Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 5 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 111 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

korhan_751 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Korhan Kılıç
    MUHASEBE
     DRAGSTAR 1100
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    eğer içinde 1100 dragstar alma isteği varsa kesinlikle başka motorlara bakma helede sakın suzuki 1500 müş intrudur 800 müş volusia 800 müş bunlara sakın bakma. 650 dragstarlar güzel makina ama ufak. 750 shadow ace lar güzel ama piyasada uygun fiyatlısını bulmak zor.

1100 dragstar bazı harley modellerinde bile daha iyi bence. fiyat ve basitliği konusundada çok iyi.

l
    l
     l
     l
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı korhan_751 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer içinde 1100 dragstar alma isteği varsa kesinlikle başka motorlara bakma helede sakın suzuki 1500 müş intrudur 800 müş volusia 800 müş bunlara sakın bakma. 650 dragstarlar güzel makina ama ufak. 750 shadow ace lar güzel ama piyasada uygun fiyatlısını bulmak zor.

1100 dragstar bazı harley modellerinde bile daha iyi bence. fiyat ve basitliği konusundada çok iyi.

Konuyu dağıtmamak için özelden sordum ama belki başkalarının da bu bilgiye ihtiyacı olabilir diye buradan da sorayım.

2003 model 40.000 km de marş rublesi değişmiş bakımları yapılmış bir 1100 buldum. Sahibi motosiklet tamircisi benim arkadaşımın arkadaşı. Herşeyine kefil. Yalnız dragstar sport modeli olduğunu söylüyor.

Şimdi classic ve sport modelleri arasındaki fark nedir ve sport modeli tercih edilmelimidir?

Korhan kullanan ve sonuna kadar bu makineyi savunan biri olarak senin fikirlerini merak ediyorum.

Ahmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ahmet Turan
    Özel
     Dragstar XVS650-a
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı lakiska Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu dağıtmamak için özelden sordum ama belki başkalarının da bu bilgiye ihtiyacı olabilir diye buradan da sorayım.

2003 model 40.000 km de marş rublesi değişmiş bakımları yapılmış bir 1100 buldum. Sahibi motosiklet tamircisi benim arkadaşımın arkadaşı. Herşeyine kefil. Yalnız dragstar sport modeli olduğunu söylüyor.

Şimdi classic ve sport modelleri arasındaki fark nedir ve sport modeli tercih edilmelimidir?

Korhan kullanan ve sonuna kadar bu makineyi savunan biri olarak senin fikirlerini merak ediyorum.
    öncelikle bunu düzelteyim Dragstar sport yok sadece Dragstar Classic veya CUSTOM var.
    bu alta ekledigim bilgiler sayesinde ikisindeki farki görebilirsin..:

motor: ikiside çift silindir V2
    Kompres: ikiside 8.3:1
    silinder diametre: ikiside 95.0 x 75.0 mm (3.7 x 3.0 inches)
    benzin system: ikiside Karbürator
    benzin kontrol: ikiside SOHC
    sogutucu: ikiside hava sogutucu
    fites: ikiside 5 fites
    ikiside Saftli (Kardan)
    koltuk yüksekligi: custom: 691mm Classic : 711 mm
    tümüyle yüksekligi : custom: 1,095mm Classic :1,095mm
    tümüyle uzunlugu : custom: 2,405mm Classic : 2,464mm
    tümüyle genisligi : custom: 894mm Classic : 831mm
    iki teker araligi: custom: 1,641mm Classic : 1,646mm
    ön amortisör: 140mm
    arka amortisör: ikiside 114mm
    ön tekir diametre: custom: 110/90-18 Classic: 130/90-16
    arka tekir diametre: custom: 170/80-15 Classic: 170/80-15
    ön fren disk: ikiside çift diskli
    ön fren diametre: 298 mm (11.7 inches)
    arka fren disk: ikiside tek diskli
    arka fren diametre: ikiside 282 mm
    benzin tank kapasitesi: ikisde 17.03 litre
    Birde kilo olarak classic 50kilo fazla, nedenide bazi parçalari kalin demirden yapilmistir, custom'un bazi parçalari polyesterden üretilmistir.
    Renk olarak Classic 7 çesit var custom ise 3 renk.
    Baska eklenmemis teknik bilgiler ikiside ayni.
    dostum bir forumda gormustum buyur. bende dragstar bakıyorumda ras gelmişti öyle.

Ahmet Turan
    Özel
     Dragstar XVS650-a
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Dostum bende senden birsey rica etsem neden dragstar bana az bilgi verirmisin bende motor bakıyorum ve kararsızım.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre Eren
    Yönetici
     Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Malesef bir kere üzerine oturmuş bulundum, hala fotoğrafına bakıp duruyorum

İstanbul'da 20.000TL civarına çok güzel motorlar var, sizce bu motor temiz ve bakımlı ise (lastik yeni, aksesuarlar tam ve temiz vs. ise) ne kadar verilmeli en fazla?

l
    l
     l
     l
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı Hmtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle bunu düzelteyim Dragstar sport yok sadece Dragstar Classic veya CUSTOM var.
    bu alta ekledigim bilgiler sayesinde ikisindeki farki görebilirsin..:

motor: ikiside çift silindir V2
    Kompres: ikiside 8.3:1
    silinder diametre: ikiside 95.0 x 75.0 mm (3.7 x 3.0 inches)
    benzin system: ikiside Karbürator
    benzin kontrol: ikiside SOHC
    sogutucu: ikiside hava sogutucu
    fites: ikiside 5 fites
    ikiside Saftli (Kardan)
    koltuk yüksekligi: custom: 691mm Classic : 711 mm
    tümüyle yüksekligi : custom: 1,095mm Classic :1,095mm
    tümüyle uzunlugu : custom: 2,405mm Classic : 2,464mm
    tümüyle genisligi : custom: 894mm Classic : 831mm
    iki teker araligi: custom: 1,641mm Classic : 1,646mm
    ön amortisör: 140mm
    arka amortisör: ikiside 114mm
    ön tekir diametre: custom: 110/90-18 Classic: 130/90-16
    arka tekir diametre: custom: 170/80-15 Classic: 170/80-15
    ön fren disk: ikiside çift diskli
    ön fren diametre: 298 mm (11.7 inches)
    arka fren disk: ikiside tek diskli
    arka fren diametre: ikiside 282 mm
    benzin tank kapasitesi: ikisde 17.03 litre
    Birde kilo olarak classic 50kilo fazla, nedenide bazi parçalari kalin demirden yapilmistir, custom'un bazi parçalari polyesterden üretilmistir.
    Renk olarak Classic 7 çesit var custom ise 3 renk.
    Baska eklenmemis teknik bilgiler ikiside ayni.
    dostum bir forumda gormustum buyur. bende dragstar bakıyorumda ras gelmişti öyle.
    Eyvallah kardeşim. Faydalı bilgiler için teşekkür ederim.

SERDAR KAYACIK
    EKLEKTRONİK
     XVS-650 DRAGSTAR
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Hmtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bende senden birsey rica etsem neden dragstar bana az bilgi verirmisin bende motor bakıyorum ve kararsızım.
    "Dragstar az" dan kastın 1100 lük ise benim düşüncem..satıldığı senelerde TR de motosikletler bukadar revaşta değildi ve pahalı bir uğraştı.Motorsiklet satışları son 6-7 senede artışa geçti ve tavan yaptı...Artı o senelerde 1000 cc lik makina sadece Yamaha da değil diğer firmalarda da çok çok az satıldı.Fazla model bulamazsın..diğer tipteki motorlarda da geçerli.Mesela ozamanlar BMW 650 cc ler fazla satıldışimdilerde 1150-1200 cc ler gözde..Daha çok 600 cc civarı revaştaydı.Bu sebeple Dragstar 650 shadow 600,750 çok daha fazla var.Tabii az olan makinanın bazı parçalarıda az bulunmakta..

Ahmet Turan
    Özel
     Dragstar XVS650-a
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı UCANLAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Dragstar az" dan kastın 1100 lük ise benim düşüncem..satıldığı senelerde TR de motosikletler bukadar revaşta değildi ve pahalı bir uğraştı.Motorsiklet satışları son 6-7 senede artışa geçti ve tavan yaptı...Artı o senelerde 1000 cc lik makina sadece Yamaha da değil diğer firmalarda da çok çok az satıldı.Fazla model bulamazsın..diğer tipteki motorlarda da geçerli.Mesela ozamanlar BMW 650 cc ler fazla satıldışimdilerde 1150-1200 cc ler gözde..Daha çok 600 cc civarı revaştaydı.Bu sebeple Dragstar 650 shadow 600,750 çok daha fazla var.Tabii az olan makinanın bazı parçalarıda az bulunmakta..
    1100 lk düşünmüyorum. 650dragstar, int800, vulcan800, shadow750, temiz bir motor arıyorum fiyatı bana uyanı alacam hepsine baktığım için kararsızım bir ona bakıyorum bir ona bakıyorum sende dragstar650 var bu motoru tercih etme nedenin nedir öncelik ?

korhan_751 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Korhan Kılıç
    MUHASEBE
     DRAGSTAR 1100
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    1100 lük classic makineyi hafif bir custom la sport modele çevirebilirsin ama sport makineyi classic yapmak zordur. O yüzden classic alıp ilerde sıkılınca sport yapabilirsin.

Neden dragstar ?

Dragstar ses ve güç olarak harleye çok yakın hatta harleyin bazı modellerinden çok daha iyi bir motordur. Harley gibi sadece hava soğutmalı yani karbüratörlüdür. Üstünde teknoloji olmayan yapı itibariyle basit tasarlanmış bir motordur. Tek teknolojisi ayaklığı açtığında motor vitesteyken stop etmesidir bazıları o hava soğutmalı sıcaklarda hararet yapar o makinalar dese bile bu makinalar arabistanda o sıcaklarda kullanılan makinelerdir ve araştırdım şimdiye kadar ne internette nede çevremde dragstarım trafikte hararet yaptı diyenle karşılaşmadım. Sadece yağına bakın ve yola çıkın diyolar. Üstelik amerikaya giden motorcu arkadaşlarım heryer dragstar kaynıyor burda adam dragstar alıp üstünede aldığı para kadar aksesuar taktırıyor diyorlar. Amerikalıların bu sevdasını çözemedim harley varken

l
    l
     l
     l
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Sayfa 5 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)