Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789

TT Custom Gebze’de motosiklet fabrikası kurdu

TT Custom Gebze’de motosiklet fabrikası kurdu

Dünyanın en önemli motosiklet üreticilerinden TT Custom Gebze’deki Otomotiv Sanayi Bölgesi’nde fabrika kurdu. Fabrikada ilk yıl 150, ikinci yıl 450 kişi istihdam edilecek. Gebze’de üretilecek ilk motosikletlerin 2015 yılında Cenevre Fuarı’nda dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

2005 yılında Tarhan Telli tarafından kurulan ve son olarak ‘Cehennem Melekleri 3’ filmi için ürettiği motosikletlerle gündeme gelen Fütürist Alphan Manas ve Ferrari’nin eski Türkiye Genel Müdürü Orhan Ülgür’ün ortak olduğu TT Motor seri üretime geçiyor.

2005’te kurulan ve TT Motor, ‘TT Custom Choppers’ konsepti altında her biri tek bir adet olarak kisiye özel tasarlanmış el yapımı Türk malı Chopper motosiklet üretimi yapıyor. İnavasyonu ön planda tutan şirket dünyada ilk kez üretilen 2 tekerleği 3 tekerleğe 1 saatte çeviren dönüşüm kitini geliştirdi. Motorlarında geri vitesi de geliştiren şirketin müşterileri arasında slyvester Stallone, Brad Pitt, Wesley Snipes, JaysonStathem ve Patrick Huges gibi uluslararıası isimlerle Şafak Sezer, Beyazıt Öztürk, Kenan Doğulu, Hidayet Türkoğlu, Kenan Sofoğlu, Volkan Demirel gibi ünlü isimler yer alıyor.

Kaynak: Ozgurkocaeli.com.tr

Erkan 28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkan ŞENGÜN
    bisiklet tamircisi + ofisboy
     sattım
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Helal olsun, Yakışır.

Tanju Mayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hımmm, bekleyip görelim neler olacak

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    iyi de kişiye özel tasarlanan motorları nasıl seri üretim yapacaklar onu çözemedim.

Emrehan Demiröz
    Bankacı
     DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    E hani bu battıydı çıktıydı yok Arabistana Bahamalara bilmemnerelere göçüyodu; devlet tutmadıydı elinden sefil perişan mağdur olduydu???
    Çok sinirlendim şimdi!

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı Tanis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E hani bu battıydı çıktıydı yok Arabistana Bahamalara bilmemnerelere göçüyodu; devlet tutmadıydı elinden sefil perişan mağdur olduydu???
    Çok sinirlendim şimdi!
    Yok be abi.Youtube'da TRT'nin çektiği 2012 yılına ait 30 dakikalık belgesel var.Orada motor aksamlarını kendilerinin üreteceğinden falan bahsediyordu TT.Sürekli eleman sayılarının arttığını söylüyordu ama seri üretim ile ilgili birşey duymadım.

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı FistOfHeaven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi de kişiye özel tasarlanan motorları nasıl seri üretim yapacaklar onu çözemedim.
    1 kişiye özel tasarlayıp o modeli seri üretecekler :P

şaka bir yana muhtemelen en çok istenilen şekillere yakın bir model çıkaracaklardır

SERDAR KAYACIK
    EKLEKTRONİK
     XVS-650 DRAGSTAR
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Her ne üreteceklerse,nasıl üreteceklerse nasıl yollardan geçip bu günlere geldilerse v.s kısacası geçmiş ne olursa olsun,TR de fabrika kurup motorlu taşıt üretecek ve üstüne birde iş imkanı yaratacaklar..Ürettiklerini tüm dünyaya ülkenin reklamını yaparak pazarlayacaklar..Ben bu ülkede bu tip şeyler alışık değilim..Benim için bu arkaşlar candır

Mehmet.m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet m.
    kamu personeli
     Yamaha XVS 650 A Dragstar
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tebrik etmek lazım. Gerçekten kaliteyi uygun fiyata sunarlarsa -ki uygundan kastım da japon makine fiyatları değil tabi ki- tutar. Türk tüketicisine, Türk malını regal raptor un 2 yıl evvelki fiyatları ile bugünkü fiyatları arası fiyatlara sunarlarsa o zaman bence bir çok kişi Türk malı olduğu için çinli, japon yerine gidip bu makineleri alır. Şahsen ben 8-10 kağıdı Çinliye ikinci el japon'a verene kadar Türk malına veririm. Ama kalitesi de en az raptor kadar olmalı

Bu arada benim anladığım seri üretime geçmesi demek her hangi bir kişiye yaptığı bir motoru çoğaltıp satacak demek değil. regal raptor gibi, yamaha gibi, suzuki gibi bir kaç seri model üretecek sende seçim yapıp alacaksın bunların içinden. Yüksek montanlarda standart parçalar üreteceği için üretim maliyetleri düşecektir. Bu da üretim maliyetlerini ve tabi ki fiyatları ciddi şekilde düşürür.

Yani ferrari stratejisi gibi yapacağını zannetmiyorum. Çok pahalı motosikletler üretip satmaya çalışacağını. Zaten pazarda Triumph gibi, harley gibi ikonlaşmış markalar varken buna girmek ( seri üretim açısından bakmak kaydıyla ) çok riskli olacaktır. En azından orta segment'e de hitap etmeli çünkü bu segmentte pasta büyük. Pay almaya çalışmalı.. Ben olsam öyle yapardım

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı ghost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik etmek lazım. Gerçekten kaliteyi uygun fiyata sunarlarsa -ki uygundan kastım da japon makine fiyatları değil tabi ki- tutar. Türk tüketicisine, Türk malını regal raptor un 2 yıl evvelki fiyatları ile bugünkü fiyatları arası fiyatlara sunarlarsa o zaman bence bir çok kişi Türk malı olduğu için çinli, japon yerine gidip bu makineleri alır. Şahsen ben 8-10 kağıdı Çinliye ikinci el japon'a verene kadar Türk malına veririm. Ama kalitesi de en az raptor kadar olmalı

Bu arada benim anladığım seri üretime geçmesi demek her hangi bir kişiye yaptığı bir motoru çoğaltıp satacak demek değil. regal raptor gibi, yamaha gibi, suzuki gibi bir kaç seri model üretecek sende seçim yapıp alacaksın bunların içinden. Yüksek montanlarda standart parçalar üreteceği için üretim maliyetleri düşecektir. Bu da üretim maliyetlerini ve tabi ki fiyatları ciddi şekilde düşürür.

Yani ferrari stratejisi gibi yapacağını zannetmiyorum. Çok pahalı motosikletler üretip satmaya çalışacağını. Zaten pazarda Triumph gibi, harley gibi ikonlaşmış markalar varken buna girmek ( seri üretim açısından bakmak kaydıyla ) çok riskli olacaktır. En azından orta segment'e de hitap etmeli çünkü bu segmentte pasta büyük. Pay almaya çalışmalı.. Ben olsam öyle yapardım
    Bence 8-10 bin lira orta sınıfın altında kalır.Kişiye özel ürettikleri motorlar Harley'den 2-3 kat daha pahallı.Seri üretimden sonraki fiyatlarda Harley'den aşağı kalmaz diye düşünüyorum.En kötü 30 bin lirayı bulur bence...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)