Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Alıntı Rona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım aynı durum yıllar önce benim başıma da gelmişti.Oto sanayide radyatörcüye gidiyorsun radyotörlerin tıkanmış yerlerini açmak için kullandıkları basınçlı hava tertibatı var bu tertibatla depoya basınçlı hava veriyor depo yumuşak metal olduğu için sönük topa hava verir gibi şişiyor ve normale dönüyor .
    Boya aşınmasını da boya yapacağın kısmın etrafını kağıt bant ve gazeteyle kapatıp parlak siyah sprey boya ile rötuş yapabilirsin .Kolay gelsin.

Dikkat edilmesi gereken noktalar.
    1. ustanın basınçlı havayı birden bire değil de kontrollü olarak vermesi
    2. Herhangi bir aksiliğe karşı deponun formunun bozulmaması için calaskar halatı gibi bir malzemeyle depoyu sarıp halatı sıkı sıkı sabitlemek.
    abi depo sacını şişirecek kadar basıncı olduğunu bilmiyodum, teşekkür ederim

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı nenickila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi depo sacını şişirecek kadar basıncı olduğunu bilmiyodum, teşekkür ederim
    Birşey değil yeter ki iş görülsün.

Öyle bir basınç var ki dikkat etmezseniz o depo futbol topu gibi olur.

önemli noktalar da taksit taksit aklıma geliyo iyi mi

işlemi yaptırmadan önce benzin musluğunu da kapatmayı unutmayın sakın depoya verilen basın karbüratöre zarar vermesin.
    Konu Rona tarafından (26.Mayıs.2014 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.

Birşey değil yeter ki iş görülsün.

Öyle bir basınç var ki dikkat etmezseniz o depo futbol topu gibi olur.

önemli noktalar da taksit taksit aklıma geliyo iyi mi

işlemi yaptırmadan önce benzin musluğunu da kapatmayı unutmayın sakın depoya verilen basın karbüratöre zarar vermesin.
    abi tırstım biraz şimdi :(
    onu bi radyatörcüye soracam yaparım derse deponun heryerindeki havayı tam kapatıp deneriz belki

raptors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uğur Avsr
    SERBEST
     DD250E6C daytona 2013
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    herhangi bir kaportacıda çekme işlemi yaptırabilirsin sonrasında macun lokal boya.

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    abi tırstım biraz şimdi :(
    onu bi radyatörcüye soracam yaparım derse deponun heryerindeki havayı tam kapatıp deneriz belki
    Tırsacak bir şey yok deponun hava kaçacak yerleri olmaması lazım dıştan da sıkıca sarılacak ne olur ne olmaz diye o kadar .

Sonuç olarak çektirmeyle bile o kadar iyi sonuç alamayacağın bir iş çıkıyor.Motosiklet depoları tahmin edilenden çok daha yumuşak bir metalden imal edilir kaza anında yamulsun buruşsun ama delinmesin ve yırtılmasın diye onun içinde çok kolay ezilirler elimizle bir darbeyle bile çökertebiliriz.Fakaaaat iş düzelmeye geldimi yüzeyinden dolayı sıkıntı oluyor ufacık bir yeri düzeltmek için kocaman bir yarık açmak gerekiyor ve boyasıdır vs.bir o kadar masraflı oluyor.Bu yöntemin maliyeti ise "at bi siftah abi"cinsinden. :mrgreen:

Tırsacak bir şey yok deponun hava kaçacak yerleri olmaması lazım dıştan da sıkıca sarılacak ne olur ne olmaz diye o kadar .

Sonuç olarak çektirmeyle bile o kadar iyi sonuç alamayacağın bir iş çıkıyor.Motosiklet depoları tahmin edilenden çok daha yumuşak bir metalden imal edilir kaza anında yamulsun buruşsun ama delinmesin ve yırtılmasın diye onun içinde çok kolay ezilirler elimizle bir darbeyle bile çökertebiliriz.Fakaaaat iş düzelmeye geldimi yüzeyinden dolayı sıkıntı oluyor ufacık bir yeri düzeltmek için kocaman bir yarık açmak gerekiyor ve boyasıdır vs.bir o kadar masraflı oluyor.Bu yöntemin maliyeti ise "at bi siftah abi"cinsinden. :mrgreen:
    denicem abi patlarsada rahmetlinin deposu göçüktü dersiniz

Tanju Mayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    denicem abi patlarsada rahmetlinin deposu göçüktü dersiniz
    1- Biraz eğil de yüzünü görelim Egemen'im
    2-Ağzından yel alsın, ne o rahmetli falan:(
    3-Açtırma telefonu bana, bak çok kötü şeyler yaparım sana
    Ölümle yaşamın tam ortası
    yani
    SIFIR NOKTASI

Alıntı SIFIR NOKTASI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Biraz eğil de yüzünü görelim Egemen'im
    2-Ağzından yel alsın, ne o rahmetli falan:(
    3-Açtırma telefonu bana, bak çok kötü şeyler yaparım sana
    hehe :mrgreen:
    radyatörcü ustayla konuştum ''aaabi o işlere hiç girmeyelim, arıza çıkabilir!'' dedi, göZü yemedi anlicaanız (gözü dedim dikkat ettiyseniz). Bende CELİL Abinin önerdiği depo kılıfı işine girdim, hatta elim değmişken bi tanede sosis çanta sipariş ettim, (2si toplam 65 TL akşam pazarı )
    bekliyom bakalım

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    hehe :mrgreen:
    radyatörcü ustayla konuştum ''aaabi o işlere hiç girmeyelim, arıza çıkabilir!'' dedi, göZü yemedi anlicaanız (gözü dedim dikkat ettiyseniz). Bende CELİL Abinin önerdiği depo kılıfı işine girdim, hatta elim değmişken bi tanede sosis çanta sipariş ettim, (2si toplam 65 TL akşam pazarı )
    bekliyom bakalım
    Hahahaa iyimiş valla göz yemediyse yapacak birşey yok.O tertibatında hava basıncını ayarlayacağı kontrol vanası yok herhalde.

Depo kılıfı da uyar ama kılıfı yakmadan evvel o boyanın açık olduğu kısmı rotüşlarsan ilerde alttan paslanmayı engellemiş olursun.Kolay gelsin.

Hahahaa iyimiş valla göz yemediyse yapacak birşey yok.O tertibatında hava basıncını ayarlayacağı kontrol vanası yok herhalde.

Depo kılıfı da uyar ama kılıfı yakmadan evvel o boyanın açık olduğu kısmı rotüşlarsan ilerde alttan paslanmayı engellemiş olursun.Kolay gelsin.
    Önce rötuş sonra kılıf tamamdır abi
    sağol

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)