Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

iş ayakkabıları(bot)

merhabalar forum insanları
    içinizde iş ayakkabılarını motorda kullanan ve tecrübelerini paylaşacak var mı?

elimde çeşitli seviyelerde iş ayakkabıları mevcut
    s1-s2-s3 seviyeleri var
    kimi hiç giyilmesi kimisi çok giyildi vs.

tavsiye etmiyorum durumu ama yine de maddi durumum yok o yüzden bot alamadım ama motora binmezsem de olmaz diyen varsa hediye edebilirim bunları.

ama dediğim gibi ben hiç denemedim motor kullanırken ki performansını o yüzden kullanan olduysa aydınlatsın

iş ayakkabısı motorda kullanılsa süper olur o kadar masraftan kurtuluruz ama iş ayakkabıları çelik burunludur ve çok rahat değildir, ayrıca burun kısmı biraz yüksek olduğu için vites atmada ne kadar konforlu olur bilemem duayenlere sormak lazım

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yazlık olan ayakkabının burun koruması yok sanırım o o kadar yüksek değil ama o fazla kullanılmışlar arasında :D

kışlık bot ve ayakkabılar biraz yüksek burunlu. rahatlık olarak benim motor botlarıyla aynılar :D galiba benim botlar rahatsız :D

Alıntı dr_infernal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazlık olan ayakkabının burun koruması yok sanırım o o kadar yüksek değil ama o fazla kullanılmışlar arasında :D

kışlık bot ve ayakkabılar biraz yüksek burunlu. rahatlık olarak benim motor botlarıyla aynılar :D galiba benim botlar rahatsız :D
    çelik kaplama kısmı içerde zaten dışarıdan görünmez, yazlık/kışlık hepsinde standart olarak olur. eğer yoksa iş ayakkabısı olmayabilir, tikat et

ukant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit
    UZMAN
     Regal Raptor DD 250E-9B
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    laf ayakkabıdan açılmışken ben de bir soru sorayım. piyasada satılan harley davidson marka ayakkabılarla motora binilir mi, yoksa gidip illa motor için yapılmış ayakkabılar mı almak lazım?
    çevreye aldanıp motor ayakkabısı almadım fakat ayağımda saglam bir ayakkabı olsaydı son gecirdiğim kazada parmağım kırılmayabilirdi.

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı nenickila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çelik kaplama kısmı içerde zaten dışarıdan görünmez, yazlık/kışlık hepsinde standart olarak olur. eğer yoksa iş ayakkabısı olmayabilir, tikat et
    hocam 3 yıldır ağır iş olarak sayılan YHTde çalışıyorum ayakkabıların özelliklerini biliyorum güvenlik standardına göre değişiyor. yazlık ayakkabılarda burunda hafif plastik koruma var.
    kışlık aldıklarımız çelik burunlu. aynı botun boğazsız modelini yazlık diye kullanmıyoruz model değiştirebiliyoruz. hatta model seçimini ben yapıyorum genelde

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ukant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    laf ayakkabıdan açılmışken ben de bir soru sorayım. piyasada satılan harley davidson marka ayakkabılarla motora binilir mi, yoksa gidip illa motor için yapılmış ayakkabılar mı almak lazım?
    çevreye aldanıp motor ayakkabısı almadım fakat ayağımda saglam bir ayakkabı olsaydı son gecirdiğim kazada parmağım kırılmayabilirdi.

üstad, kuzenim iki kez motor kazası geçirdi birinde motor ayağından sekerek yola devam etti diğerinde araba çarptı ve motor ayağına yattı. ikisinde de sağlam botları oldugundan çizik bile almadı. bot olayı şart.
    piyasadayı harley botları 259 lira civarında onun yerine 200 lira civarına korumalı botlar alınabilir.

harley botlar spor ayakkabılardan farklı olarak burun ve topuk takviyesi oldugundan daha korumalıdır ama bilek koruması da çok önemlidir. harley botlarda bu yok malesef.

altın kural: kemikler sert yüzeye gelmeyecek. bilek-diz-dirsek-omuz vs

raptors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uğur Avsr
    SERBEST
     DD250E6C daytona 2013
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    merhabalar forum insanları
    içinizde iş ayakkabılarını motorda kullanan ve tecrübelerini paylaşacak var mı?

elimde çeşitli seviyelerde iş ayakkabıları mevcut
    s1-s2-s3 seviyeleri var
    kimi hiç giyilmesi kimisi çok giyildi vs.

tavsiye etmiyorum durumu ama yine de maddi durumum yok o yüzden bot alamadım ama motora binmezsem de olmaz diyen varsa hediye edebilirim bunları.

ama dediğim gibi ben hiç denemedim motor kullanırken ki performansını o yüzden kullanan olduysa aydınlatsın
    foto ve numara paylasirsan isine yarayabilir bazi arkadaslarin

hocam 3 yıldır ağır iş olarak sayılan YHTde çalışıyorum ayakkabıların özelliklerini biliyorum güvenlik standardına göre değişiyor. yazlık ayakkabılarda burunda hafif plastik koruma var.
    kışlık aldıklarımız çelik burunlu. aynı botun boğazsız modelini yazlık diye kullanmıyoruz model değiştirebiliyoruz. hatta model seçimini ben yapıyorum genelde
    doğrudur o zaman risk durumuna göre sınıflandırılmış olabilir,
    biz yaz-kış çelik burunlu giyiyoruz, böyle olunca herkesi öyle sandım :mrgreen:
    ama sen diyince aklıma geldi kışın ben bi deneyeyim şunu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)