
    Öğrenci
     Regal raptor 250
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı mrtckrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uğur birşey soracağım motor bloğun rengi siyah mı gri mi?
    belki sorunlu üretilen seriyi bulabilir ve sahiplerini uyarabiliriz
    garantileri bitmeden insanlar hilalleri değiştirirler....

Eğer böyle kronik bir sorun varsa gerçekten uyarmakta fayda var. Motor blogu gri.

Ugur Özğan
    Öğrenci
     Regal raptor 250
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar motordaki sanzuman sorununu hallettik. Kendi şahsi motorcum. Regal raptor servisiyle görüştü. Servisle uzun süredir bir tanışıklılığı var. O yüzden rica etti nasıl masrafsız bir şekilde halledebiliriz diye. Ben yanlarında yoktum. Tornacıya gidip yaptırmışlar. toplamda 250 TL masrafı oldu bana. Fakat servis garanti vermiş. Artık üstünde tepinse bile bir sorun olmaz diye. detaylı bilgi terimlerden pek anlamadığım için aklımda kalmadı. Yarın motoru toplamaya başlayacağız.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)