Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    muharremkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muharrem
    Bilgisayar Mühendisi
     Bajaj Pulsar 200NS Fi
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

(Ankara'dan) DD250e-9 alıcam, sıfır. Alırken yardım!!!

Merhabalar.

3 aydır detaylı araştırıp, bilmem kaç tane forum, pdf, web sayfası, vidyo didikleyip, ehliyet sınavını kazanıp( daha ehliyeti elime alamadım ) çeşitli giyim malzemelerini de edindikten/sipariş verdikten sonra( halen eksiklerim var ) nihayet motoru alma kısmına gelebildim. (Eşit fiyat aralığında ikinci el beyaz daytona da olurdu aslında ama az km'de temiz uygun fiyatlı bulabilirsem tabii)

Mümkünse Ankara'dan almak istiyorum(Ankara'dayım çünkü), alınacak yer olarak Ulus'taki RR bayisi(isim vermek reklama giriyor sanırım)'ni düşündüm. Başka fikriniz varsa söyleyin(İstanbul'dan getirtmek gibi falan). Ayın(Mayıs'ın) 25'inden sonra almayı planlıyorum.

Sitenin Sponsorlarından biri olan İstanbul'daki bayiinin internet sitesinde fiyatlar güncel mi bilmiyorum( arayıp sormadım daha ) ama bir miktar daha ucuz Ankara'ya göre, ordan alma durumunda buraya demonte geliyor sanırım, montajı nasıl yapılıyor, bunun ayarlanmasını kim yapıyor? ( montaj döküman linklerini forumda buldum ancak işyerinde olduğum için indiremiyorum şimdilik )

Bir de diyelim 7750 tl fiyat verildi, bu fiyata neler dahil,, forumda bir yerde ruhsat parası da içinde gibi birşeyler okumuştum. Bunu satıcıyla ayrı mı konuşmak gerekiyor, yoksa zaten standart prosedür böyle mi? BAşka ne konuşmam gerekir ki satıcıyla? Evrakların/ruhsatın hazırlanması ne kadar sürüyor, bu sırada motor nerde yatıyor olacak?

Soruları sıraladım peşisıra ancak verilecek cevaplar birçok kişiye yardımcı olacaktır, tabii bana da ( forumda bayağı bir başlık okudum ama dettaylı bilgi bulamadığım için yeni konu açtım )

Son olarak alım sırasında(Ankara'da) yanımda sizlerden birileri olup yardımcı olabilirse sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler.
    Konu muharremkara tarafından (19.Mayıs.2014 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.

ukant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit
    UZMAN
     Regal Raptor DD 250E-9B
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Motora yeni başlıyorsan bence temiz bir ikinci el bulmaya bak. İlk başta acemiliği atana kadar sıkıntıların olacaktır. 2. el de çok üzülmezsin de sıfır olursa için gider. 2. el aldığında plaka, ruhsat işleriyle de uğraşmazsın. noterde satış yapıyorsun ruhsatı evine gönderiyorlar. Bir de motora az bütçe ayırıp kıyafete yüklen derim. Ankarada regal satan 2 yer var bildiğim kadarıyla biri ulusta biri çankayada.

Eser AKI
    ÖĞRENCİ
     DD250-E 9B
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı muharremkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

3 aydır detaylı araştırıp, bilmem kaç tane forum, pdf, web sayfası, vidyo didikleyip, ehliyet sınavını kazanıp( daha ehliyeti elime alamadım ) çeşitli giyim malzemelerini de edindikten/sipariş verdikten sonra( halen eksiklerim var ) nihayet motoru alma kısmına gelebildim. (Eşit fiyat aralığında ikinci el beyaz daytona da olurdu aslında ama az km'de temiz uygun fiyatlı bulabilirsem tabii)

Mümkünse Ankara'dan almak istiyorum(Ankara'dayım çünkü), alınacak yer olarak Ulus'taki RR bayisi(isim vermek reklama giriyor sanırım)'ni düşündüm. Başka fikriniz varsa söyleyin(İstanbul'dan getirtmek gibi falan). Ayın(Mayıs'ın) 25'inden sonra almayı planlıyorum.

Sitenin Sponsorlarından biri olan İstanbul'daki bayiinin internet sitesinde fiyatlar güncel mi bilmiyorum( arayıp sormadım daha ) ama bir miktar daha ucuz Ankara'ya göre, ordan alma durumunda buraya demonte geliyor sanırım, montajı nasıl yapılıyor, bunun ayarlanmasını kim yapıyor? ( montaj döküman linklerini forumda buldum ancak işyerinde olduğum için indiremiyorum şimdilik )

Bir de diyelim 7750 tl fiyat verildi, bu fiyata neler dahil,, forumda bir yerde ruhsat parası da içinde gibi birşeyler okumuştum. Bunu satıcıyla ayrı mı konuşmak gerekiyor, yoksa zaten standart prosedür böyle mi? BAşka ne konuşmam gerekir ki satıcıyla? Evrakların/ruhsatın hazırlanması ne kadar sürüyor, bu sırada motor nerde yatıyor olacak?

Soruları sıraladım peşisıra ancak verilecek cevaplar birçok kişiye yardımcı olacaktır, tabii bana da ( forumda bayağı bir başlık okudum ama dettaylı bilgi bulamadığım için yeni konu açtım )

Son olarak alım sırasında(Ankara'da) yanımda sizlerden birileri olup yardımcı olabilirse sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler.
    kardeşim biraz daha beklersen hazıranın 10 una dogru benım motoru satma durumum var . zaten sahibinden.com a ılan vermeden buraya yazıcam 2013 dd250e-9b. su an 4 bın kusurde makına

Muharrem
    Bilgisayar Mühendisi
     Bajaj Pulsar 200NS Fi
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ukant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motora yeni başlıyorsan bence temiz bir ikinci el bulmaya bak. İlk başta acemiliği atana kadar sıkıntıların olacaktır. 2. el de çok üzülmezsin de sıfır olursa için gider. 2. el aldığında plaka, ruhsat işleriyle de uğraşmazsın. noterde satış yapıyorsun ruhsatı evine gönderiyorlar. Bir de motora az bütçe ayırıp kıyafete yüklen derim. Ankarada regal satan 2 yer var bildiğim kadarıyla biri ulusta biri çankayada.
    Motora yeni başlıyorum, tabi ikinci el temiz ve fiyatı uygun bulursam sizin yardımlarınızla, almak daha mantıklı olur ancak şu anda sezon olduğu için ikinci el fiyatlarının sıfır fiyatlardan aşağı kalır yanı yok neredeyse:D Ayrıca temiz olduğunu da çok iyi anlayamam ben, anlayan birileri de yok etrafımda. Ancak forumdaki bilinen üyelerden biri olucak, sorunlarını/neler yaptığını vs yazmış olucak, ya da arkadaşlar tavsiye edicekler ki öyle alayım.

7250'ye Ulus'taki RR bayisinde 2. el 800km'de daytona vardı ama güvenmediğim için(rodajı nasıl yapılmıştır, motoru çalıştırıp sürsem de performansı nasıldır karşılaştıramam) onu da almadım.

Bütçe planlaması:
    1) bot: yds diablo 11x : 430tl aldım(evet, canım kıymetlidir )

2) kask: ls2 ff370, çene açılır kask, Sharp 4 yıldız : 180tl (aliexpress'den aldım, yolda geliyor, gelince görücem bakalım nasılmış, Türkiyedeki ff370(275 tl) ile alibaba farkediyor mu anlayacağım, duruma göre tekrar düşünürüm)

3) pantolaon: tech90 modellerinden birini düşünüyorum(200-300 arası) Bu ay sonuna kadar alırım.

4)ceket: indirimde bering aero, venom dynamic, difa nevada bulursam havada kapıcam. (300-450 arası)

5) eldiven: halen araştırıyorum(80-150 arası, yazlık)

6) sırt koruması: knox aegis alınacak, EN1621-2 SEVİYE 2 olan başarılı bir ekipman, Seviye 2 olması önemli benim için. Ancak motura oturuş pzisyonuna göre alıp denemek istediğim için motoru aldıktan sonra deneyerek alıcam bunu. (şu anda 290 tl)

7) motorsiklet alarmı: spy 5000 aldım, montajını kendim yaparım, her türlü montaj bilgisini araştırıp kaydettim(ebayden 250 tl), elim yatkındır o işlere. geçici olarak kaldığım evde müstakil bir garaj yok, alarm gerekli.

8 ) disk kilidi: XENA (XX10-Y) amazon'dan sipariş vericem(170 tl civarı) forumlarda okuduğum kadarıyla Motoru çalınan çalınana.

9) bir de örtü/branda alıcam yağmurdan tozdan koruması için. (50-150 arası olur sanırım)

10)Trafik sigortası:200-350 arası değişiyor sanırım, uygun bir tane bulup yaptırıcam.

11) bir de kasko var tabii.

Herşey için ayrılan bütçe bu.

Ankara'da RR satışı yapan 2 yer olduğunu biliyorum zaten, bana(işyerime) yakın olan Ulustaki, onun için ordan alırım, servisinin de yanında olması büyük kolaylık.

Motoru 2 sene kadar kullanmayı planlıyorum, deneyim kazandıktan sonra Enduroya geçmek isteğim, ikinci el bir Bmw f650gs (2004-2007 model arası) herzaman aklımdaki. Bu plana ne kadar uyabilirim zaman göstericek.

Alıntı tunca09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim biraz daha beklersen hazıranın 10 una dogru benım motoru satma durumum var . zaten sahibinden.com a ılan vermeden buraya yazıcam 2013 dd250e-9b. su an 4 bın kusurde makına
    Değerlendiririz arkadaşım, muhakkak beni bekleticek bir şeyler çıkıyor zaten :D Teşekkür ederim.
    Konu muharremkara tarafından (20.Mayıs.2014 Saat 13:15 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Muharrem araştırmacı ve bilinçli bir kullanıcısın tebrik edyorum
    ilk sorun olan sıfır makina fiyatına ne dahil sadece devlete ödenen verğiler dahil plaka ruhsat siğorta dahil değil plaka ve ruhsat için kendin ugraşırsan 250 tl gibi tutar muameleciye verirsen 450 tl gibi tutar
    istanbuldaki yukarıda linki olan sponsorumuz RR bayi fiyatları güncel kargo ile sana göderebiliyor
    İnşallah kısa sürede gönlündeki makinaya kavuşursun

Muharrem
    Bilgisayar Mühendisi
     Bajaj Pulsar 200NS Fi
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muharrem araştırmacı ve bilinçli bir kullanıcısın tebrik edyorum
    ilk sorun olan sıfır makina fiyatına ne dahil sadece devlete ödenen verğiler dahil plaka ruhsat siğorta dahil değil plaka ve ruhsat için kendin ugraşırsan 250 tl gibi tutar muameleciye verirsen 450 tl gibi tutar
    istanbuldaki yukarıda linki olan sponsorumuz RR bayi fiyatları güncel kargo ile sana göderebiliyor
    İnşallah kısa sürede gönlündeki makinaya kavuşursun
    Teşekkürler Celil hocam, 3 aydır motorsiklet ve ekipman araştırıyorum, bunun son ayı ekipman ile birlikte RegalRaptor araştırmakla geçti Bilgilenip karar vermek kolay olmadı. Okuduğum yerli/yabancı sitenin forumun haddi hesabı yok. Şu an RR'nin kullanıcı klavuzunu ve bakım klavuzlarını okuyorum.

Plaka ve ruhsat işini halletmesi için kimseye para vermem, hele extradan 200 tl hiç vermem, kendim hallederim. İşim 1 hafta öğleden önce 1 hafta öğleden sonra oluyor, zamanım oluyor yani.

Sponsorunuzdan kargo ile alsam ürünün metal çerçeve içinde geldiğini biliyorum, ancak demonte olan ve benim monte etmem gerekecek olan nereleri vardır(ya da var mıdır, yoksa Ankara'da bir yer ile anlaşılmış oluyor da orda mı montaj yapılıyor?), motorun iç sıvıları(soğutma, motor yağı vs) dolu mudur bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca benim kendim takacağım spy 5000 alarm ve vites göstergesi(bunu da ısmarladım e-bay'den, geliyor) garantiyi bozacak mı acaba, o konuda da bilgim yok.

Yarın Ankaradaki bayii'ye tekrar bir güncel fiyat sorarım, arada çok fark varsa İstanbul'dan getirttirebilirim diye düşünüyorum. İvedik OSB'de kuzenlerin işyeri altında yer de var, orda motorla çok rahat uğraşabilirim de.

Ha forumdaki "cacai" arkadaş gibi 7000 tl'ye az kullanılmış beyaz bir daytona da bulursam Ankara'dan tabi ki hayır demem ona da:D

Keyifli kazasız sürüşler.

Ekleme: Bi ara da bu forumun tapatalk için nasıl uyumlu olabileceğini araştırayım, mobil cihazlardan zor oluyor yahu forumda yazmak/takip etmek, tapatalk da çok başarılı bu iş. Hiç bilgim yok ama onu da araştırıcam zamanım olursa, söz veremiyorum ne yazık ki
    Konu muharremkara tarafından (20.Mayıs.2014 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Motor şehirler arası nakliyesi yurt dışından geldiği demir profil kasasında yapılıyor bulunduğun şehirdeki bir bayide toplanıp çalıştırılıp sana öyle teslim ediliyor

Muharrem
    Bilgisayar Mühendisi
     Bajaj Pulsar 200NS Fi
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    LS2 FF370 kask aliexpress'den geldi.. Güzelce havalı bir çeşit plastik( yastık ) ile iyice sarılmış. Paketleme başarılı geldi bana. En küçük bedenleri olan L beden istemiştim ( 54-56 cm kafa çevresi olarak gösteriliyordu, asyalıların L beden kafası bizim m beden gibi neredeyse ). O bile çok az büyük gibi geldi bana. Bir de İç yastıklar genişleyince nasıl olur bilemiyorum. Ancak kask bildiğiniz ls2 ff370 ( Türkiyede 275 tl, aliexpressten 177.08 tl) , foto eklerim bilare.

Montu ikinci el altım 180tl'ye( sıfırı 270 tl), kırmızı siyah Venom Dynamic(M beden). İçfile dikişlerinde birkaç sökük var ama basitçe halledilirler. Onun dışında temiz görünüyor. Eksiği yok ( bildiğim kadarıyla, omuz, dirsek sırt korumaları falan tamam )

Eldiveni yine montu aldığım arkadaştan aldım, ikinci el olarak, onu da 20tl'ye verdi montu alınca. Scoyco mc14 yazlık eldiven( sıfırı 60 tl).

Böylece kask-mont-eldiven olayını normalden çok daha uygun fiyatlı şekilde kapamış oldum. Şimdi sadece korumalı tech90 pantolon almak kaldı.

Ha bir de halen motorsiklet alıcam, İstanbul'da olsam çoktan almıştım sanırım, ancak Ankara'nın olanakları kısıtlı oluyor, özellikle ikinci elde.
    Konu muharremkara tarafından (27.Mayıs.2014 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.

caglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

caglar ıbıs
    öğrenci
     regal raptor daytona
     ankara/batıkent
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Ha forumdaki "cacai" arkadaş gibi 7000 tl'ye az kullanılmış beyaz bir daytona da bulursam Ankara'dan tabi ki hayır demem ona da:D

Keyifli kazasız sürüşler.

benim adım geçmiş 5 gündür yeni farkediyorum

teşekkürler iyi dilekleriniz için

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    LS2 FF370 kask aliexpress'den geldi.. Güzelce havalı bir çeşit plastik( yastık ) ile iyice sarılmış. Paketleme başarılı geldi bana. En küçük bedenleri olan L beden istemiştim ( 54-56 cm kafa çevresi olarak gösteriliyordu, asyalıların L beden kafası bizim m beden gibi neredeyse ). O bile çok az büyük gibi geldi bana. Bir de İç yastıklar genişleyince nasıl olur bilemiyorum. Ancak kask bildiğiniz ls2 ff370, foto eklerim bilare.
    aliexpress ten verdiğin sipariş ne kadar sürede geldi abi?

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)