Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Devamlı yanan hararet lambası hakkında yardım

Herkese selamlar,

İş yoğunluğum sebebiyle sıfır aldığım daytonamla 8 ayda 560km yapabildim. Dün motorla 30 km gezdim. gezi sırasında problem yoktu fan açıyordu. Sonra park ettim akşam tekrar kısa mesafe bir yere gitmek için motorun kontağını açtığımda hararet lambası direk yandı. Sabah tekrar baktım yine aynı şekilde ışık direk yanıyor yani sıcaklıkla alakalı değil yanması. Forumdaki eski konulara baktım ve öncelikle fan açıyor mu diye test etmek için motoru bir 10dk çalıştırdım. Fan açıp kapatıyor sorun yok. Su haznesi de dolu. Yağ seviyesi de iyi. Olası probemler:

-Devirdaim pompası bozulmuş olabilir

-Müşür bozulmuş olabilir (bozulsa fan çalışmazdı)

-sigortadan bahsediliyordu eski konularda o olabilir.

-yada toz nem vs. sebeplerden lamba devresi düzkontak yapıp lambanın direk yanmasına sebep olmuş olabilir.

Arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum. Şu motora bir teşhis koyup icabına bakalım. Bu şekilde binebileceğim bir arızaysa hiç kurcalamayacağım. Bana en yakın usta Ali usta. O da 35km mesafede. Arızalı parçayı bulup kendim değiştirmek istiyorum eğer çok zor değilse.

Bir de müşürü iptal edip fanı direk çalıştırmaktan bahsetmiş arkadaşlar. Bunu yapsam kafam rahat olmaz mı müşür arızasıyla uğraşmam gelecekte de. Böyle yapmanın eksileri neler olabilir fan ömrünün çabuk dükenmesi, motorun yeterli ısıya ulaşamaması vs. gibi.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ea a
    ba
     RR
     aasd
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    aynı sebepten bende muzdaribim motorumu da fazla tanımıyorum. sigortası nerde bilmiyorum bile )

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı kizil_atli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

İş yoğunluğum sebebiyle sıfır aldığım daytonamla 8 ayda 560km yapabildim. Dün motorla 30 km gezdim. gezi sırasında problem yoktu fan açıyordu. Sonra park ettim akşam tekrar kısa mesafe bir yere gitmek için motorun kontağını açtığımda hararet lambası direk yandı. Sabah tekrar baktım yine aynı şekilde ışık direk yanıyor yani sıcaklıkla alakalı değil yanması. Forumdaki eski konulara baktım ve öncelikle fan açıyor mu diye test etmek için motoru bir 10dk çalıştırdım. Fan açıp kapatıyor sorun yok. Su haznesi de dolu. Yağ seviyesi de iyi. Olası probemler:

-Devirdaim pompası bozulmuş olabilir

-Müşür bozulmuş olabilir (bozulsa fan çalışmazdı)

-sigortadan bahsediliyordu eski konularda o olabilir.

-yada toz nem vs. sebeplerden lamba devresi düzkontak yapıp lambanın direk yanmasına sebep olmuş olabilir.

Arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum. Şu motora bir teşhis koyup icabına bakalım. Bu şekilde binebileceğim bir arızaysa hiç kurcalamayacağım. Bana en yakın usta Ali usta. O da 35km mesafede. Arızalı parçayı bulup kendim değiştirmek istiyorum eğer çok zor değilse.

Bir de müşürü iptal edip fanı direk çalıştırmaktan bahsetmiş arkadaşlar. Bunu yapsam kafam rahat olmaz mı müşür arızasıyla uğraşmam gelecekte de. Böyle yapmanın eksileri neler olabilir fan ömrünün çabuk dükenmesi, motorun yeterli ısıya ulaşamaması vs. gibi.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Ahmet fan müşürü ile hararet büşürü ayrıdır hararet müşürü bozulunca hararet lambası direk yanar ama fan çalışır gerçekten hararet sorunu olmadıkça makinayı kullanmakta sakınca yoktur

Alıntı ERCANK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sebepten bende muzdaribim motorumu da fazla tanımıyorum. sigortası nerde bilmiyorum bile )
    Ercan diğer başlıkta sana yazdığım cevabı burayada kopyalıyorum
    makinayı çalıştırdığında hararet lambası direk yanıyorsa hararet müşürü bozulmuştur
    çalıştırdıktan bir süre sonra yanıyorsa motor ısınınca fan motoru çalışıyormu bak çalışmıyorsa sorun fandır bir servise göster
    sorun fansa lamba yandığında makinayı kullanma soğumasını bekle
    sorun müşürse fan açtığı sürece servise gidinceye kadar kullanabilirsin sorun olmaz kolay gelsin

Ahmet Çakıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet çakıl
    işsiz
     2013 250e-6c Daytona (Beyaz)
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sağolasın Celil abi açıklamanla yüreğime su serptin O zaman ben 1000 bakımına gidene kadar böyle kullanayım. Fan açıp açmadığına o zamana kadar daha dikkat ederim sıkıntım olmaz diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)